Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Donki Hóte

    veterán

    válasz kanyi51 #3698 üzenetére

    Felteszem ide az elejét, meg a végét.

    Három változót (lv) használok a rendszerváltozókon felül.

    Egyszer használok egy integer típusút {lv=dofm}, amibe Mcrazy tanácsa alapján a {dayofmonth} rendszerváltozó értékét másolom be, hogy ne legyen előtte a nulla kifejezés.

    Aztán használok egy string típusút {lv=dike}, amibe a ciklusok a nap száma alapján beillesztik a hányadika kifejezést (ha a dofm egyelő 13, akkor azt illeszti be, hogy 'tizenharmadika'). Ehhez a behelyettesítéshez írtam parasztosan 31 if -> endif ciklust, ezt biztosan egyszerűbben is meg lehetne csinálni, de annyira küzdök a macrodroid szintaktikájával, hogy nem volt energiám elegánsabb megoldást keresni.

    A 31 if ->endif ciklusból csak az elő 1-2 és az utolsó 1-2 szerepel a képkivágáson, a többi pont ugyanilyen közte.

    Aztán definiáltam egy {lv=hetnapja} string típusú változót is, ez csak ahhoz kell, hogy a pénteket beazonosítsam, ez el is hagyható.

    A macro végén meg csak annyi van, hogy felolvassa, hogy milyen hónap van, hanyadika van és milyen nap van.

Új hozzászólás Aktív témák