Hirdetés
- Kézbe fogható paradoxon lett az iPhone Air
- Google Pixel topik
- Samsung Galaxy A52s 5G - jó S-tehetség
- One mobilszolgáltatások
- Fotók, videók mobillal
- Poco F7
- Nagyon erős ajánlat lett az Apple Watch SE 3
- iPhone topik
- Az Apple bemutatta az iPhone 17-et
- Merész dizájn és új teleobjektív az iPhone 17 Pro mobilokban
-
Mobilarena
Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.
Új hozzászólás Aktív témák
-
DarkByte
addikt
Sziasztok!
Gondolkodom a D945GSEJT-em lecserélésén. Egy J1800-as Celeron-os ITX lapon agyalok de még nem vagyok benne biztos. Igazából a mostani letöltögetős NAS szerepen kívül egy neten keresztül is elérhető média szerver lenne a célom, és azért szeretnék erősebb lapot hogy a transcode-al ne legyen gond (FLAC gyűjteményem van, de a neten keresztül inkább valami lossy formátumot streamelnék, viszont tárolni nem akarok lossy-t, amikor kell kódolja át on-the-fly streaminghez).
A D945GSEJT beépített DC-DC tápos, és bár J1800-as lapok közül is lehet találni ilyet, azon gondolkodom hogy inkább vagy egy olyan házat vennék amihez van DC-DC táp rendes ATX csatlakozókkal, vagy esetleg picoPSU-t. Árkülönbözetben közel ugyanannyi, de így legalább a jövőben ezt nem kell újra és újra kifizetni. Mi a tapasztalatotok, ezekből melyik megbízhatóbb?
Továbbá létezik-e olyan ITX ház amibe be lehet szerelni 10 vagy 12cm-es ventillátort az egész ház hűtésére és kapható is itthon? A mostani saját építésű házikóm ilyen és csak 5V-ról járatom a ventillátort, hangtalanul szépen átforgatja a levegőt az egészen. A legtöbb mini ITX házban köröm nagyságú ventillátoroknak látok helyet az éleken. El tudom képzelni hogy visítanak azok, ilyet nem szeretnék.
Előre is köszi!
Új hozzászólás Aktív témák
- Projektor topic
- Renault, Dacia topik
- AMD Navi Radeon™ RX 9xxx sorozat
- The Division 2 (PC, XO, PS4)
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Kézbe fogható paradoxon lett az iPhone Air
- iPad topik
- sellerbuyer: Milyen laptopot vegyek? Segítek: semmilyet!
- NVIDIA GeForce RTX 5070 / 5070 Ti (GB205 / 203)
- Filmvilág
- További aktív témák...
- HP ZBook Studio G8 WorkStation i7-11850H 32GB 512GB Nvidia Quadro T1200 15.6 400NIT 100% sRGB Garis!
- Playstation 4 Pro 1 TB + kontroller 6 hó garancia, számlával!
- Bomba ár! HP EliteBook 840 G8 - i5-1145G7 I 8GB I 256GB SSD I HDMI I 14" FHD I Cam I W11 I Gari!
- Wacom Cintiq DTK-2260 digitális rajztábla
- LG 55CS6 - 55" OLED - 4K 120Hz 1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync Premium - HDMI 2.1 - PS5 és Xbox!
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest