Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tlac

    Topikgazda

    válasz attilav2 #37808 üzenetére

    haswellnél csak DP-n megy át a 4k 60hz, de a te lapodon olyan nincs
    hdmi csak 30hz-et tud ilyen felbontás mellett, bár a legtöbb filmhez ez egyébként elég

    közben megtaláltam, sőt még pont neked írtam, hogy bizony nálam ment monterey-vel a haswell igp, ráadásul csak egy i3-4330-cal
    [link] (majd szerintem nálad is annak az 1536mb-nak kellene megjelennie, mint nekem a képen)

    sajnos már nincs meg az oc configom, egyszer véletlen felülírtam, viszont egy beállítást még idemásoltam a topikba [link]
    ez már jól működött, de aztán nem a végleges lett
    egy msi-z87i alapra volt szabva, elég alaposan felülcsaptam a weg alapbeállításait

    ezeket szerintem másolhatod belőle:

    <key>AAPL,ig-platform-id</key>
    <data>AwAiDQ==</data>
    <key>framebuffer-patch-enable</key>
    <data>AQAAAA==</data>
    <key>framebuffer-stolenmem</key>
    <data>AAAABg==</data>
    <key>framebuffer-fbmem</key>
    <data>AAAgAg==</data>

    mivel neked nem hd4600-ad van, előfordulhat, hogy a platform-id mégsem jó (bár szerintem jónak kellene lennie)
    itt is van még egy felsorolás, plusz a spoiler alatt még több részlet [link]

    a többit dolgot viszont hackintool-ban beállíthatod és utána azzal is lehet a patch fülön mindenféle configot generálni

    állítsd be a connectorokat a típus szerint (hogy tudd melyik micsoda, majd át kell dugdosnod a monitor kábelet a portokba)
    plusz ha azt akarod, hogy a hang is átmenjen digitálisan, akkor ne legyen bekapcsolva a CNUnknownFlag_10
    itt beszélgettünk erről a jelenségről: [link]

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák