Hirdetés
Talpon vagyunk, köszönjük a sok biztatást! Ha segíteni szeretnél, boldogan ajánljuk Előfizetéseinket!
-
Mobilarena
Új hozzászólás Aktív témák
-
válasz
gyenesmartin #229764 üzenetére
Egyetértek MG kilövéssel én jártam az MG3al pár napot tavasszal olaszban, én nagyon kiforratlannak éreztem a hajtást, és kényelmetlennek magát az autót (toyota hybridem van).
Suzukiban van újra hagyományos aisin automata vitara/scrossban, ha szóba jön egyáltalán suzuki akkor az jó lehet. Nekem scross allgrip automatám volt a rav4 előtt, továbbra is fenttartom hogy az áráért a kategóriában jó (de nyilván egy suzuki minden előnyével és hátrányával).
-
-
válasz
eldoble #229732 üzenetére
Városban, ha automatát is akarunk szerintem most nincs jobb a toyota hybridnél (=e-cvt). Rav4-em jó időben röhejesen keveset eszik (pedig én még őszinte is vagyok, nekem a 2017-es 1.4t allgrip automata scross 10 liter körül eszegetett a városban, nu rav4 ennek kb fele...).
Koreai vonal automatában és városban (DCT főleg) az ellenkező véglet, inkább ne.
-
válasz
eldoble #229727 üzenetére
Honda szerintem nem nagyon van ennyiért (különben is az előző modell még, az 1.5 szívó cvt-vel szerintem közel van az élhetetlenül gyengéhez).
Mazda szerintem jó gép (ha nem rozsdás
).
CH-R hybridként biztosan a "legvárosállóbb", de szerintem nagyon beláthatatlan (rav4-emmel sokkal könnyebben parkolok mint egy CH-R-el, sajna dobta már párszor az élet hogy CH-R-t kellett használnom valahol, és tudom van radar és minden más de azért jobb ha ki is látsz az autóból...) és külső méretéhez képest szűk belül.
Feleségnek én inkább yaris cross hybridet vennék, első modellek talán beleférnek a keretbe (tudom kisebb, más ötletem nincs).
-
válasz
evitiguF #229718 üzenetére
Ahogy nézem hahut, 2016os swift automata beleférne. Az még 4-es hagyományos automata, jobban fog eszegetni. Mondanám hogy a 2017-es váltás utáni 1.2-es még automatával (cvt) is éhező bajnok, csak abból nincs 2020-as évjáratig (az meg 6 milla) éppen. Sajna úgy tűnik igény lenne rá második autóként csak kínálat nincs...
Mondanám még a yarist, de abból 1.33-at nem kellene (ha nem bizzol meg a tulajban hogy csak a megfelelő olajat kapta), az 1.0 meg elég vérszegény (1.5 és hybrid meg drága).
-
válasz
imyourfriend #229684 üzenetére
Elméletileg
3 év múlva érdemes majd ezt eldönteni.
-
válasz
szabonagyur #229678 üzenetére
1.2 puretech vagy 1.5 dízel?
-
válasz
focvis #229670 üzenetére
Nem is tudom hol lehet még "normális" 7 ülésest venni... Nálunk a suv méret véget ér ott ahol a plusz 2 hátsó ülés még gyerekeknek való csak (nincs pl. Toyota grand highlander). Teherautók, és 3F amerre a szem ellát... Talán vw touran még van, de ott is az elkaszált eggyel nagyobb buszlimuzin volt az igazi. 2 Suv birtokában persze kicsit kevésbé hiteles tőlem a rinyálás hogy miért nem lehet sokféle karosszériát gyártani...
-
válasz
molnarpeter #229665 üzenetére
Ha már dct a nissan akkor attól még jobban tartanék, erősen egyetértek. Sajna az a toyota egy peugeot a legendásan vacak benzinesekkel (de már az 1.5 dízelnek is sokkal rosszabb híre van mint az előtte lévő 1.6-nak)
-
válasz
fjudors #229663 üzenetére
Viccen kivül dacia jogster hybrid. 7 üléses max felszereltség 11 misi.
1.5 turbós fordnál és az 1.3 nissan mocinál is jobban bíznék benne (bár azért nem toyota hybrid szintű a megbízhatóság), automatával pláne.
Rangsorodból meg a toyotát tenném utolsónak, mert az egy peugeot, nem jó időpont a stellantis-szal ismerkedni (és a nissant valószínűleg elsőnek, de a cvt-jétől azért tartanék). -
válasz
szebe #229655 üzenetére
Én évekig nem hallottam semmit, de utóbbi pár hónapban hallottam valami olajzabálós storyt ha jól emlékszem. De ez simán lehet azért mert már kezd nagyobb tömegben lenni. A tsi-k szerintem már elég kiforottak, ennek az 1.3-nak kell még 5 nagyrészt problémamentes év hogy odaáig jusson.
-
válasz
fjudors #229650 üzenetére
Proace az átcímkézett peugeot, 1.5d nem túl jó hírű.
1.3 townstar meg benzines, eddig kb közepes híre van.De ugye almát körtével (benzin vs dízel). Proace-t biztos nem venném meg, townstart meg nem igazán ismerem, de annak motorja határeset lenne nekem.
Szóval nekem C válasz ha ez az A és B
-
válasz
f4lcon #229584 üzenetére
Nem tudom mennyire megbízható az automata része (ami robotváltó ha jó tudom), de még Cipruson béreltem egy ilyet (na jó c1-et de az ugyanaz) és szigorúan ahhoz képest hogy robotváltó volt 1.0 szívó benzinessel egész élhető volt pedig hegyekbe is mentünk (és 5.5 evett azon a héten). Egy 1.0 i10 automatához (ami már szintén robotváltó) képest egy rakéta (azt 23ban béreltem, Gran Canarián lassult hegynek felfelé pályán full gázzal).
-
válasz
szabonagyur #229507 üzenetére
Scrossnak tényleg jó ülése volt, feleségem jobban szerette mint a rav4-ét... Nekem jobb a rav4 mint az scross, de ennek oka a nem ideális testömegem (értékelem a szélesebb ülést
).
-
-
válasz
Asmund77 #229495 üzenetére
Mondjuk én akár skoda akár toyota pár éves használtat nem vennék (túl "jó" a használt ára, én biztos nem vennék 5 éves rav4-et pl 10-12 millióért...)... Mondtam volna hirtelen a t-rocot 1.5 tsi-vel ha az elég nagy akkor azt adták 10 misiért (bár pont azt most nem láttom start modelként vw-nél), de az üléseket ott is ki kell próbálni.
-
válasz
Asmund77 #229488 üzenetére
Pályára ne vegyél rav4-et, nekem az van. Hangszigetelés vacak (én külön megoldottam, de alapban ez az igazság), ülőlap sem olyan hosszú (nekem ok, de feleségeim lábai hosszabbak Ő megjegyzi néha hosszabb utakon hogy jó lenne hosszabb üléslap). Plusz 10-ért elégé a jelenlegi széria alsó sávjából lehet csak válogatni.
Szóval pályára talán inkább kodiaq valami feláras üléssel (előtt kipróbálva...), mondom úgy hogy én szerettem a rav4-emet, de nekem rengeteg a város is.
-
válasz
Eugene Roe #229418 üzenetére
Ja ezt feleségem is keverte amikor néztük őket (C-HR és HR-V)...
-
válasz
Eugene Roe #229412 üzenetére
Új CR-V 12-13 milláért? Hol? Én 18-nál láttom a belépőt. 12-ért tuti vétel újként. Nem H-RV-re gondoltál?
-
válasz
mettyuz #229402 üzenetére
Mi 2 gyerekkel is használtunk i30-ast Gödöllőről, és amíg nem lettek 4 évesek. Volt anyataxinak egy b corsa, aztán beköltöztünk és elég lett egy (még 2008-ban) autó amíg el nem indult a nagy külön foglalkozásokra hordás buli (2015-től kb), azóta 2 autó van (lassan jogsijuk van a kölköknek lehet lesz az 3 is nemsokára).
A másik végletben most rav4 hybrid a családi csatahajó, pont ilyen sok városi harcra is ideális, hely van benne rengeteg (és pályán is ok már hogy lehangszigeteltem). Szóval ha belefér ajánlanám a rav4 hybridet is (4wd-t hagyd ki jelenlegi modellből, cable gate miatt), ceed lehet anyataxi.
-
HR-V-nek is elég kicsi csomagtere van papíron (304 vagy mennyi liter...) de élőben nem tűnik olyan kicsinek (T-cross és Jazz mellett volt sokáig "versenyben" feleség autónak). Mondjuk kevés van belőle mert rohadt drága volt idei kb múlt nyárig (Rav4 árban volt ami vicces). Azóta azért többet látni, gondolom lassan lesz majd pár használt is. Mondjuk én keveslem benne az 1.5-s hybridet, az jazzben jó, de HR-V azért jóval nagyobb.
-
válasz
diegho #229372 üzenetére
Corolla Crossban teljesen egyetértünk. Én Scross méretű hybrid toyota suvot akartam, és a rav4 volt az első méret mely külső-belső méret arányban nem fájt... Egy csomó esetben azért túl nagy, ahol az scross még elviselhető volt (mondjuk hosszú utakon és pakolni sokkal jobb). Nem baj legalább megtanulok nagyobb vasat is vezetni
1.8-as hybrid nagy dacia suv teljesen logikus irány sokaknak, remélem tartós lesz. -
válasz
diegho #229369 üzenetére
Én ennél sokkal durvábbakat olvastam fogyasztás ügyileg, könnyed városi forgalomban is. De ami simán lehet hogy fejlesztettek a mocin és már jobb. A kasztni maga nekem is tetszik, az a pont jó családinak méret (nem csak nagyobb kivül, belül is tágasabb mint az scross, ugyanazon az áron, ezt pl. a corolla cross nagyon nem tudja).
-
Jó automatát (nem száraz dsg, hagyományos automata, ecvt) csak jó drágán lehet sajna mostanában... Mondjuk lehet a mostani 1.4t scross/vitara a hagyományos aisin auomatával egész jó befektetés lehet, mert az EU előbb utóbb ezt is kinyírja (110 lovacskát nem tudom meddig lehet még visszább venni...).
Avagy Suzuki Jimnyt kellett volna venni pár éve egy tucatot
-
Legyen igazad
Bár most még duzzogok hogy a rendes hybrid 1.5 tsi-t majdnem készen elkaszálták (nekem pont jó lett volna, se nagy akku, se száraz dsg...), most nem lesz megint jövőkép autóban mely nekem és oldalbordának is megfelelő (Ő a toyota belsőkre, én meg a száraz DSG-re vagyok allergiás).
Szebe: mondjuk én az uncsi suzuki és toyota vonallal az utóbbi már majd 10 évben "csak" az inflációt bukom, mindig annyit ér az autó amennyiért vettem (ami szerintem elég furcsa, de ha a piac olyat diktál ami nekem jó akkor nem állok ellen).
-
válasz
TheProb #229298 üzenetére
Swace az gyakorlatilag corolla egy az egyben jelvénycserével (és kicsit máshogy van a felszereltség összeállítva). Ha nem sokkal van túl a határon esetleg ha tudod tolj még bele annyit, eladáskor biztosan jól jársz majd vele.
A corolla cross 15 centivel hosszabb és jóval szélesebb is mint az scross (és szerintem rossz ehhez képest a helykinálata, még 15 centi a rav4 és minden tekintetben sokkal tágasabb belül, scross után így lett rav4-em pedig igazából kisebbet akartam).
-
válasz
TheProb #229290 üzenetére
Az én véleményem hogy nem érdemes itthon használt suzukit vagy toyotát venni (suzukim volt, toyotám van úgy mondom) mert túlértékeltek. Újonnan kell szerintem venni őket és majdnem ugyanannyiért (vagy többért ha éppen ilyen az infláció mint az utóbbi pár évben) eladni 5-6 évesen. Nézz rá hogy van e még suzuki swace (= corolla combi hybrid).
-
válasz
EyElEs?! #229208 üzenetére
Sajna Hyundai/Kia megbízhatósága nem az igazi mostanában a hírek alapján. Azt éppen nem tudom hogy a PHEV az a plug in vagy sima hybrid de ezekről pont az automata felől jöttek rossz hírek (pedig ha minden igaz hagyományos automata volt, de lehet hogy átálltak azóta duplakuplungosra). Volt hyundaiom nem márkalenézés beszél belőlem.
Ha sok a város jobb a toyota hybrid, ha hangszigetelés és belső tér minőség is jó lenne akkor most a skoda kodiaq plug in 15 mistől kezdődik ha minden igaz, 18-ért egy egész jó összerakható és az egy bevállt hajtáslánc.
-
válasz
hellomi #229111 üzenetére
Esetleg majd a többiek, használt autó felmérés nem az erősségem (egyszer vettem használt autót, remélem többször nem fogok). De a vw plug in hybrid rendszer tesztek/tapasztalatok alapján teljesen jó. Vennék újonnan ha az lenne az élethelyzetem (de pl. remélem hogy a most kijövő vw "rendes hybrid" ezen alapul csak kisebb akkuval, azt simán lehet hogy veszek majd).
-
válasz
bandus #229091 üzenetére
Jó utat! NY legutóbbi tapasztalatom (és egyébként összes utazásom autókölcsönzésénél) az hogy ha nincs amit szeretnél akkor fogad el amit ajánlanak helyette.... Mert az talán fel van készítve arra hogy valaki elvigye. Ha rögtönznek neked amit szeretnél az csak rosszabb lesz. Karbantartás ügyileg az autókölcsönzök én tapasztalatom szerint kb szabadesésben vannak (ha műszerfalon írja a hibát azt sem veszik észre/tesznek rá és átadják hogy parancsolj mehetsz).
-
-
válasz
Eugene Roe #229062 üzenetére
Én ehhez nem vagyok elég bátor, én autómban nem lesz ilyen (mondjuk egy darabig turbós suzukim sem lesz, most megvannak az autók egy darabig, max még egy kicsi jöhet a gyerekeknek de az biztos nem turbós lesz).
-
válasz
f4lcon #229058 üzenetére
Hála istennek nem sikerült lenyomni a nép torkán pedig ezerrel próbálták (csak ez van ha automatát akarsz...). Megint lesz belépő családi autó normális automatával.
Szerk, bár nekem nem teljesen világos, akkor [110 lovas] lesz csak a motor? Ez ugyanaz lesz mint a rav4 hybrid "kiherélés" (az meg 183 lovas lesz csak)?
-
válasz
rbalint88 #228980 üzenetére
Feleségemnek van T-cross, hangszigetelésben agyon veri szerintem az scrosst (az meg nekem volt), és nem hybrid. De szerintem azért kisebb belül mint az scross (szerintem a taigo is az), és az 1.4t azért erősebb mint az 1.0 tsi 115. Ha jó a full alap t-roc (start) felszereltsége az nyerhet (és az 1.5 tsi), pont 10 milla.
Jó eséllyel én inkább megtartanám az scrosst idős házaspár esetén mert fenntartás is sokkal olcsóbb.
-
válasz
ovics #228679 üzenetére
A 2.0 dízel 150 lovasnál erősebb változatai eszik nagyon az olajat (és tudják is hogy miért, 23. nyári szoftver frissítés kibocsátási normák kapcsán), főleg városi használatban.
Az 1.5 tsi nagyon jó motor (mint minden turbós eheti az olajat jól meghajtva, de jó régen semmi rosszat nem hallok róla), és mint követlen befecskendezéses kokszosdhat is, de nem szörnyű már ebben sem, kb karbantartás része valahol 100-150k kilométernél egy tisztítás. De corsa kollégát is kérdezd meg a vw topicból Ő szakmai szinten van benne a dologban (és ha jól tudom saját autója is 1.5 tsi).
Én csak a hozzá járó száraz dsg-től tartanék kicsit, de a t-rocot még lehet manuális 1.5 tsi-vel venni (t-cross-t már nem amit mi vettünk azért lett 1.0 tsi 115 lovas változata).
-
válasz
ovics #228666 üzenetére
Kicsit öregecske modellek ezek, de szerintem nem rosszak. De az Ateca nem nagyobb? Feleségemnek (2. autóként) ránéztünk a T-rocra az egy kellemes méretű autó (T-cross lett neki végül, van nagyobb autó családban), de kis gyerekekkel szűkös lehet. Nyilván simán túlélhető, csak az ennyiért kategóriában mondom. Ha lehet még kicsit nyújtani megnézném a kodiaqot most 15 milla a plug in, az azért jóval nagyobb. Ha alapvetően feleség használná, akkor viszont T-roc irány jó lehet (ha nincs még gyakorlata nagyobb autóval), méretéhez képest szerintem tágas.
-
válasz
F-ECT$ #228535 üzenetére
Én megnézném a skoda kodiaq-ot helyedben, akciós a plug in (ha nem feltétel ha már nagy batár akkor legyen 7 üléses, mert plug in-ban nincs 7 üléses). 15-ről indul, 18-ért már teljesen jót lehet összerakni.
Mondanám még a rav4 hybridet (valaki felvetette hogy a Sportage nagyobb, de ez csak amerikában igaz, európai modell 10 centive kisebb, meg Kia csoportból én most nem vennék semmit), de ha a turbós tetszett akkor az gyenge lesz (Én 1.4t scrossból ültem át, az scross azért jóval fürgébb volt, tudom tömeg kérdés is, de a turbós állandó nyomaték érzését nem tudja a 2.5-es hybrid sem). Mondjuk rav4 hangszigetelése is vacak, de valamennyire az megoldható utólagosan.
-
válasz
molnarpeter #228460 üzenetére
Ahogy nézem (honlapjuk szerint) a leontól pont elvették a dsg akciót (attól még készlet lehet), de az ateca 11.6-tól van 1.5 tsi+dsg (bár ha jól rémlik az is elég idős model már, ott is lehet az a gond mint a skoda karoqnál, bár legalább jóval olcsóbb).
szerk: hahun 10,6-tól leon kombit és 11,4-től atecát (1.5 tsi+dsg) kínálnak, azok elég jó árak manapság
-
válasz
footy #228429 üzenetére
Puretechhel valószínűleg elég nagy szerencséd volt. Előfordul ilyen, nekem is volt 2007-es i30-asom 1.4 benzinnel amiről utólag kiderült hogy nem túl jó konstrukció (nem puretech szinten de érzékeny). Nálam 10.5 évet és 160k-t bírt nagyobb gond nélkül (mondjuk jó olajat kapott és rendes időszakonként, karbantartás mániás vagyok).
A rav4-en már 2 elektromos csomagtartó teleszkópot cseréltek gariban, anyagár 650k+ (per csere). Ha gari időn kivül behal biztosan manuálisra cseréltettem ha sikerül (nekem nem is kellett volna, első radart csak így adtak csomagban...)
És igaz hogy a hangszigetelés is vacak (utólag megcsináltattam).
Szóval ez nem egy ellentmondó válasz akart lenni, nincs tökéletes autó
-
válasz
f4lcon #228424 üzenetére
Én is úgy tudom hogy az ecvt meg általában az elektromos rész toyota licensz (de nem toyota), a többi, főleg a motor Ford. Én kezdetektől rosszat hallok a motorokról (csak sok gyorsan a szevizbe kényszerül szintig), amivel kapcsolatban volt aki nyugtatott hogy semmi bajuk, de úgy tűnik mégis. Én is néztem hogy milyen olcsók a használt hybrid ford kugák. Nyilván benne van a sok akció is, de amikor én vettem (21 októberi rendelés) akkor még nem volt relevánsan olcsóbb a kuga mint a rav4. Most legalább 3 misivel kevesebbet érne a kuga mint a rav4-em, az azért már elég fájdalmas..
-
válasz
szabonagyur #228325 üzenetére
Nekem határozott véleményem hogy toyotát és suzukit csak újonnan érdemes venni itthon (zárójelben hozzá téve hogy max 5 évesig gondolkozva, ennél idősebbre nem nyilatkoznék mert sose gondolkoztam ilyenen).
-
Szégyen hogy tett tönkre egy mohó generáció több előtte lévő munkáját, és vezette falnak a céget. Régen azért a Peugeot és a Citroen azért rendelkezett jelentős értékekkel. A Citroen kényelmes autókat gyártunk filozófiája kifejezetten szimpatikus volt nekem amikor mindenki sportos autókat akart gyártani.
-
válasz
vzsryl #228314 üzenetére
Mondjuk az PSA-nak szép egyéni rekord hogy személyautóban most minden motorja erősen kétes. Van az 1.2-es puretech (amit már ők is a már jó szöveggel adnak, mintha vezérmű láncot nem lehetne elbaltázni, plusz mintha csak a hybridben lenne de mindenhova azt mondják), a legendás 1.6 prince leszármazó, és az elcseszett 1.5 dízel...
-
válasz
Krisszer #228162 üzenetére
Valahol nekem jó ez mert új autókat veszek (és a használtamat arany áron tudom eladni), de az teljesen agyatlan hogy egy 5 éves kis automata suzukiért 6,5-et akarnak amikor az új 7,4 (és még csak nem is arról beszélek hogy mennyi volt 2020-ban újonnan). Gyerekeknek lesz lassan jogsija kicsit rákerestem mennyi lenne egy strapa autó. De megint csak levontam a következtetést hogy akkor köszönöm használt nem lesz.
-
-
válasz
gippazoid #228098 üzenetére
Pici az indító akku, és mostanában gyakran nem is a csúcsminőség, így pár hetes állás után könnyen nem indulhat el (bikázni meg nem mindegyiket egyszerű leírás szerint, a rav4 2.5-es hybridbe be van írva mely pontokon kell, csak a két pont távolsága akkora hogy pl zsebbika nem éri át, mondjuk legtöbben ezzel nem foglalkoznak egyik pont jó lesz "test" is alapon).
-
válasz
gippazoid #227918 üzenetére
Az aránylag új 1.5-ösre gondolsz ami volt a yarisban és yaris crossban és még mindig van a corollában? Szerintem 3 hengeres, panaszt még nem hallottam róla. De nem régi moci annyira és szerintem nem is veszik olyan nagy tömegben a népek, szóval nem nagy a merítés (elődje az 1.33 rossz olajjal tudott olajzabáló szörnyetegé válni).
-
Sajna egyszerűen nem hiszek nekik, szerintem az a fő gond. Száraz DSG mellett ez a másik kedvenc autós témám
Mondjuk könnyen kötekszem amíg amúgy sem vennék meg egy cx60 vagy cx80-at. Toyota hybrides cx-50 már lehet hogy elvinne a hit irányába...Vagy CX40 ha lesz.
De ha lesz akkor előtte 2-3 évig kitárgyaljuk a mazda rozsdásodást is mint a DSG-t
-
Nu a mazda estén én a helyükben nem így csinálnám (mert rozsda ügyileg kb negatív a hitelessége szavuknak). Ha benne lenne az opciós listába az engem sokkal jobban megnyugtatna (avagy fizettem érte, verhetném az asztalt ha nincs). Így mindig bennem lenne a kisördög hogy ha szűkebb az év akkor mégsem rendeli meg a hazai importőr.
De úgyis fogalmazhatnék hogy csilingel a kamu érzékelőm
Szerk: Tisztelem a mazdát hogy bátran mást csinál mint a főirány (a nagy köbcentis motorokat külön megsüvegelve), de cx60-at vagy cx80-at elég biztos hogy nem vennék skandináv csomag ide vagy oda, szűkek és nagyon sok problémát hallok róluk.
-
válasz
Kickass #227828 üzenetére
Ez is egy vélemény, én toyota tulajként sem feltétlenül gondolom hogy a jelenlegi szintű értéktartás megalapozott lenne. Azaz könnyebben lehet venni a keretből egy autót az igaz, de hogy ár/érték arányban jobb lesz e mint egy új? Szerintem toyota hybrid esetén nem.
Dooonfrigo: Ebben majd talán a többiek, amit én látok nagyon nehéz egy használt toyota hybriddel olyan nagyon jó fogást csinálni (használt piaci kockázatok mint pl. eltitkolt sérülések, és nagyon magas értéktartás összefüggésében).
-
válasz
Dooonfrigo #227820 üzenetére
Sajna szerintem újonnan toyota nem fog beleférni (yaris cross lehet ennyiért fapadosan, az szerintem kicsi). Én rárepülnék a suzuki swace-re amíg van, az gyakorlatilag egy toyota corolla kombi, és most éppen [akciós]
-
De gondolom azt szélesebb tartományban tudja. De ha nyomaték kell, akkor csiga is kell...Vagy valami hybrid és az elektronok.
Én azt Tiguant konfigolgattam, mert első tesztek azt harsogták hogy milyen tágas. Aztán beültem a szalonban és elengedtem. Csodák nincsenek, csak kisebb 10 centivel mint a rav4.
Új karoq vajon mikor lesz? Arra még kiváncsi lennék.
-
Az a 2.5 szerintem nem olyan gyenge mint a 140 lovacska mutatja, ott azért már van nyomaték a köbcentiből. Meg szerintem a subarunál kevesebbet kortyolgat
Parmaboy: legalább 1 fehér 3-as mazdát láttam csúnyán rozsdálni ebből a szériából 2 évesen (tulaj panaszkodott képekkel már ki tudja hol, persze lehet egyedi vagy elhalgatott sérüléssel rendelkező)
-
-
válasz
focvis #227756 üzenetére
Ezzel én még várnék, dízelben eleve nem volt mazdáék megbízhatósága túl fényes. De csúnya híreket hallani a váltókról. Még nem igazán tudtam kiszűrni a háttér zajból hogy csak a plug in vagy mindegyik, de extra óvatos lennék velük még egy darabig (CX 60 és nagyobb 6 hengeressel vagy plug innel).
De a CX60 jelentősen nagyobb mint a rav4, igazából még a CX50 is nagyobb.
-
-
Az olyan 16 környéke ha a csak a gyári engedményt nézem (és remélhetőleg annál többet is engednek), annyiért rav4 hybrid elég bántóan fapados lesz (pl nincs körberadar, és az utolagos tartozék első radar nem tudom milyen, én direkt elkerültem). Mondanám corolla cross, de szerintem az nem éri meg (szerintem kicsi belül külmérethez képest).
Szóval 1.5 tsi-vel is megérteném a kodiaqot
Csak majd számolj be milyen volt a dsg megbízhatóság (én remélem jó, de én még félős vagyok ebben, most feleség autónál kihagytam, de ilyen opció kodiaq esetén nincs).
-
válasz
focvis #227740 üzenetére
Ja de akkor rögtön lehet vinni hangszigetelni mert abban gyatra. Plusz itt kopog az ajtóban az új modell, az értéktartásban sem annyira kedvező épp most (jó lesz, de akkor is előző modell lesz egy éven belül). És egy rendesen felszerelt rav4 nem lesz olcsóbb mint a kodiaq 2.0 tsi. De igen, ha maradék 10k nagy része városban lesz akkor rav4 is erős játékos lehet, mert röhejesen keveset eszik és az óvijáratot is jobban bírja mint egy tsi (bár az semminek nem tesz jót).
Szerk: st81: akkor úgy mész a pályán ahogy én, 120 környékén még a rav4 hybrid is nagyon jól fogyaszt
-
válasz
BigBlackDog #227717 üzenetére
És ez vásárláskor csak használt esetén segít, nagy pechhel akár lehet az ember a tulaja az első száraz dsg-és új 2.0 tsi-nek.. Nyilván extrém példa, de átláthatóság ebben a témában (száraz e a dsg) egyik gyártónak sem erőssége. Ők legszívesebben csak azt adnák meg hogy "automata" aztán csókolom...
-
válasz
BigBlackDog #227713 üzenetére
Corsát kellene megkérdezni, a Kodiaq a tipikus kivétel, de csak volt ha jól tudom (régi modellben minden 1.5 tsi mellé járt az olajos, most már nem). Ugye a másik kivétel a 4wd lenne, de az meg már nincs 1.5 tsi mellé ha minden igaz. Szóval VW-nél semmi nem biztos, a 250 nm is "csak" irányelv (amit ha megváltoztatnak pár évig nem fogod tudni, a mai fillér szerelmes időkben szerintem előbb utóbb megoldják hogy a 2.0 tsi mellé is mehessen a száraz dsg, vagy lesz 250 nm-re lecsavart 2.0 tsi vagy kicsit fejlesztenek a szárazon).
-
Csak felmerült bennem hogy biztos kodiaq-ot akartál írni? Mert az australnak méretben inkább párja a karoq (éljel a VW konszer hogy márkái a suv-jait mind egy betűvel kezdi...).
Ha tényleg kodiaq akkor én pályára az 1.5 tsi-t nem biztos hogy elégnek tartanám (2.0 tsi meg már ha minden igaz akkor "olajos" dsg-vel jön, melyet én hírhedt dsg rettegő is megvennék). -
válasz
rbalint88 #227655 üzenetére
Igen, aygo is cvt. Kis aránylag olcsó autó kategóriában sajna ez a maximum, nincs már hagyományos automata. Abban most az a szimpatikus hogy sima 1.0, nem vágja haza a hybrid akksit az álldogálás.
Nem vagyok én használt ellen, csak sajna tele van aknával a piac, nekem egyszer elég volt. Iq 1.0 cvt-t még talán vennék de a legújabb példány is 2014-es...
Új hozzászólás Aktív témák
- Mit tud egy retró kézikonzol?
- PlayStation 5
- Telekom mobilszolgáltatások
- Milyen légkondit a lakásba?
- Külföldi rendelések: boltok, fizetés, postázás
- Melyik tápegységet vegyem?
- Milyen széket vegyek?
- Jól áll az ARM-os Windows helyzete, de a játékoknál nem jön az áttörés
- Mini-ITX
- Kínai és egyéb olcsó órák topikja
- További aktív témák...
- Akció! Windows 10 pro OEM licenc kulcs 64/32 bit activation key licensz, liszensz,kulcs
- DELL Precision 7540 i7-9850H Quadro T2000 16GB 512GB 1 év garancia
- HIBÁTLAN iPhone 14 Pro Max 256GB Deep Purple -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3011
- Eladó karcmentes Apple iPhone 12 128GB / 12 hó jótállással
- IKEA (HAVREHOJ) tablet tartó
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest