Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PioDVD

    senior tag

    válasz huncutka1029 #75156 üzenetére

    Véletlen, hogy egy fhd mellett egy direkt szar, pixeles képet írsz próbának? Nyomtass egy full hd és egy uhd képet és azt nézd meg x m távolságból.

    Ezzel nem akarok állástfoglalni semelyik irányba, csak a hasonlat nagyon nem jó.

  • shouryuken

    senior tag

    válasz huncutka1029 #75156 üzenetére

    Több szempontból sem jó a példa.
    1. Kár a nyomtatott dolgokat idekeverni, teljesen más kategória (dpi, pontméret vs pixel stb.).
    2. Nyilván nem lehet ilyen egyszerűen összehasonlítani, hogy negyadannyi, feleannyi stb.
    Pl. SD és 720p között radikálisabb a különbség, mint 720p és 1080p között és ez így csökken a felbontás növelésével. Van egy határhaszon, ahonnan már nincs jelentős különbség, mert már közelít az emberi szem fizikai határaihoz.

    Hidd el, nem véletlenül mondja mindenki, hogy UHD kiélvezéséhez nagy méret szükséges, vagy ülj fele távolságra.

    Nekem is volt ismerősöm, aki 49"-os udht- vett, mert ugyanannyi volt, mint az FHD, és még dörzsölte is a markát, hogy milyen jól járt. Hát nem.
    -50hz panel vs 100hz
    -alacsony mozgásfelbontás, gyors mozgásnál blur
    -gyakorlatilag 2,5 méterről a magasabb felbontásból semmi sem látszik.

    Persze először én is belefutottam ebbe a hibába, 1 méterről ütős 50"-on UHD, de 3 lépést hátratéve már más a helyzet. Ne értsd félre, de egyelőre a szegény ember UHD-ja elég kompromisszumos.
    Vennék én UHD-t, ha szánnék annyi pénzt egy 70"-os, egy jó elektronikás VA vagy OLED példányra, de az már az én általam preferált érték-ár arányokon túlmutat.

    Amúgy az FHD 3D-hez elég egy samsung fhd tv. És ha már fekete, akkor ne keverjük ide az LG IPS szürkéjét, legyen az direct led vagy edge egy VA mellett elbújhat.

Új hozzászólás Aktív témák