Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gubek-Einste

    Topikgazda

    válasz vzoole #87330 üzenetére

    Ami neked kellene az a kliens-híd mód ami gyári firmware-ben ritka, WDS használata nem ajánlott. CFW-vel lehet így beállítani egy eszközt.
    Ha az a TP-Link Archer C6 v2-es akkor tehető rá OpenWRT és megoldható amit szeretnél, ha nem az akkor sajnos nem.
    Hasonló árú eszköz a TP-Link Archer C5v4 amire szintén OpenWRT tehető, drágábban az Asus AC65P jöhet szóba szinten OpenWRT-vel.

    Kábelezés nem megoldható mert ha igen akkor sokkal könnyebb helyzetben lennél.

    Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

  • dkess

    őstag

    válasz vzoole #87330 üzenetére

    @zebu -nak is, #87383

    Igen, persze nem rossz cucc ez a ASUS EA-AC87, de ez ugye még a saját idejében is 45K HUF volt. No meg persze azt se felejtsük el, hogy igazából a AC87U -vel domborított igazán, ami szintén nem filléres tétel (ugye a példánál maradva ez utóbbi lenne az UPC modem mögé rakva).

    A jelenlegi AC1200 -as C6 mellé kicsit overkill -nek tűnik ... :) E mellé egy "sima" szintén AC1200 -es TP-Link illene ami tudja a Media Bridge módot - pl.: RE200. Avagy méginkább a C50. Ugye a példának hozott eszközök 100 Mbps -es LAN portokkal rendelkeznek - ilyenformán itt maximalizálódna is az átadott sebesség kábelen ...

    Ugyanakkor - most jön egy nagy DE ... Kicsit visszaolvastam és nem tudok szabadulni a gondolattól, hogy a kérdező esetleg ezt a projektet szeretné felmelegíteni: [link] . Ugye ez az ami úgy kezdődik, hogy: "A 3 emelettel fentebb lakó szomszédommal akarom a netet megosztani wifi-n." ...

    Amennyiben ez lenne a felállás, akkor egy elég fontos szempont maradt most elhallgatva ... Úgyhogy várjuk meg esetleg ezzel kapcsolatban a kérdező megnyilvánulását, mert ez még ahhoz képest is teljesen más dolog, mint amit eleddig elképzeltünk ...

  • dkess

    őstag

    válasz vzoole #87394 üzenetére

    Szerintem, akkor jöhetnek a részletek. Például ugye rajzoltál eredetileg egy kicsit - magát néhány klienst. Mi lenne, ha mellé tennél egy nm adatot, esetleg egy "Móricka rajzot" a terület tagoltságával, falakkal, távolságokkal, a kliensek melyik oldalon lennének (modem vagy a PC -k oldalán pl. most kiderült lenne majd NAS is - ezt melyik oldalra tervezed?).

    Zárójelben: Pl. egy AC57U v3 támogat 'Media Bridge' módot (alábbi képen jelöltem, de nem az van kiválasztva - ez ténylegesen egy AC57U v3 -ból van képernyőmentve), ami elméletileg Neked kellene. A 'Media Bridge' módban levő router lenne az ami WiFi -n csatlakozna a főrouterhez és erre lehetne vezetékes klienseket (pl. a PC -ket) kötni ...

    Viszont vegyük észre, hogy Asus -ék különválasztották a repeater ("jelerősítő") módtól. Azaz utóbbi esetben a távoli eszközök ezen rpoterhez csak WiFI -n csatlakozhatnak - míg 'Media Bridge' módban meg csak vezetékesen. Azaz a távolabbi helyen levő mobiltetlóknak a főrouterre kellene csatlakozniuk például. Ez ugye 16K HUF ...

    Természetesen minőségileg és teljesítményügyileg a töredéke egy (bármilyen) kábeles összeköttetésnek ...

    @KAMI911, #87397

    Szia,

    Azért a AX20/AX50 kicsit más kategória, mint a 75K HUF (OK, ez utóbbi már LAG képesen és több porttal) ... :) Igen, amennyiben a AX50 tudása megfelelő, akkor (beleértve, hogy WPA3 -at jelenleg nem tud), akkor megfelelő választás lehet. Kicsit melegszik (főleg alul), de a működésre ez nincs befolyással.

    Ugyanakkor 75K HUF -os keretbe bőven beleférhet egy AX56U/AX58U (ezek szintén AX1800/AX3000 -es routerek) + egy 8-portos menedzselhető (port aggregáció - LAG) switch. Ez a felállás ajánlottabb lenne ...

  • dkess

    őstag

    válasz vzoole #87628 üzenetére

    Nagyon szívesen!

    Még az is lehet, hogy hosszabb távú megoldás lesz az a Synology RT1900ac. Jó kis router az - engem is kiszolgál vagy 4 éve ...

    Ennél előrébb akkor lennél igazán, ha az új helyen lenne kábelezés és nem kellene WiFi bridge -t használnod ...

    @halalfalo, #87629

    Most hülye ötlet - addig is valami "szekrény mélye" valakinél ideiglenesen? AX50 -et vagy egy hónapig tesztelgettem (írogattam is róla itt a topikban - húgoméknál van azóta) - alapvetően jó véleménnyel vagyok róla, de ezen az áron most AX73 -at vennék (akkor amikor az AX50 mellett döntöttem, akkor az AX73 drágább volt). Azért 5 GHz -en a 4x4 HT160 -as (AX50: 2x2 HT160) WiFi meg a valamivel erősebb SOC az erős "hívószó" ám ...

    Egy routeres felállásnál (ahol az AX56U AiMesh támogatása nem számít) ott nemigazán előny az AX56U. Persze tud torrent klienst futtatni, meg lehet 3G/4G stick -et rárakni meg támogat WPA3 -at, de igazából ezek sem annyira. Én az AiMesh lehetőségét tartanám a legnagyobb előnynek ...

Új hozzászólás Aktív témák