Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Skillet

    őstag

    Sziasztok
    Itthon már egyre több a LADDA akku, de a töltőkkel még nem sikerült megbarátkozni.
    Először valami sima fali töltő volt, de lecseréltem egy Nitecore UM4-re. Tetszett benne, hogy usb-s, nem kell hozzá külön táp. De nagyon fura volt. Kisütést nem tudott, a nullára merült akkukkal sem tudott mit kezdeni, azokat egy liitokala lii100 indította meg azonnal.
    Mindegy, eladtam a Nitecore-t. Vettem egy Opus BT-C3100-t. Ellenállást össze vissza mutat. Teljesen új akkura is minden mérés magas és más-más eredménnyel végződik.
    Kisütés nem tudom meddig kellene menjen, de szerintem már 1V felett abbahagyja.
    Valami 1900mAh-kat rakott bele az egyszer használt AA akkukba. Már ha igaz.
    Volna pár kérdésem. Meddig kellene töltse az akkukat (fesz)? Meddig kellene merítse?
    Milyen áramerősséggek kellene töltsem az AA illetve az AAA akkukat?
    Töltés után menni idővel érdemes mérni az akkukat BT-168D-vel? Kíváncsi lennék mennyi a valós Volt szám. Állásban mennyit esik a feszültség mondjuk 1 hét, 1 hónap, fél év alatt?
    Az sem tetszik a töltőben, hogy nincs benne egy olyan opció, hogy merítés és töltés. Gondolom egy merült akkuval (ami még viszi az adott cuccot, nincs teljesen lemerülve, de már nem úgy teljesít) ezt kellene tenni, nem?
    Van más jóáras ajánlott töltő, akár kintről is? Eddig mindegyiket Kínából rendeltem.
    Amikkel szemeztem de sokat nem tudok róluk:
    Liitokala lii500s, lii600, xtarVC4/VC4S,VP4plus
    Van itthon pár 18650 akku is. Igaz, azok biztos elvannak a lii100-zal is... Szóval lehet kimondottan NiMH töltő is, de azért jobb lenne valami, ami mindenre jó.
    :R

    [ Szerkesztve ]

    Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

Új hozzászólás Aktív témák