Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • priti

    addikt

    Az nem egyértelmű nekem hogy összességében a lap+proci többet eszik számottevő mértékben, vagy nem? Az vili, hogy az i7 procc zabásabb, de a lap viszont egyszerűbb. Hogy van ez, most akkor egy i7 két GPU-s videoval már leizzasztja a 650W-os tápot? :Y

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    ...hogy én ezzel a 920-assal mennyit szopakodtam, mire stabil lett 4GHz-en, az valami hihetetlen. Ez a memvezérlő nem kis szivatás attól a pillanattól kezdve, hogy nem tri ch 1,5V-os ramot teszel a lapba. De jót játszottam az időzítésekkel copjon le, mire kiderült, hogy ez az 1,65V-os limit simán elméleti, nekem csak akkor lett stabi, amikor az 1,5V-os beállításokat állítottam be az SPD-ből, egyébként hiába emelem a ram fszét egy 1,65V-os 1600-as 2x2GB-os kit és csak így 1200-on 8-8-8-19-ben lett csak stabil 4GHz-en a rendszer (uncore 16x, ram 6x). Amúgy tökmindegy, everest sebességteszttel nézve a mem sebességét szinte tökugyanaz, nem nagy érvágás, de a szemétje ilyen ötpercek után hibázott és már nem tudtam eldönteni hogy mi a rák van, túl meleg a procc, vagy micsöcs, erre kiderül hogy hiába emeled a ram feszt ígyis-úgyis megcopat.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz HSM #19112 üzenetére

    Pedig tuti a RAM szivat, ha bemásolom az SPD-ből az 1,5V os időzítéseket és 1200-ban megy 8-8-8-19 -ben 1,5V-al, akkor simán stabil a proci 4,2GHz-en is bőven 1,3V alatt, még nem teszteltem ki pontosan, hogy mennyi a minimum, de még BIOS-ban is 1,3 alatt vagyok és az ud3r ráadásul droppol mint a veszedelem, ha viszont feltolom a ramszorzót 8x-ra, akkor még 4GHz-en se stabil sehogy. Néztem a ramfeszt everest-ben, ott 1,64V-ot írt, adtam neki még egy picit BIOS-ban feltoltam már a rózsaszínre, everest szerint pont 1,65V-ot kapott így, de semmi változás, pedig ilyenkor gyári alapon van a ram 1600 9-9-9-24-ben, QPI fesz 1,34V-al se megy. Néztem a másolási sebességet mindkettőnél mert menni megy 1600-on is ugye csak a linx tesztekben hibázik és hulla mindegy,így néz ki most a hűs 4GHz-en [link]

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz pincehely #19124 üzenetére

    Azért az elég ritka hála Istennek, hogy egyáltalán nem áll föl egy lap xy rammal, i7-nél én úgy látom, hogy vajnyi keveset számít a RAM órajele, a semminél persze azért több, de azért szerintem olyan sokat ne görcsölj rajta. Én 1,5V-os 1333-at vettem volna, ha nem barterben cserélem a DDR2-őt háromra, mert már az 1600-nak sincs sok értelme de afölött meg már tényleg hülyeség többletppénzt adni a magasabb órajelért a tri ch megy mint a veszedelem ígyis-úgyis, nekem a dual channel is bőven elég.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz mpierre #19127 üzenetére

    Ezek a pletyik inkább a dual kitektől eredhetnek szerintem is. Ha már tri ch kit, akkor eleve i7-hez van szánva, fejlesztve, a giga lapok meg azért túl népszerűek ahhoz, hogy ne tesztelje velük a gyártó, én nem nagyon tudom elképzelni hogy gáz legyen, max gyártási hiba miatt

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz Sárpac #20236 üzenetére

    Nálam így ez sem volt igaz. Érdekes egy lelke van ezeknek a D0-ás 920-as prociknak.

    Nekem olyat is csinál, hogy csak a proci feszen emelek és semmi máshoz nem nyúlok és nem stabil, holott alacsonyabb procifesszel meg stabil. A logika arra mutatna, hogy elmelegszik, mert a magasabb fesztől erősebben disszipál és emiatt hibázik, viszont alacsonyabb fesszel, de tartós használatot követően (a rendszervizem emelkedik pár fokot) ugyanúgy eléri a vonatkozó maghőmérsékletet, mégsem hibázik, szóval elég ellentmondásos egy dolog ez a feszezés így, hogy a ramkezelés is a prociban van.

    Csak arra tudok gondolni, hogy a megemelt fesszel többet fogyaszt a CPU, ami az alaplappal szemben támaszt új táplálási követelményeket, ami miatt méginkább droppol össze-vissza és így a feszültségminimum ha csak egy pillanatra is lejjebb kerül és emiatt hibázik. A tápegységet én elvetném, mint lehetséges okot, rengeteg konfigot húztam már ezzel a delta csifivel és soha nem volt gondom, ilyen természetűm csak az i7-tel.

    Különösebben nem zavar a dolog, mert a 4GHz stabilan megvan kellemes feszen és ennél többre nem vágyom. Csak amiatt írtam, hátha ötletet adok esetleg valakinek, hogy a kevesebb fesz néha több...

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz katt777 #20241 üzenetére

    Megmondom őszíntén, hogy pontosan nem emlékszem, de szerintem igen. Elég sokat játszottam vele, amikor beállítottam, de azóta nem nyúltam hozzá, vagy alapon megy, vagy BIOS-ban F12 és megy fel 4 GHz-re. Így 1200-on van a RAM és 1,212V-ra droppol a lap olykor és így ketyeg el 4 gigán. Lehet amúgy valami QPI fesszel kiherélt proci, mert nem bontatlan dobozosként vettem, franc tudja ... vagy a lap butúl be attól, hogy nem tri ch kit van benne, coptam én már BIOS verzió miatt ramkezeléssel 775-ön egy párszor, őszíntén szólva annyi minden lehet, meg ilyenkor már, amikor 4GHz-en stabil egy i7 konfig annyira mindegy, hogy most akkor mennyin van a RAM, meg hogy mennyit menne még a prci, hogy beleszarok, ígyis-úgyis VGA limit van az 5770CFX-el játékokban, a többi meg lehet hogy használná úgy amúgy a CPU-t, de SATA2-es HDD-kel van szerelve a vasam, így azokra várok mindig. Nemtom ti hogy vagytok vele, de én nagyon úgy érzem, hogy 32MB cache ide-oda, de a HDD, mint olyan mára már lassúcska. Óriási különbség már az is amikor két HDD van és az egyikről dolgozol a másikra, ezért tartok én is kettőt, nem raid vagy ilyesmi miatt, csak a sebesség ég és föld pl. úgy telepíteni, hogy külön vinyón van az iso file amit telepítesz a másik HDD-re. Az SSD-k meg még kicsik meg drágák, meg ami "olcsóbb" az meg alig gyorsabb, mint egy HDD, így egyenlőre nálam marad a HDD és mint leggyengébb láncszem a vele járó limitek. Ez van.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz katt777 #20281 üzenetére

    Nyilván nem lehet ugyanaz, de számottevő különbséget én nem mértem, nézegettem Everest Ultimate-tel a sebességeket, de nem tapasztaltam számottevő különbséget. Nemtom melyik alkalmazás tudja nélkülözni a HDD-t, de nálam az van, hogy elindítok mondjuk egy tömörítést ahol kijönne, kijöhetne a CPU további tuningja, de ezzel szemben a lemezkezelés sávszélessége lesz a szűk keresztmetszet, be ritkán tömörítek, kicsomagolásnál meg elkezdi csavarni a HDD-t, mint a fagyigép, ahogy elindítom cahh, bedarál és vége van, várhatok rá, tökmindegy hova húzom a CPU-t, lehet hogy csak annyit várok, mintha átmásolnám innen oda a többezer file-t, ezt így nem mértem le, de ígyis-úgyis sokáig tart.
    A minap indítottam el egy 4GB-os telepítőt, ami azt csinálja, hogy valami temp-be kicsomagolja magát, ott lesz a háttérben egy 8GB-os telepítési állomány ami áll vagy ezer file-ból, majd az települ fel és törlődik a temp így lesz a végén egy 4GB-os telepítőből egy 12GB-os program a HDD-n aminek a könyvtárában ezrével vannak a file-ok, seek-el a HDD, mint az állat ha csak beolvasom. Na egy ilyenen csücsül vagy fél órát és ha megfeszülsz a BIOS-ban akkor is, mert egyszerűen vége van a HDD-nek minden irányból, egy SSD-vel tuti ég és föld lenne, de szerintem 64GB ma már nem méret, az én szememben komolytalan, 2 TB-on alig férek el, a jót könnyű megszokni, elkezdeném végigmazsolázni találnék vagy 250GB-nyi felesleges szemetet simán a két HDD-n összesen, ez biztos tuti, de a francnak van kedve :DDD ...annyi a cucc, hogy egy óra mire átnézem egy tcmd-ben, hát csak végigenterezni a könyvtárakat egy örökkévalóság és mind kell, csak ilyenek lennének, hogy benne van csomagolva is meg kicsomagolva is, meg a régi verzió is meg az újabb is meg hasonlók

    [ Szerkesztve ]

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz katt777 #20317 üzenetére

    Jó neked, én semmi különbséget nem látok, aközött van egy kicsi, hogy alap vagy 4GHz, de köztes beállítások között nagyon sovány a difi.
    Nem a defragon múlik, hogy mennyire kerreg, gyári beállítás kérdése. Hótmindegy kerregés szempontjából hány %-on töredezett. Aki operált már Feature Tool-lal bebootolva HDD-t, annak ez teljesen egyértelmű. Persze el lehet érni olyan töredezettségi szintet, amitől már lehet észlelhető sebességcsökkenés, ezt nem vitatom, de azért rendesen meg kell küzdeni ma már így, hogy az új winekben már ütemezett feladat a default telepítésben a defragmenter. Szerintem max az lehet gond trehányságból adódóan, hogy nincs 10%-nyi szabad hely. Kazettáról digitalizálni háromszor annyi idő, mint leszedni HD-ban a netről. Ha nem valami ritkasággyűjtő vagy, akkor nagy baromságot csinálsz. Ez a 700MB-os divx szint kb. addig jó, amíg van egy crt TV-d, aztán megveszed a fullHD LCD TV-t élénkíted a képet egy picurkát és a sötét részeken, hátterekben négyzetháburú van, ritka nagy fos egy HD-hoz képest, a fullHD-ról meg a BR-ról meg ne is beszéljünk, mondjuk azokra én is sajnálom a helyet, ez a több mint 20GB egy film nálam se menő, persze ha még mindig kazettázol SCART-on gondolom pont lesajnálod az LCD-TV-t a HDMI-vel együtt. Na várjál csak, előbb-útóbb utoé a zinternet. A "veszteségmentes" kifejezést meg gyorsan felejtsd el, ha mágnesszalagról beszélsz bármilyen formában, oké hogy digitalizálod, de az veszteségmentes sose lesz. Ha nem valami olyan ritka cucc, amit képtelenség megtalálni neten, akkor felejtős, otthon ha megfeszülsz se tudsz olyan minőséget prezentálni, mint egy több millás stúdió, amit arra a célra építettek, hogy régi zenéket digitalizáljon és best of lemezeket gyártson...

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz katt777 #20367 üzenetére

    Ilyen peches helyen laksz? Ha kész gyűjteményed van kazikból gondolom nem a pénz miatt vettél forg. korlátos netet, amúgy régi zenékhez DC++ nem túl régi cuccokhoz, filmekhez meg torrent kiváló feltéve persze ha sikerül valami jobb kapcsolatot venned. Én úgy szoktam, hogy a régi albumokat inkább számonként szedem össze új kiadású best of kazikról, mert ezek fel vannak javítva normálisan, mert megszerzik a stúdióanyagot és csatornánként digitalizálják, zajszűrik, majd újrakeverik, így például a korabeli régi mikrofonok, pick-up-ok zaját simán kiveszik a zenéből, amit otthon, pláne szoftveresen sosem tudsz úgy megcsinálni, hogy azt a két készre kevert csatornát bactatod, ami a stereo-t adja. Régi filmeket meg vagy DC-ről szedem le (elég sokáig tart, de ez is egy megoldás lehet) vagy torrent trackerre felteszek egy kérést bónuszpontért, amiért cserébe valaki akinek megvan elfekvőben feltölti. Sok stúdió csinál olyat megrendelés hiányában, hogy megveszik a jogdíjcsökkent tekercset, tudod a mozisat és DVD-t csinálnak belőle, ma már minden szart digitalizálnak és kiadnak DVD-n, nyilván ettől még nem lesz fullHD persze, de sokkal jobb minőségű, mint egy többször lejátszott videokaziról digitalizált analóg videojel. Főleg ha a régi video-k működését is számításba veszem, gyakorlatilag pusztították a felvétel minőségét lejátszás közben.

    Hardverlesen

Új hozzászólás Aktív témák