Hirdetés
- Google Pixel topik
- Kis méret, nagy változás a Motorolánál
- Telekom mobilszolgáltatások
- Olyan lesz a Google Térkép, mint a segítőkész haver az anyósülésen
- Xiaomi 15 - kicsi telefon nagy energiával
- Milyen okostelefont vegyek?
- Samsung Galaxy Z Flip6 - színt lép
- Huawei Watch GT 6 és GT 6 Pro duplateszt
- Android szakmai topik
- iPhone topik
Új hozzászólás Aktív témák
-
cucka
addikt
ha egy szállásnak sok jellemzője van, pl. fürdő, konyha, étkezési lehetőség, sportolás, stb. akkor ezeket tegyem bele nyugodtan a 'cim' táblába, vagy csináljak nekik egy külön táblát mondjuk 'adat' névvel?
Tedd bele nyugodtan, minden szempontból jobban jársz így, mint ha szétdarabolnád a táblát.Akkor ebben a táblában az id mező csak simán pr. key, vagy foreign key a 'cim' tábla 'id' mezőjére?
Ahogy javasoltam, az alap, hogy minden táblában van egy id mező, ami minden esetben auto_increment és primary key tulajdonságokkal rendelkezik. Ez egyébként nem kötelező, van aki máshogy csinálja, de szerintem sokkal előnyösebb mindenhova automatikusan berakni azt az id mezőt..Először is: minden képet külön sorban tárolj. Így nem szúrsz ki magaddal, és gyakorlatilag bármely szálláshelyhez tetszőleges számú képet hozzá tudsz majd rendelni.
A fotó tábla ezek szerint:
Minden képnek van azonosítója, ugyanakkor azt is akarjuk tudni, hogy az adott kép melyik szálláshoz tartozik, ezért be kell venni a táblába a szállás_id nevű mezőt. Ez a mező foreign key, méghozzá azért, mert egy másik táblában található indexelt mezőhöz köthető. Itt konkrétan a szállás_id a szállás tábla id mezőjével van összekötve. Például az 5-ös azonosítójú szálláshelyhez a fotó táblában azok a sorok tartoznak majd, amelyeknél a szállás_id mező értéke 5.tehát a fotó tábláa szerkezete:
id (primary key, auto increment)
szallas_id (foreign key)
további mezők, amire szükséged van (elérési út, kép címe, stb.)Remélem érthető volt, ha nem, kitalálok valami példát.
Új hozzászólás Aktív témák
- Új és használt laptopok , üzletitől a gamerig , kedvező áron. Garanciával !
- Készpénzes számítógép PC félkonfig alkatrész hardver felvásárlás személyesen / postával korrekt áron
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy A12/Samsung Galaxy A22/Samsung Galaxy A32/Samsung Galaxy A52
- Ultimate előfizetés akár 4166 Ft/hó áron! Azonnali, automatizált aktiválással, csak Nálam!
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 7600X 32/64GB RAM RX 7800 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest


