Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • klepto

    addikt

    Sziasztok!

    WiFi Ruouter vásárlása előtt állok, és szeretnék tanácsot kérni.
    Egyelőre csak egy mobiltelefon miatt szeretném megosztani az internetemet, de később másik számítógépet (esetleg TV-t, BD lejátszót, vagy akár erősítőt) is szeretnék rákötni WiFi-n keresztül.
    Az ár, de a minőség is fontos számomra, ezért szeretném olcsón megúszni, de a jobb minőség miatt hajlandó lennék rá kicsivel többet áldozni, ha valóban megéri a többlet kiadást.
    A keret 5-7.000.-Ft első körben, de ha nagyon "muszáj", 8-9.000.-Ft is még beleférhet.
    Jelenleg Digi-s 20M-ás DSL internetet használok.
    A következő típusokat néztem ki:
    Belkin N150 6990.-Ft
    Tenda W311R+ 4585.-Ft
    TP-Link TL-WR340G 4630.-Ft
    Ezek közül melyik a legjobb választás hosszú távra?
    Esetleg mit ajánlanátok, ami belefér a keretembe, és jobb befektetés, meghízhatóbb működésű lenne ezeknél?
    Ami nagyon fontos lenne, az egyszerű beüzemelés, a könnyű telepítés és használat, valamint a maximálisan stabil, megbízható kapcsolat.
    A segítségeteket előre is köszönöm :R

    Klepto

    [ Szerkesztve ]

    Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

  • klepto

    addikt

    Sziasztok!

    Kb. 1 hónapja vettem egy 2 antennás Tenda W306R routert, ami azóta non-stop üzemel.
    A driver cd amit adtak hozzá, csak a beállításokat, és a bejelentkező szoftvert tartalmazta, semmilyen megnyitható beállító programot nem telepített a gépemre, és manuálisan keresve a lemezen sem találtam semmilyen Win alatt futtatható beállító programot.
    A kérdésem az lenne, hogy másnál is, aki ilyen routert használ, szintén nem hagyott semmilyen beállító programot a gépen a router szoftvere?
    Hogy lehet kikapcsolni éjszakára a routert, hogy ne sugározzon állandóan, ha nem akarok netezni?
    Bár olvasgattam, hogy nagyon alacsony a sugárzási értéke a routereknek, de valóban nem káros a router folyamatos sugárzásában tartózkodni, élni, és aludni?
    Ha áramtalanítom éjszakára a routert, visszadugva a hálózatra ismét meg kell adnom a belépési jelszavamat, vagy azt az információt áramszünet idején is megőrzi?
    Mennyire kell aggódnom a folyamatos működés miatt, és mennyi áramot fogyaszt ez a szerkezet 24 óra alatt?
    A válaszaitokat előre is köszönöm :R

    Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

  • klepto

    addikt

    Sziasztok!

    Láma kérdésem volna hozzátok :B
    Hogy van az, hogy a WiFi routerek leírásában bármilyen WiFi szabvány is van megemlítve, a Wan/Lan leírásban csak 10/100Mbit/s szerepel?
    Ez azt jelenti, hogy hiába van 1000Mbit/s netem, és hiába tudná a WiFi rész is ezt a sebességet, a sima kábeles összekötésnél csak 100Mbit/s sebességet fog látni a gépem (ill. a Router sem tud gyorsabb sebességet kezelni)?

    Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

  • klepto

    addikt

    válasz Multibit #43876 üzenetére

    Köszönöm szépen a kimerítő válaszod! :R
    Abba bele sem gondoltam, hogy mi van a vevőoldallal :B
    Szóval hiába tudja a kábel az 1000Mbit/s sebességet, és hiába veszek AC routert, a vevőoldal úgysem fogja kihasználni. Gondolom még sok évnek kell eltelnie, hogy a telefonok, táblák, és tv-k képesek legyen kihasználni az 1Gb internet sebességet.
    És mi a helyzet a számítógépen? Ott van értelme a Digi féle gigainternet sebességnek?
    Egyébként több routert is találtam ami elvileg képes WiFi hálózaton is képes az 1200Mbit/s sebességre, és ezek közül a legolcsóbb a TP-LINK Archer C2 Router

    Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

  • klepto

    addikt

    Sziasztok!

    Van egy jó pár éves (5-10 közötti) Tenda W306R routerem. A párom mostanában elkezdett panaszkodni, hogy dobálja a wifit. Látszólag viszont még működik, a gépen kábellel nem tapasztaltam problémát, igaz az elméleti sebességnél lassabban...
    A kérdésem az, hogy ezek a routerek tényleg elöregszenek egy idő után, és bár még nűködnek, érdemes lehet lecserélni őket?
    Mi az ajánlott router az olcsó kategóriában, és mire érdemes, célszerű odafigyelni vásárláskor?
    Előre is köszi a segítséget :R

    Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

  • klepto

    addikt

    Olvasgattam picit visszafelé, és arra jutottam, hogy érdemesebb többet rászánnom a dologra, ha a jövőt is nézem.
    Jelenleg 100/50-es Digi netem van, és társasházban lakom.
    A fórumon több esetben is felmerült, hogy a panelok 2,4Ghz-es frekvenciája eléggé túlzsúfolt, és én is egy alap kereséssel 7-8 routert látok a sajátomon kívül.
    A kérdésem az, hogy ki tudnám-e használni az 5Ghz-s hálózatot olcsóbb kategóriás mobilokkal, tv-vel, és BD lejátszóval?
    Tudtommal ezekben max. n-es WiFi vevő található, ami nem tud mit kezdeni az AC szabvánnyal...
    Ha jól gondolom, és ezek miatt számomra felesleges az AC szabvány, akkor a TP LINK TL-WR841ND V3 router lesz a befutó, mivel az elvileg 450Mhz-es WiFi sebességgel rendelkezik, ami ha később mégis csomagot váltok (bár ennek nagyon pici az esélye), vagy ha önkéntes alapon ismét emel (dupláz) a csomagjai sebességén a szolgáltató, ahogy ezt tette pár éve, amikor a 50M-es csomagot felemelte 100M-re :)
    Szerintetek jó választás lehet a fent említett modell, vagy fölös pénzkidobás 100Mbit net mellé (önként nagyobbat nem akarok, ez is elég ahhoz, amire nekem kell)?
    A jelenlegi routeremmel (Tenda W308R) a vezetékes átvitel gépen mérve 65Mbit körül, a WiFi-s az én telefonom 15Mbit, a páromén 35Mbit körül mozog Speedtesttel mérve.
    Eért is akarom lecserélni, plusz azért, mert a párom panaszkodik, hogy nála szakadozik a WiFi...
    Mivel fentebb nem írtam, itt most részletezem; a megosztás vezetékesen nem játszik, csak 1 gép van (és a jövőben is csak 1 lesz) rákötve, WiFin viszont 2 telefont, 1tv-t, 1 táblát, és 1 bd lejátszót (YouTube kliens), 1 konzolt, valamint a jövőben esetlegesen még 1 pc-t kell, hogy kiszolgáljon.

    Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

  • klepto

    addikt

    válasz Gubek-Einste #53149 üzenetére

    Igazad van, elírtam (rosszul másoltam ki véletlenül) :R
    Az általam kinézett router: TP-LINK TL-WR1043ND V3

    Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

  • klepto

    addikt

    Sziasztok!

    Diginet 1000-hez megfelelő ez a router?
    Számíthatok rá, hogy a WiFi-n is meglesz legalább a 400Mb/s?
    Jelenleg is ez a ruterem van, de 100Megás nettel; viszont a WiFi "csak" 25/37Mb/s, fel/letöltésnél mobilon, speedtestel nézve, a router mellett.
    Ez a teló hibája, vagy a router nem ad át többet a WiFire, hogy maradjon elég a gépnek is?
    Gépen nézve kábellel, online speedtestel 91/54.

    Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

Új hozzászólás Aktív témák