Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • agy73p

    senior tag

    válasz spammer #43786 üzenetére

    De az első mondattal együtt kell olvasni: If you don't want to reinstall your OS every nine months or so, install any LTS (long term support) distro like Ubuntu LTS or CentOS. You should definitely avoid Fedora or Arch as they are quite unstable. Én azt gondoltam, hogy azért (és Arch is), mert However if you need to be on the bleeding edge in regard to updates, use Fedora. És ami bleeding edge, az nem nem quite stabil :) talán így gondolta.
    ...

    They usually occupy up to staggering 1,2GB of RAM on boot - it sounds ridiculous but it's true. "
    "Kíváncsi lennék, melyik az, ami 1,2 GB-ot eszik alapjáraton."
    Azt gondoltam, de lehet, h rosszul, hogy boot alatt felugorhat a memóriahasználat.
    ...

    "De megkockáztatom, hogy egy lájtosabb felhasználással még Xfce/MATE + Firefox is elmegy tűrhetően ennyi RAM-mal."
    Sztem nem megy el (nincs rá bizonyítékom, lehet, h rosszul gondolom). Ha - tételezzük fel - az operációs rendszer 0 (nulla) ramot enne, akkor is halálra zabálja magát a Chrome és Firefox, nekem 6-800 Mega alatt meg sem áll a folyamatosan használt, 4-5 nyitott weblap. Talán ezért írja, hogy never run modern web browsers like Mozilla Firefox or Google Chrome, you can actually use Linux on a computer with as little as 512MB or even 384MB of RAM (swap file must be enabled in this case)."
    Én meg nem lennék hajlandó swapot használni online böngészésnél, mert ha valamit, akkor ezt mindig is utáltam: visszatérés a nyitva hagyott böngészőhőz és várni, amíg a vinyó kerreg 3 percet, gép nem válaszol.... Az is igaz, hogy a kis böngészőkkel a lapok 90 %-a nem jeleníthető meg megfelelően.

    Itt egy halom hiba........., az hogy miért kell erősen kompromisszumokat kötni a Linux használóknak.

    Nézd el nekem, hogy csak az érdekesség kedvéért olvastam el, próbáltam értelmezni és osztottam meg, természetesen olyan mélységekben sosem fogom érteni és tudni, mint ti.

    Viszont van egy csomó olyan dolog, amit örömmel olvastam:
    - There is a myth that some distros are "faster" - in fact there are no faster or slower Linux distributions. They all contain the same ingredients - at most they differ by how fast they boot up and shut down...
    - All Linux distros are extremely customizable. You can make Fedora look like Mint or vice versa - so it makes no sense to choose them by their looks. Besides, can't you download backgrounds and themes from the net? It's easy!
    - Linux distros have its own fonts which don't look the same as your Windows fonts. Besides Linux renders fonts quite differently. Windows fonts starting from Windows Vista are unusable under Linux - you can install them but they will look horrible.
    - I generally disable journalling on ext4 partitions - it allows your disks to last longer.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák