Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • peq

    aktív tag

    Hali!

    Kissé off, de más magyar fórum a topicban szerelő Kontron gépről nemigen van.

    Pár hónapja egy kvázi új lap (néhány hetet futott, majd a későbbiekben taglalt anomáliát produkálta) került hozzám szokatlan hibával, miszerint áramtalanítást követően kizárólag BIOS resettel ("J5 load default" pinekkel játék) volt hajlandó elindulni a deszka. Akkor Management Engine hibára gyanakodtam, ez végett teljes BIOS képfájl után kutattam jelen fórumban (ismételten köszönöm a tartalmat), majd csíptetővel újraírtam a BIOS chip tartalmát; eredménytelenül. Hiába játszadoztam az "After G3" státuszokkal;
    - ipari lap lévén S0 default /amint ismételten áram alá kerül, azonnal bekapcsol a lap/
    - opcionális S5 /kizárólag a pwr_in bekapcsoló gombra hagyatkozik/
    nem változott a helyzet.
    Jegeltem, s most ismét előkaptam, ezúttal hőlégfúvóval ténylegesen lekaptam a chipet és írtam meg tartalmát, majd forrasztottam vissza. Láss csodát, a lap tökéletesen funkcionál :) Kezdeti sejtésem beigazolódott, valóban ME gond okozta a hibát.

    Meglehet másnál is előfordul a jövében ilyesfajta probléma, tapasztalataim jól jöhetnek a javítás tekintetében. Egyébiránt a tartalom sérülhet egy lemerülő gombelem, vagy hálózat felől érkező kisebb túlfesz okán is.

Új hozzászólás Aktív témák