Hirdetés
- Telekom mobilszolgáltatások
- Motorola Edge 50 Neo - az egyensúly gyengesége
- Vivo X200 Pro - a kétszázát!
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Google Pixel 8 Pro - mestersége(s) az intelligencia
- Mobil flották
- Samsung Galaxy A54 - türelemjáték
- One mobilszolgáltatások
- Okosóra és okoskiegészítő topik
- Google Pixel topik
-
Mobilarena
Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel
Új hozzászólás Aktív témák
-
Két malomban őrölünk.
Használtam és nekem a snap és társaival nem sok bajom van azon kívül hogy 8GB helyet igényelt 5 azaz öt darab program. Még ez se zavart volna mert van hely de a korlátaikkal én nem tudtam megbarátkozni. Ezek jellemzően hozzáférési problémák, nem látja a másodvinyót, nincs jogosultsága mindenhova írni-olvasni. Ezek megkerülhetők de akkor meg már választom a natív telepítést, ha elérhető.Appimage. Megint csak a magánvéleményemet tudom leírni.
Winen 20 éve használok portable appokat.
Igen a Windows az más. Nade miben? Van egy előrecsomagolt app ami tartalmazza a futtatókörnyezetét. Winen ez nem pontosn van így, azért is lehetnek a portable appok nagyon kis méretűek is mert a Winen a csomagfüggőségeket nem lehet úgy értelmezni mint Linuxon, teljesen más alapokon van az egész. Az OS biztosítja ezeket, nem kell minden appot agyonpakkozni.
Mi ebben a biztonsági rés? Énnekem a biztonság mindig is túllihegett valami volt. Akkor törnek be az átlaguser gépére amikor akarnak, ez a mai napig így van. Mindennap fedeznek fel réseket, legutóbb ami még engem is meglepett, a ram tartalma, még a védett területé is lehallgatható.
Valamint nagyon sok szoftver volt-van Windowson aminek a telepítője megkérdi hogy natívan akarod-e telepíteni, vagy portablet akarsz? Akkor itt hol a biztonsági rés?
Ezen az alapon a natív, telepített szoftver is tele lehet trojannal vagy bármivel amennyiben nem nyílt forráskódú.Tudom hülye véleményem van de 20 év Win alatt se szedtem be sose semmit portable appokból. Pedig a mai napig használom őket. Vagyis a vélt veszélyessége mégis elenyésző, kb. annyi mint egy bárhonnan leszedett setup.exe futtatásáé.
Igen a Linux ebben is más, ott a csomagkezelő a gyári tárolókkal az garantáltan biztonságos.
Naésha hozzáadok egy egzotikus ppa-t, ott van 100% garancia? Nincs.Hála a magasságosnak hogy bár a Win is erőlteti az idióta, nehézkes Áruházat, meghagyta a bárhonnan leszedett .exe telepíthatőségi és futtatási lehetőségét.
Mert a Winstore kínálata összevetve az interneten elérhetőkkel nulla.A Linux a szoftverek terén soha nem fogja tudni azt hogy beírom a gugliba hogy Szalámi szeletelő szoftver, a találatok közül kiválasztom a nekem szimpatikust és 2 kattintással telepítem.
Számomra (és az általad idézett cikk írója szerint is ) ez az igazi szabadság. Nem a bedrótozott alkalmazásboltok. Vagy oké, legyen . De akkor minden legyen benne! Linuxon egyedül az Arch közelíti ezt az aur vonalon. De még ez is szegényesebb sokkalta mint az exevadászat eredménye egy konkrét applikációra.Ugyanígy élek Androidon is, a legelső hogy engedélyezem a külső appok telepítését. Mert bár ott a Playstore (a maga összes jó és rossz tulajdonságával, na az minden csak nem szabadság) de nekem van nemegy olyan appom ami csak külső forrásból elérhető.
Nekem több Linuxos szoftverem van a netről levadászva .deb formátumban.
Namost akkor ezeket se telepítsem mert nem biztonságos? Akkor hogyan használjam a Megasync, a 4kvideodownloader és még tucatnyi programomat? Akkor a Mega sem biztonságos, hisz nincs benne a gyári tárolóba...? -
#63718632
törölt tag
Majd lehet a Snap is úgy végzi, mint a Unity. Abban is egy külön utas volt az Ubuntu. Ezzel is csak fragmentálják az amúgy is szerteágazó Linux világot.
Eleve a Flatpak mögé több nevesebb disztró állt be, meg jószerivel szimpatikusabb is a többségnek.
Elég lenne a sytemd-flatpak-disztró csomagkezelő szent háromságra összpontosítani. Hogy csak a mainstream rendszereket említsem.
Új hozzászólás Aktív témák
A topik célja: Segítségnyújtás a Linux disztribúciókkal még csak ismerkedők számára. A szerveres kérdések nem ebbe a topicba tartoznak.
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját!
Haladó Linuxos kérdések topikja.
Linux felhasználók OFF topikja
Milyen program ami... [link]
Shell script kérdésekkel látogassatok el a topikjába
- Teszt Már csak két hónap van hátra a Windows 10 nyugdíjazásáig, ideje előrelépni
- Teszt [Linux] Vanilla OS, egy Debian alapú immutable operációs rendszer
- Teszt [Linux] Aeon Desktop, egy immutable operációs rendszer az OpenSUSE-tól
- Teszt [Linux] A Flatpak
- Bejegyzés MS Office365 Linuxon
- Bejegyzés [Linux] Futtassunk bármely disztrót a terminálunkban
- Bejegyzés Alpine Linux telepítés mindenféle low-end dologra
- Hír Zöld utat adott a nyílt forráskódú Linux meghajtóknak az NVIDIA
- Telekom mobilszolgáltatások
- Motorola Edge 50 Neo - az egyensúly gyengesége
- Milyen légkondit a lakásba?
- Assetto Corsa Rally
- Vivo X200 Pro - a kétszázát!
- Pánik a memóriapiacon
- PlayStation 5
- 5.1, 7.1 és gamer fejhallgatók
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Apple asztali gépek
- További aktív témák...
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
- Windows 10 11 Pro Office 19 21 Pro Plus Retail kulcs 1 PC Mac AKCIÓ! Automatikus 0-24
- Számlás!Steam,EA,Epic és egyébb játékok Pc-re vagy XBox!
- Fallout 4 Pip-Boy Edition
- Árváltozás: Deus Ex Human Revolution Collector's Edition
- HIBÁTLAN iPhone 13 Pro Max 256GB Graphite -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3755, 100% Akkumulátor
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 mini 128GB Pink -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3841, 100% Akkumulátor
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad E570 - i3-7GEN I 8GB I 180GB SSD I HDMI I 15,6" FHD I Cam I W11 I Gari!
- Újszerű HP 14s-dq5001nh - 14"FHD IPS - i5-1235U - 16GB - 512GB - Win11 - Magyar - Garancia
- Apple iPhone 14 Plus Yellow Super Retina XDR, hosszú üzemidő ,100% Akku,3 hó gari!
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
CPT.Pirk

