Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ViZion

    félisten

    Sziasztok!
    Pár elmélet vs gyakorlat dolog foglalkoztat... Tervezgettem a házamat, majd a vízhűtés és a 2 db 360-as radi miatt kukáztam is :DDD

    Amit szeretnék: lehetőleg felfelé álló kivezetések, vagyis 90°elforgatott alaplap. Ráadásul asszony is mondta, h neki tetszett anno az ablakos, pedig nekem a hangszigetelés lenne a fontosabb. Akkor mindjárt a kérdések: rezgéscsillapítás, zajos alkatrészek cseréje, etc. megvolt, beszereztem a "tojástartós" hangelnyelő szivacsot, nem hiszem, h sokat ér (illetve hangban jártasabb barátom mondta, h csak a frekik egy része nyelődik el, a mély hangoknak sokkal vaskosabb elnyelő réteg kellene). Szal. van értelme a szivattyún kívül (ezt is csak finoman, mert hűtés neki is kell) pl. a ház falát szigetelni szerintetek? Egy HDD és pár venti van még "zajforrás".

    Másik és EPIC probléma a por. Igazi nyűg, a legjobb minőségű, finom szemcsés porról beszélek, ami mindenen megtapad... A felfelé elforgatott mobo-n a minap gondolkodtam el, mikor a ház tetején a radiba belefújtam porpisztollyal... és brutál porfelhő lett, pedig azt fújja a venti folyamatosan. Nah, akkor a ház tetejére kifújó radi és az elforgatott mobo akkor ennek tükrében mekkora hülyeség?

    Próbáltam, h a két radi a mobo mögött, befelé fújna (szűrővel) a mobo hátuljára:

    És egy "hagyományosabb" elrendezés. Itt is szűrőn át befelé fújna a radin, vizes topikban érdeklődve ez nem ritka, nem forró levegőt fúj onnan.

    Milyen elrendezés lenne jó, ha a viszonylagos pormentesség és a halk üzem a cél? :U

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

Új hozzászólás Aktív témák