Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Brian_RL

    aktív tag

    válasz ave #2183 üzenetére

    Hello ave!

    Én is hasonló cipőben járok, de én a Canon felé húzok, mert van egy EOS 300-as gépünk, amihez már vannak obik, és remélem hogy jólenne a EOS 400D-hez is, és akkor olcsóbban kijönne.

  • csiga997

    őstag

    válasz ave #2183 üzenetére

    A D40-el az AF-S jelűek fognak működni, függetlenül attól, hogy DX-es vagy sem.Illetve Sigmából a HSM-el jelöltek. Az 55-200 olcsó objektívnek számít, minségileg inkább közepes kategória. (Amúgy ha lenne pénzed egy D200-as vázra akkor abból azért kijönne néhány objektív egy D40 mellé. ;)) De majd jön daretwolive és rábeszél a 70-300-ra... :D

  • lugosi

    MODERÁTOR

    válasz ave #2183 üzenetére

    Érdekes, és furcsa véleményem a következő. Bár ősrégi nikonos vagyok, ha a teljesen alsó kategóriában gondolkodsz, akkor szerintem ez a D40<->350D, esetleg 400D közötti választást jelenti. Ha ez az árkategória lenne megcélozva a részemről, és csak és kizárólag most építeném a kezdő szettet, azaz nincs korábbi obi ami miatt el kellene indulni egy irányba, akkor én a canont választanám.
    A két márka közötti ''melyik a jobb'' vita annyira értelmetlen, mintha azon vitatkoznánk hogy a kör hasznosabb-e vagy a négyzet. Viszont a D40 obik szempontjából később jobban limitáló lesz, mint a 350D (400D) most, illetve később. Más tekintetben, képminőségben és használhatóságban véleményem szerint nincsenek közöttük nagy különbségek. Én próbálgattam 350D-t is egy fotóstalálkozón, nagyon korrekt és jól használható kis gépnek tartottam, de a D70-em nem adnám oda érte.
    Ha egy D70-et meg tudsz csípni a kitobjektívvel, az lenne az igazi főnyeremény, mert a 18-70-es kitobit nem valószínű, hogy le kell majd cserélni. Nekem is ilyen van, most nézegetem hogy mire lehetne cserélni ha ''muszáj'' lenne, és a 17-55/2.8 AF-S-t találtam, de nem vagyok hajlandó annyit adni érte, és nem is jobb annyival mint a kitobi, úgyhogy amíg az szét nem esik, addig fogom használni. Pár esküvőt is végigfotóztam már vele, komoly célokra is használható.

    Ahogy korábban ugyanebben a topikban írtam, D40-et és az x-es változatát az vegye meg, aki tudja mit csinál, aki mérlegeli a csak AF-S obik autofókuszát. Nem sértésképpen, hanem csak egyszerű ténymegállapításképpen írom, hogy szerintem te nem tartozol azok közé, akikre gondoltam mikor írtam, hogy kifejezetten tudja hogy mit csinál gépvásárláskor. Így én inkább egy beépített AF motoros vázat vennék a helyedben. Viszont ha nem szándékozol soha más obit használni, csak AF-S-t (abból is megvan a nagylátószög, tele, nikon és sigma részről is), akkor nem fogsz vele befürödni.

Aktív témák