Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • liksoft
    nagyúr

    Van fejlemény. A 3.xxx verziók még mennek W7 alatt, de felette nem.
    A legutolsó 60.9.1 verzió megvan normál és portable változatban is.
    Fel kell telepíteni a normált, beállítani alapértelmezett levelezőnek.
    A gépházban is az alapértelmezett alkalmazásoknál ki kell választani W10 esetén !!!
    Ezután ez már szemét, de a HDD-n kell hagyni.
    A portable változat indítható, használható, de csak akkor teljes értékű, ha FUT!!!
    A véletlen X kilövésre a megoldás a [MinimizeToTray Reanimated] !!
    Ezt be lehet állítani, hogy a jobb felső _ és X használatával is az óra mellé landoljon, vagyis bent marad a memóriában, és folyamatosan fut.
    A napló rész (Lighting Calendar) ha nem kell, az alapból települő levelezésből a kiegészítések alatt kivehető (törölhető), így gyorsabban jön be. Akkor célszerű, ha nem használjuk, csak a levelezést.

    Az így létrehozott levelezés könnyen menthető, átrakható másik gépre, akár pendrive-ról is futtatható. Az alapváltozat installálására akkor van csak szükség, ha másik alkalmazásból szeretnénk indítani levelezést. Pl.: scanner -> mail vagy szövegszerkesztőn belül: "Küldés levélként".

    Sok sikert!

    Ja, ha server-en van, akkor így egyszerre ugyan csak egy gépről használható, de bármelyikről! Vagyis ha valakinek 2-3 asztala is van mert több épület között rohangál, a serverre telepített portable változat nagy segítség is lehet.

    Mozilla Portable alkalmazások:

    Mozilla Thunderbird: 60.9.1 -> [link]
    Thunderbird Portable: [link] , 60.9.1 -> [link]

    Mozilla Firefox Portable: [link]
    Firefox Portable alapértelmezetté regisztráló program: [link]
    A Firefox esetén elég ez a regisztráció, nem kell "fantom" installálás mint a Thundrbirdnél.

    Mind a kettő esetében a file kiterjesztések programokhoz kötését is célszerű ellenőrizni, ott ahol kell, módosítani.

    Érdemes [ITT] szétnézni kicsit, mert mobilra alakítható szinte minden. Előnye, hogy komplett környezetet lehet menteni, átköltöztetni másik gépre, legtöbbször csak a könyvtár másolásával. Vagy akár pendrive-ra is lehet "költöztetni" az "irodát". Persze a biztonsági mentésekről gondoskodni kell!

Új hozzászólás Aktív témák