Hirdetés
- Samsung Galaxy A54 - türelemjáték
- Telekom mobilszolgáltatások
- OnePlus 15 - van plusz energia
- Xiaomi 15 - kicsi telefon nagy energiával
- Így nézhet ki a Huawei Pura 90
- 7600 mAh-s az aksi az iQOO új mobiljában is
- Okosóra és okoskiegészítő topik
- Hivatalos a OnePlus 13 startdátuma
- Milyen hagyományos (nem okos-) telefont vegyek?
- Megtartotta Európában a 7500 mAh-t az Oppo
-
Mobilarena
A Linux Mint bemutatása
Új hozzászólás Aktív témák
-
Frawly
veterán
válasz
Skullwipe
#9255
üzenetére
Ez még mindig Mint? Hányas verzió? Az awesome-ot a tárolóból tetted fel? Mit nem tudsz rajta elindítani? Bejelentkezéskezelőből mi van fent? Még a Cinnamonhoz tartozó LightDM?
Nem lóverseny ez, majd beleszoksz a dolgokba. Ha későn kezdted, akkor későn, van még időd, nem hajt senki. Amíg kezdő vagy, addig valami elterjedt nagy disztrón kéne maradnod (Ubuntu, Mint, Fedora), és valami Windows-szerű felületet használnod, és azon maradni, míg nem tanulsz bele az alapokba. Az awesome elég haladóknak van, ha el is tudod indítani, kínlódás lesz a használata. A Mate az jó választás lehet.
Ha Windows alól próbálod virtuális gépként, akkor ne a VirtualBox-ot használt, mert az bugos, hanem a szintén ingyenes VMware Playert tedd fel helyette, ha Win10-ből legalább a Prof van fent, akkor meg az alapból tartalmazza a Hyper-V virtualizációt, nem kell hozzá semmi pluszt feltenni, csak a Windows összetevők között engedélyezni. Ha meg Linux alól akarsz virtuális gépet futtatni, akkor meg a qemu csomagot telepítve a qemu-kvm programot használd. Grafikus felületet külön kell hozzá letölteni virt-manager a neve, vagy valami hasonló Mint-en, rég nem használtam, nincs most előttem. Én terminálból parancssorban bűvölöm a qemu-t. Virtualizációnál fontos, hogy ha a procid támogatja a hardveres virtualizációt, akkor kapcsold be ezt a támogatást a virtualizációs szoftverben, qemu-nál ezt a KVM használatával teszed meg. Ez azért fontos, mert akkor gyorsabban fog futni a virtualizált OS. Esetleg a virtualizációs szoftverben ajánlott feltenni az virtualizált OS-hez való extensiont, úgy pl. jobban kezeli a felbontásokat, grafikus beállításokat, könnyebb mappát megosztani a fizikai (host) és virtualizált (guest, vendég) OS között.
Ez az MS-féle Linux-alapú OS nem asztali felhasználásra lesz, hanem céleszközökre, meg felhőzésre. Nagyon felfújják, nem egy izgalmas téma.
Új hozzászólás Aktív témák
A topik célja: Segítségnyújtás a Linux Mint-et használó kezdők és haladók valamint a még csak azzal ismerkedők számára.
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját! -> [link]
- Windows 10/11 Home/Pro , Office 2024 kulcsok
- Adobe Előfizetések - Adobe Creative Cloud All Apps - 12 Hónap - 15% AKCIÓ
- MEGA AKCIÓ! - Jogtiszta Windows - Office & Autodesk & CorelDRAW - Azonnal - Számlával - Garanciával
- Játékkulcsok olcsón: Steam, Uplay, GoG, Origin, Xbox, PS stb.
- MS SQL Server 2016, 2017, 2019
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Rowon

