Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MrChef

    aktív tag

    Sziasztok, még mindig a nehezen indulás problematika...

    A robogóm most volt szervizben: új akksi került bele, a karburátort kitisztították.
    A szivatója és a gyújtógyertyája jó, megnézték, azokat nem kellett cserélni.

    Sajnos már a szervizből való elinduláskor sem pöccre indult a gép, hanem többedszeri indítózásra.
    (amúgy berúgókarral is indítható)
    Másnap reggel köszörülgetés, tiki-taki, tiki-taki...majd azért csak beindul.
    Munkába mentem vele. Eltelt kb 8 óra, után megint indítanám. Tiki-taki...beindul.
    Ma voltam valahol, kb. 3,5 órát állt a robogó, de már ennyi szünet után sem azonnal indított.

    A lényeg, hogy minél több idő telik el a leállítástól számítva, annál nehezebben indul. A téli elrakáskor nemhogy hetente, de naponta kellene indítgatnom, különben a téli álomból majd csak trélerrel tudom feltámasztani (megint sok pénz).

    A sok indítózgatás pedig ha nem is meríti le az akksit, de az indítómotort szerintem tönkreteszi, és akkor fejemet a földhöz b@szom, ha azt ki kell cserélni.

    Az egyik honlapon azt írják más robogósok, hogy ez az egész probléma azért van (ha akksi-, gyertya-, szivatóhiba nincs, és nem döglött bele a benzin), mert idővel szárad a karburátor.
    Van, aki benzinnel keni be a gyújtógyertyát, után hamar indul a robogó. Van, aki injekciós tűvel fecskendez benzint a benzincsőbe. Na, ez utóbbi kettőt el szeretném kerülni, de az indítóspray-ről sem olvastam jót, állítólag megterheli az egész rendszert.
    Szóval ötleteket várok, előre is köszi. :F

Új hozzászólás Aktív témák