Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csusza`

    senior tag

    válasz n00n #3859 üzenetére

    Igen.

    Kicsi a bors, de erős, és még csak nem is drága. A mérete ne tévesszen meg, nem a méret a lényeg (női szájból hazugság, jelen esetben tényleg igaz :) ).

    CAPSMAN-TÉMA, SAJÁT TAPASZTALATOK

    Szerettem volna sok helyen erőltetni ezt a caps dolgot, mert nagyon egyszerűvé teszi 5-10-20 eszköz egyidejű kezelését. Olyan stabilitást vártam tőle, mint egy Unifi-tól, de a helyzet az, hogy annyira nem stabil, de mivel kismillió beállítási lehetőség van benne, ezért nehéz koppra össze lőni őket, ugyanazokkal a beállításokkal két külön helyen nem voltak hajlandóak menni, de ez a Mikrotik-re nem egyszer igaz, hogy hiába van ua. beállítva, van, amikor nem egyformán működnek - persze ez lényegében szépsége is a dolgoknak, amikor kikísérletezed, hogy mi a megfelelő, csak nem az adott pillanatban, meg amikor áll egy komplett szálló, és a nyaraló vendég rinyál a wifi-ért, mert dolgozna (telefonon megnyitott Facebook appal).

    Májusban beüzemelt szállóban eddig kétszer kellett komplett a komplett CASPMAN-os rendszert újraindítani (RB2011 a capsmanager, dualwan failoverrel, terheléselosztással), mert valahol elakadtak a dolgok. Nem a 10 perc kiesésről van szó, hanem arról, hogy vissza sem lehet keresni, hogy mi lehet a hiba, mert ugye gyorsan kell reagálni.
    Volt, amikor eszközt nem engedett egyszerűen fel, mindenki másnak ment, egyvalakinek nem. Rendszer kikapcs-bekapcs, mentek... De ez nem megoldás hosszú távon, főleg ha garanciát vállalunk a működésre.

    Nem egy esetben ütköztem abba a problémába az elején, hogy erőltettem a Certificate-s beállítást, majd egyszer csak nem volt hajlandó menni a cap, az isten tudja miért, majd System - Certificate-ben Revokeoltam, majd ismét bepattant a cap-listába az eszköz. Azóta nem erőltetem a Certificate-eket a két eszköz között.

    Aztán olyan gondom is volt, hogy a cap-on összebridgeltem az ether portot és a wifit, bridge kapott egy static IP-t, a cap beállításoknál pedig megadtam, hogy cap Discovery Interface a bridge, Bridge-nek is megadtam a bridge-t a cap-on, not working... Holott a nem egy anyagot láttam, maguk a Mikrotik-esek maguk is így állították be, nekem nem ment. Bridge nélkül Discovery Interface ether port, Wifi interfész a wifi, kiválóan működik.

    Szóval, jó ez a capsman meg kényelmes adott esetekben, de gond ne legyen vele... Az Unifi-t kicsit stabilabbnak tartom abból a szempontból, hogy ugyan controller gép kell hozzá, de abba bele van küldve a beállítás és csók, mondjuk ha a controller kiesik, lehet előről beállítani az egészet, de ez még mindig jobb, mint a folyamatos kapcsolat a manager meg az AP-k között, kicsit instabilnak érzem.

    De ez a CAPSMAN megérne egy misét, többet kéne vele foglalkozni.

    Meet me @ Dhen' Ess Hardware! | Mikrotik - Routing the World!

  • bambano

    titán

    válasz n00n #3859 üzenetére

    A hex bruttó 17 rugó fölött van kicsivel.
    Én ajánlhattam volna 3011-est, az majdnem 60 rugó, meg ajánlhattam volna tilerát, abból van egy misiért is.
    szóval helyes kérdés volt az összeghatár.

    szerintem vegyetek tilerát. :)

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák