Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • #59816064

    törölt tag

    válasz Sza_Sa #17280 üzenetére

    Nekem meg mindig a műkörmös vodafonos szöszi csajok ugranak be, akik a hátlapot se tudják leszedni, de már rögtön a " 12223 óráig kell töleni első alkalommal" mondat hagyja el a szájukat :DD

    [ Szerkesztve ]

  • Zola007

    veterán

    válasz Sza_Sa #17280 üzenetére

    nem a régi köztudatból maradt ránk az első "rendes" töltés. A 3x16 óra az valóban a nimh korszakból, DE én nem ezt írtam.

    Csepptöltésre ugyan nincs szükség, de a Li-ion akku sincs teljes gázon járatva mikor lejön a gyártósorról. Nincs is teljesen feltöltve és ehhez adódik hozzá, hogy utána még 1-3 hónapot aszalják a raktárban és a boltok polcain.

    Az első 3-5 töltés gyakorlatilag egy érési folyamat, ami során eléri a maximális kapacitását (ez új akkunál szépen mérhető).

    A Li-ion akkuk töltői intelligens vezérlésűek, nem konstans feszültségű és erősségű árammal etetik az akkut a töltési folyamat során (lásd ábra) A töltési folyamat egy görbéhez van optimalizálva, de nem mindegyik akku tökéletes.

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

Aktív témák