Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lathronos

    őstag

    válasz IstvánLászló #45853 üzenetére

    Itt senki se állította, hogy nemkívánatos tagja lennél a fórumnak, mindössze a mondandót kéne lerövidíteni a lényegre, vagyis az adott problémára. Megnevezni pár mondatban a hibajelenséget, és esetleg egy log-ot linkelni pastebin-ről. Mindenkinek van rossz napja, mikor akaratlanul is beleköt másokba. Ne vedd magadra.

    Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

  • King Unique

    titán

    válasz IstvánLászló #45853 üzenetére

    Megpróbálom illusztrálni egy példával az alábbi hozzászólást felhasználva.

    A.)

    Szia!

    Itt vagyok megint újra és mondanám is a tapasztalataimat. A gépemen restart után némi gyorsulást tapasztaltam, most nem 5 perc, de nem néztem rá az órára. Mi lehet a gond?

    A gépet 6-szor indítottam újra, de nem tapasztaltam változást. A próbát úgy csináltam, ahogyan javasoltad.
    A boot után - a te segítségednek köszöneten - most már a monitoromon is látom, hogyan futnak a folyamatok. De, mivel elég gyorsan lefut, így nem tudtam mindent leolvasni. Egy pillanatra megakad a folyamat, LAN kábel nélkül is várakozik, de mintha hamarabb lépne tovább. A boot folyamat végén valami szerver hibát írt ki pirossal, ezt biztosan állíthatom. Ezután bejön a képernyőn a köszöntőfelirat és lehet használni offline módban.
    Azt hogyan tudnám megoldani, hogy a monitorom képernyőjén a listázás egy gomb megnyomására várjon? Így a hibakeresés és értelmezés is könnyebb lenne nekem kezdőként.

    Köszönöm előre is a türelmeteket és a válaszokat! :R

    B.)

    Szia!

    Itt vagyok megint újra és mondanám is a tapasztalataimat. A gépemen restart után némi gyorsulást tapasztaltam, most nem 5 perc, de nem néztem rá az órára. Mi lehet a gond?

    A gépet 6-szor indítottam újra, de nem tapasztaltam változást. A próbát úgy csináltam, ahogyan javasoltad.
    A boot után - a te segítségednek köszöneten - most már a monitoromon is látom, hogyan futnak a folyamatok. De, mivel elég gyorsan lefut, így nem tudtam mindent leolvasni. Egy pillanatra megakad a folyamat, LAN kábel nélkül is várakozik, de mintha hamarabb lépne tovább. A boot folyamat végén valami szerver hibát írt ki pirossal, ezt biztosan állíthatom. Ezután bejön a képernyőn a köszöntőfelirat és lehet használni offline módban.
    Azt hogyan tudnám megoldani, hogy a monitorom képernyőjén a listázás egy gomb megnyomására várjon? Így a hibakeresés és értelmezés is könnyebb lenne nekem kezdőként.

    * Maximum Joni5 a robot tudná elolvasni ilyen gyorsan. Itt egy kép róla, remélem nem baj, hogy beteszem most ide: [link].
    Jó lenne egy Joni5 nekem is, főleg ha még magyarul is beszélne hozzám. Ebben a modern világban már lehet létezik is talán...Ezt nem viccnek gondoltam, csak én ilyen sebességgel nem tudok olvasni, csak a folyamatot látom.

    Köszönöm előre is a türelmeteket és a válaszokat! :R

    Szokták mondani, hogy a kevesebb néha több. Sokkal jobban értelmezhető egy jól tagolt, megfelelően megfogalmazott és felesleges gondolatoktól, szmájliktól (többi hsz) mentes írás. A mellékes gondolatokat lehet ilyenkor off-ba is tenni, ha nagyon muszáj valakinek beleírni. Illetve van a fórumon Linux felhasználók OFF topikja is, ahol az egyéb dolgokat meg lehet tárgyalni.

    ★★★

    Azt mondjuk nem értettem, hogy mért a régebbi Linux Mint 17 Qiana Xfce kiadást használod? Viszont, ha a MATE (17 / 17.3?) most ok, akkor rendben.
    Amúgy a legújabb MATE nálam is gyorsabban bootol, mint a Cinnamon és előbbi a fényerő beállításokat is megjegyzi. Míg utóbbinál minden (újra)indítás után manuálisan kell beállítani...

    [ Szerkesztve ]

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz IstvánLászló #45853 üzenetére

    Ha nem gond, legközelebb elégedj meg max 3 smile-val, a 23 már kicsit túl sok lesz egy szakmai topikban egy hsz-en belül!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák