Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tlac

    Topikgazda

    válasz Chal #35356 üzenetére

    nem eléggé olvastál vissza :D
    [link]

    de úgy emlékszem még ezen kívül is egyszer már feljött

    hehe, ryzen és ampere, a legrosszabb párosítás hackintoshra :)

    egyékbént majd meg kell venni az utolsó még támogatott konfigot, mondjuk olcsón használtan, aztán megy ameddig jön még rá a frissítés, valószínűleg sokáig lesz még

  • BeZol

    őstag

    válasz Chal #35356 üzenetére

    Talán 2022-23-ig cserélik le összes Intel procit a saját szilikonjukra, és utána még 2 év támogatottság biztos lesz (korábbi Intelre váltás alapján), ergo a hackintoshozás 2025 környékéig működhet (azt hiszem erre jutottunk korábban).
    iMac-et 4 évig, hackintosh-t 6 évig használtál, akkor elviekben az sem gáz, ha most vennél célzottan új hackli rendszert, mert esélyesen van vele 4-6 éved, és esélyesen ez egy erősebb konfig lenne 1/3 áron, mint amit az apple kínál.

    Lehet, hogy lesznek itt a jövőben ARM-es procik és tovább élhet a hackintosh témaköre, én inkább olyan szempontból közelítenék most rá a dolgokra, hogy az új M1 chip alapján amit letettek az asztalra kis méretben úgy, h ha jól rémlik árnövekedés számottevően nem történt, akkor kb. most tényleg nem feltétlen hülyeség original apple terméket venni hackli helyett.

    Aztán meglátjuk, mit hoznak 16" macbook Pro-ba, iMac-be és mac pro-ba a jövőben, simán álleejtős lehet az is, és lehet kiadja a matek, hogy a 2-3szor drágább apple termék bizony 2-3szor gyorsabb egy építhető hackintosh-nál.

    Aztán mindenki utána tud nézni, h neki melyik program a fontos, abban milyen teljesítményszintek vannak, és majd dönt belátása szerint. Akinek pedig munkára kell a mac, ott is most el lehet dönteni, hogy eddigi gyári mac-eknél jobb hackli legyen olcsóbban, vagy lehet 1-2 év múlva olyan imac és társai érkeznek, hogy kb. mehetnek a hacklik windows-os gamer gépeknek :DDD

    A téma felvetése tehát jogos, szerintem még várjunk, mit gurít az Apple majd a nagyobb kategóriákban, és akkor beszéljünk újra róla.

    Létezik ryzentosh is, mellé olcsó RX 580 és akár jó is lehetsz még :) , ill. ha az új amd kártyák egyszer támogatottak lesznek, akkor még ampere-nek megfelelő erejű kártyára is tudsz váltani.

  • RaZroX

    addikt

    válasz Chal #35356 üzenetére

    Volt már itt ez téma többször is. Sokak szerint még egy 5 év simán lehet a hackli témában, ami azért nem kevés. És igazából szerintem sincs ez kizárva.. bár az tényleg kérdés, hogy a developerek, hogy fognak hozzá állni így a dolgokhoz.
    Úgy gondolom, hogy más lesz a kulcsa a dolognak. Elnézve az M1 képességeit.. ha én most akarnék egy MacOS rendszert és vásárlás előtt állnék, nagyon elgondolkodnék, hogy Mac Mini vagy hackli. (Persze csak ha szükség van a teljesítményre.) Hamarabb át fogja vinni az embereket az Silicon által nyújtott teljesítmény mint a kényszer szerintem.

    Én még addig tartom magam a hacklihoz, amíg elég ez a hardver, mivel én már zsákutcában vagyok eléggé a régi vas miatt. Már a Big Sur sem megy fel nekem, még egy 3770k beleférne a lapba a mostani 3570 helyett, és már ezen is érzem, hogy nem az igazi.. Sata3 sincs, kevés az usb portom, kevés a sata csatlakozóm is (4). Az RX580 szépen duruzsol de csak 4GB-os, ez már most is kevés szóval előbb utóbb költeni kell majd a gépre, de akkor már inkább újat kezdek, friss hardverrel. Akkor viszont nálam erős a gyanúja egy Mac Mininek és egy Ryzen gamer konfignak.

    Bár nem ez lenne az első dolog amit elhalasztanak az IT világban. Mármint most a 2 éves csere ciklusra gondolok. Szóval ki tudja mi lesz még itt. No meg ha valaki más is elő áll a piacon valami b.szó arm procival akkor beindul a verseny, az meg felpörgeti az egészet. Izgalmas évek lesznek az biztos.

    This is the way

  • Smiley

    őstag

    válasz Chal #35356 üzenetére

    Szerintem ez egy jo dolog, vegre megint mertek nagyot lepni. Anno engem ez fogott meg bennuk, hogy teljesen mas iranyban mentek mint mindenki mas, es a sajat utjukat jartak a PPC eraban. Az rohadt jo volt, hogy mennyi minden megtehetnek csak mert mas utat valasztottak. Aztan jott az intel amivel bealltak a tobbi PC gyarto koze. A hackli szerintem eleg jo buli volt az elmult 15 evben. Igazabol ez a community megcsinalta azt amit ok nem akartak/mertek meglepni es jobbnal jobb buildeket epitettek. En legalabbis orulok, hogy reszt vehettem benne, es ha nem is sokkal de hozzajarulhattam egy kicsit ahhoz, hogy mindenkinek jo szorakozas legyen. Meg van benne amugy 3-5 ev biztosan.

    Most ha egy kicsit tokosek, akkor igazabol nincs korlat, azt csinalnak amit es ahogyan akarnak... innentol nem kell senkire varniuk es magasrol leszarhatjak ismet, hogy ki mit csinal.... nem kell alkalmazkodni ahhoz, hogy a chip gyarto nem tudja hozni azt amit igert. Az intel-el pontosan ugyanugy szoptak be, mint 2006-ben a PPC-vel. En emlekszem arra, hogy a 400Mhz-es G4-en milyen siman futott minden 2001-ben, az akkori PC-s gepek, lazan 1 kor lemaradasban voltak. Most is valami ilyesmire szamitok, kell neki 2-3 generacio, es onnantol kezdve szerintem nincs megallas. A tudasuk ARM szinten eleg regre nyulik vissza, eleg csak az elso iPod-okra gondolni.

    A Hackli valoszinuleg doglott lesz, legalabbis ebben a formaban. Viszont en a virtualizalt osx-ben latok fantaziat. Elobb utobb valamelyik ugyis kitalalja hogyan lehetne qemu alatt emulalni az M-es procikat. Az a jovo kerdese, hogy az Apple a nagy GPU gyartokat el tudja-e engedni (szerintem itt meg nem tartanak), ha nem akkor virtualizalva siman futtathatova lehet tenni. A virtualizacios reszben szerintem van meg fantazia.

    Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

Új hozzászólás Aktív témák