Hirdetés
Új hozzászólás Aktív témák
-
-
doooo
veterán
válasz
janeszgol #20 üzenetére
Nem, nem mindenre elég. Nem 500-600 ezerért (mert annyiba kerül majd ez is, ha véletlenül kimegy Kínán kívülre). Nem egy olyan mobilban, ami eleve hátrányban van a rendszere miatt.
Fogyasztásban meg konkrétan a legrosszabb.
De ha nem is lenne az, mit számítana? Senki nem venné úgysem, te sem. -
L.Edit
tag
A szakértők hümmögnek kicsit a saját cégük terméke fölött, aztán inkább nem mondják meg, hogy mivoltunk azok..
-
doooo
veterán
Pedig teljesen lehetséges mindkettő. Kínán kívül a kutyát sem érdeklik ezek, Kínán belül viszont számít a gyártókapacitás, mert így vagy úgy, de elérik, hogy azért elég sokan érdeklődjenek a modellek iránt (hazafiasságból, vagy mert muszáj nekik, vagy mert fogalmuk sincs, hogy mennyire kicsesznek velük). De például rendelni nem lehetett minden variációból, vagy hosszú várakozási idő volt a rendelés és a kézbesítés között. Ez volt ősszel, mikor a Mate60-at bemutatták.
Mellesleg meg nem szerintem túlárazott, hanem objektíven az, senki nem vonhatja ezt kétségbe. -
himpike
aktív tag
Ha az olimpián harmadik vagy az is elég jó de nem leszel a legjobb.
Egyébként eredetiben a legkifinomultabbaknak/legfejlettebbnek mondta."It’s years behind what we have in the United States,” Raimondo said in the interview broadcast Sunday. "We have the most sophisticated semiconductors in the world. China doesn’t. We’ve out-innovated China.”
-
kilua
senior tag
"az amerikai chipek an világon a legjobbak"
Az amerika chipek milyenek lennének holland/japán gépek és tajvani gyártás nélkül?
Szerintem a Samsung Exynos és Mediatek dimensity is elég jó.
-
GreatL
őstag
Amerikának kiváló vezetői és félvezetői is vannak. Meg felvezetői is kiválóak.
-
Pikari
addikt
Az se semmi, hogy az amerikaknak külön vizsgálóbizottságot kell felállítani, amelynek az a feladata, hogy közlemények kiadásával győzködi a közvéleményt arról, hogy a kínai chipek nem is olyan modernek.
-
Busterftw
nagyúr
Mondjuk ez nem uj hir, mar sokkal elobb arrol szoltak a jelentesek, hogy kulonbozo optimalizaciokkal ertek el ezt, nem pedig fejlettebb node miatt.
-
doooo
veterán
Esélytelen.
Amúgy meg bőven észre lehet venni a különbséget, nyers erőben is (a szoftver amúgy se volt sohasem jobban optimalizálva ezeken, mint bármi máson, most meg eleve elavult, félig kiherélt rendszeren fut az egész), de ha másban nem, akkor a fogyasztásban végképp.
Mellesleg meg amíg ugyanannyiért kínálják ezeket, mint egy többszörösen erősebb SoC-vel szerelt mobilt, addig ezekből nem lesz igazi sikertermék. Úgy pláne nem, hogy nem is tudnak eleget gyártani belőle. -
Lacccca87
addikt
Nekem is hasonló dolgo jutot eszembe. lehet hogy HW oldalt lemaradás van de cserébe gondolom ezerrel optimalizálnak az SW oldalon.
Az meg hogy most ki kellett jeletni hogy mgsem olyan jó a chip az valszeg csak politika mert oltani kell a tüzet...ugye működik a szankció (egyébként működik egy bizonyos szinten).
Az a kijelentés hogy az USA rendelezik a legjobb félvezetőkkel az meg nettó baromság, ha nincs a TSMC tudása/IP és az ASML gépei akkor már nem büszkélkedhetnének mert az intel már mióta töketlenkedik a saját megoldásaikkal, most pedig elkedtek bevásárolni az ASML gépeiből is. -
jeni
félisten
Fejlettség ide vagy oda, tudnak chipet venni vagy gyártatni. Amivel gyengébb vagy erősebb a Snapi azt a hétköznapi halandó nem is veszi észre mert a Huawei mükődésileg jobban van optimalizálva mint egyes gyártók termékeik. Arról nem is szólva,hogy 5G képesek is. Szerintem PÁR év múlva megint a topon lesznek a világon.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- Samsung Galaxy S23 Ultra - non plus ultra
- Motoros topic
- TCL LCD és LED TV-k
- Politika
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- ASUS RT-AC68U
- Oázis Computer - Prohardver nyereményjáték egy Acer gamer monitorért
- Xbox tulajok OFF topicja
- Vivo X200 Pro - a kétszázát!
- További aktív témák...
- Dell Latitude 9420 Fémházas "Kis Gamer" Tartós Laptop 14" -70% i7-1185G7 16/512 Iris Xe FHD+
- 2DB Lenovo Thinkpad T470 "Golyóálló" Üzleti Laptop 14" i5-7300U 8/256 FHD IPS FELÚJÍTÁSRA
- Szép Lenovo ThinkPad P15 G2 Tervező Vágó Laptop -75% 15,6" i5-11500H 32/1TB RTX A2000 4GB /1 Millió/
- Szép! HP EliteBook 850 G8 Fémházas Multimédiás Laptop 15,6" -65% i7-1185G7 32/512 Iris Xe FHD Magyar
- Eladó Konfig Pentium G4400 16GB DDR4 120GB SSD GTX1050Ti 4GB!
- Jo Nesbo: LEOPÁRD (nem olvasott)
- PowerColor AMD RX5700XT 8GB / Újszerű állapotban / 6 hónap jótállással / számlával
- LG 55C3 - 55" OLED evo - 4K 120Hz 1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync Premium - HDMI 2.1 - PS5 és Xbox!
- Új! Targus - USB-C Dual HDMI 4K HUB - 2 HDMI-vel. Saját töltő nélkül 2 monitorral (120Hz)
- Game Pass Ultimate előfizetés azonnal, élettartam garanciával, problémamentesen! Immáron 8 éve!
Állásajánlatok
Cég: Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem
Város: Budapest