Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BeZol

    őstag

    válasz Reorx #83928 üzenetére

    Már ne vegyél gtx 970est, mert közel 2 éves kártyáról van szó, akkor már vegyed használtan ha annyira azt akarod!
    Az RX 480ból a custom hűtésűek szerintem max. 100ért fognak jönni, a refek ára hamarosan lejjebb megy 90 alá.
    Az GTX 1060asból viszont a refek eleve 100tól indulhatnak, a customok pedig 110-120 körül is lehetnek, ha igazak a pletykák persze.
    Ha az árazás ez lesz, a teljesítmény pedig az, mint az RX 480 esetében (csak nem a 970hez közelebb, hanem inkább a 980hoz közelebb), akkor az RX 480 jobb választás lesz, még ha többet is eszik.

    Én most néztem a villanyszámlát, és max. 40Ft-tal érdemes számolni a kWh-ránkénti árakat.
    Ha olyan kocka vagy mint én, hogy napi 8 órában tolod hétköznapra sűrítve, akkor 1 év alatt 15.600Ft áramot fogyasztana az RX 480as, míg a GTX 1060as 50W-tal kevesebbet fog (160W->110W), ez pedig annyit tesz, hogy 11ezer Ft-ból meglesz. Ez évi kb. 5ezer Ft plusszköltség izomkockulás esetén, és ha "csak" egy 10essel lesz drágább az 1060as hasonló teljesítménnyel, akkor még izomkockaként is megéri 2 éves távlatban az AMD-t venni. Mivel ezek középkategóriás kártyák, és sokan csak napi 4 órában ha tolják, ezért nem valószínű, hogy 2 évnél tovább tartsa bárki is (én legalábbis minden 2. generációnál váltanék), és az alkalmi játékosoknak 4 év után lenne egálban a +10ezer Ft-os árral az 1060as.

    Kíváncsian várom az árazásokat.

Új hozzászólás Aktív témák