Hirdetés
- Íme az új Android Auto!
- Külföldi prepaid SIM-ek itthon
- Samsung Galaxy A57 - kecses test, lusta lélek
- Fotók, videók mobillal
- Milyen okostelefont vegyek?
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Samsung Galaxy S26 - szeret, nem szeret
- Két új Poco C-széria mobil érkezett
- Xiaomi 13 - felnőni nehéz
- Samsung Galaxy A52s 5G - jó S-tehetség
-
Mobilarena
Ajánlott ingyenes Windows programok

Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!
Új hozzászólás Aktív témák
-
válasz
tigerscorpio
#26195
üzenetére
Kicsit bosszantó volt, hogy 3 óra alatt jött le (olyan hosszú volt a videó), de a lényeg hogy sikerült.

-
válasz
tigerscorpio
#26171
üzenetére
Végül a vlc-vel töltöttem le (hálózati műsor megnyitása és átalakítás funkció). Az általad ajánlott programmal nem sikerült sajnos.
Azt viszont nem értem, hogy mi szabályozza ilyenkor a stream letöltését, maga a szerver küldi valós időben? Mert hiába akartam gyorsítani a letöltést (lejátszást) akkor se gyorsult fel. -
LonGleY
veterán
válasz
tigerscorpio
#26172
üzenetére
És mi van akkor, ha egy sima videofelvevőt használ, mint a FRAPS? Akár teljes méretből biztosan lenyalja a képet-hangot, még ha újra is kódolja közben..
-
válasz
tigerscorpio
#26160
üzenetére
Köszi a segítséget, csak most olvastam el...
A videó nincsen beágyazva sehova, egy asx fájlt kell megnyitni, ami tartalmazza a linket. Egy idétlen hosszú linkról van szó, ami így kezdődik: "mms://..."Na most kipróbltam a VLC playert, amivel végülis sikerülne letölteni, viszont valós időben mentené. Valahogy nem lehet rábírni, hogy kihasználja a sávszélességet? A kiegészítő amit ajánlottál, tudná ezt?
-
válasz
tigerscorpio
#26151
üzenetére
Köszi, de ehhez videolejátszó kell, pl. vlc. Simán böngészőben nem megy.
-
AtHoS
nagyúr
válasz
tigerscorpio
#26141
üzenetére
YUMI-t szerintem felejtsd el.
Én készítettem egy w7 + xp telepítőt tartalmazó boot-os pent vele, de az xp-t iso képben másolta a penre és mikor azt szeretném indítani, akkor nekiáll az iso-t tölteni (gondolom a memóriába). Ezzel még nem is lenne probléma, de olyan lassan halad vele, hogy a 500 MB körüli iso betöltése kb. 3/4 óra lenne. A pen egyébként rendben van, 10...20MB-tal lehet róla szépen olvasni win alatt.
-
cigam
titán
válasz
tigerscorpio
#26137
üzenetére
XP-t akarsz futtatni pendrive-ról, vagy xp telepítőt létrehozni?
-
LonGleY
veterán
válasz
tigerscorpio
#26137
üzenetére
WinToFlash, ezt több ízben alkalmaztam már. A telepítője ennek is gáz, úgyhogy csináltam belőle portable verziót.
-
zone
őstag
válasz
tigerscorpio
#26137
üzenetére
Yumi-t próbáld meg.
-
Orcsi
aktív tag
válasz
tigerscorpio
#26112
üzenetére
"megvásárolni" nem tudom mert régi zenékről van szó és mivel 80-100 GB azért az nem is kevés

A számok címe előadója az a file név (még anno így tömörítettem le őket szerencsére magas bitrátával) mivel régebben így volt egyszerű keresni a bulikon a számot ... NC+winamp combo

-
LonGleY
veterán
válasz
tigerscorpio
#26110
üzenetére
foobar-ban pl. 2 klikk a freedb kiegészítővel a fáljba írni az infókat, szóval ki tudja. A ritkább zenéket pedig felismertetni, de le...vásárolni is nehezebb.
-
cigam
titán
válasz
tigerscorpio
#26083
üzenetére
Én még figyelmedbe ajánlom az alábbi bill. kombókat is:
- ALT+PRNTSCRN -csak az kijelölt ablakot menti vágólapra
- BALSHIFT+ALT+PRNTSCRN- ugyanaz, csak bekapcsolja a "magas kontraszt" módot. -
zone
őstag
válasz
tigerscorpio
#26083
üzenetére
PicPick sokat tud és otthoni használatra ingyenes.
(#26085) LonGleY
A Performance Monitorban az nem tetszett, hogy nem feltűnő a kiugró érték a grafikon megjelenítés miatt, a CUIT-nál meg az, ha feltűnően villog.
-
LonGleY
veterán
válasz
tigerscorpio
#26083
üzenetére
Prtscrn + IrfanView.

A Paint-et (nameg a beépített képnézegetőt) felejtsétek már el! Ocsmány férgek.
Az IrfanView-t viccen kívül ajánlom. Felpattintod vele a képet (vagy ctrl+v paranccsal bemásolod a vágólap tartalmát), és egy laza egérhúzással kijelölöd a kívánt területet (nem kell külön eszköztárból választgatni). Utána nyomsz neki egy kivágást (ctrl+y), és S betűvel mented valahova normális jpg-ben, vagy még inkább png-ben.
Egyébként én WinSnap-et használok, úgy van beállítva, hogy csak az aktív ablaktartalmat menti, ráadásul rendesen körbevágva, árnyékolva, átlátszóságot kezelő PNG formátumban (sok programról / szöveges tartalomról csinálok screenshotot, ahol a png előnye igencsak megmutatkozik). De fizetős / kacsintós.
A másik, ami ígéretes: Greenshot. Ez ingyenes, és szintén tud ablak körbevágást (bár még sok-sok próbaverzióval ezelőtt volt benne még pixelhiba, amit jeleztem a fejlesztőnek). :] Talán azóta ablakgörgetős screenshotot is tud, nem vagyok benne biztos. Mindenesetre nagytudású, fasza darab.
#26082 olivera88: Bármilyen képszerkesztő. Kiretusálod, és hasonló fonttal újra rányomod a feliratot. Erre jók: Paint.NET (nem Paint!), GIMP vagy Photoshop - ezek elég precízek. A képlink pedig nem jó.
-
cigam
titán
válasz
tigerscorpio
#26068
üzenetére
Sőt, ha yami,sardu,vagy xboot-ot használsz 1 pendrive-on elfér mind1ik. Induláskor csak ki kell jelölni az aktuális kedvencedet.
-
cigam
titán
válasz
tigerscorpio
#26061
üzenetére
-
LonGleY
veterán
válasz
tigerscorpio
#26061
üzenetére
Nincs ötletem, esetleg kiindulópontként még ez.
-
LonGleY
veterán
válasz
tigerscorpio
#26059
üzenetére
Attól függ mire / milyen részletességű infóhalmaz kinyerésére kell. Ramtesztelni, adatvisszanyerni, particionálni Ubuntu telepítő CD vagy Parted Magic.
Ha bármi egyébre, akkor ebben a listában egész biztosan benne lesz a megoldás. :] Ami nincs benne - ahogy nézem -, azok az alapvetően nem bootolható formában létező programok által készített lemezek (pl. Acronis, Macrium Reflect stb.).
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- World of Tanks - MMO
- Autós topik
- Íme az új Android Auto!
- Milyen TV-t vegyek?
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- Motorolaj, hajtóműolaj, hűtőfolyadék, adalékok és szűrők topikja
- Külföldi prepaid SIM-ek itthon
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Filmvilág
- Vezetékes FEJhallgatók
- További aktív témák...
- Eladó jogtiszta, Windows 11/10, Office 2019/2021/2024, Fizikai és Digitális licencek, Számlával.
- PC Game Pass előfizetés
- Számlás!Steam,EA,Epic és egyébb játékok Pc-re vagy XBox!
- Kaspersky, BitDefender, Avast és egyéb vírusírtó licencek a legolcsóbban, egyenesen a gyártóktól!
- Windows 10/11 Home/Pro , Office 2024 kulcsok
- AKCIÓ! 10TB WD Purple Pro SATA HDD meghajtó garanciával hibátlan működéssel
- Telefon Felvásárlás!! iPhone 14/iPhone 14 Plus/iPhone 14 Pro/iPhone 14 Pro Max
- Samsung Gear VR: Note5, S6 (EDGE), S7 (EDGE)
- AKCIÓ! KÉSZLETRŐL! Intel Core i5 14600K 64GB 6000MHz RAM 2TB Gen4 SSD RTX 5060 8GB FSP 750W
- Új MSI MAG PANO M100R PZ Black pc ház, számítógép ház
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest










