Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Technoman

    őstag

    Sziasztok!

    Ide is beírom, hátha itt kapok inkább rá választ:
    Kodi Skinek
    Az alap confluence beállítást használom a Kodin (06.1) Minden okés vele, csak a kinézete nekem egy kicsit a '90 évekre emlékeztet. Egy modernebb skint eltudnék viselni, mint pld az Aeon Nox Skin Csak az a baj, vele hogy a már elkészített médiatáramnál nem tudok, egy adott film adatát ennél a skinnél frissíteni (egyszerűen szürke a "frissítés" gomb a film adatlapján)
    Ki, milyen felületet használ a Kodinál? Melyik adja az adott videóról a leg több információt (méret, bitrate, hangsáv, stb...) ill melyik adja vissza a gyári alap skint, csak egy kicsit XXI. sz.-beli kinézetben?

    [ Szerkesztve ]

  • Technoman

    őstag

    válasz junkpod #2593 üzenetére

    Ez engem is nagyon érdekelne, mert én is szeretném a filmek/sorozatok után, a cca 500Gb-nyi zenémet is katalogizálni.
    Írod, hogy csak ezzel -a számomra eddig még nem ismert- progival lehet Win alatt előzetesen szerkeszteni , majd az LE alatt felismertetni/katalogizálni a zenéket. Én eddig erre a célra a TagScannert használtam (Droidos mobilon tök jól müxik)
    Elképzelhető, hogy ezzel nem lenne -(8.xxxx) LE alatt- kompatibilis a rendszer?
    thx

  • Technoman

    őstag

    A biztonsági mentéssel kapcsolatban kérnék egy kis "felhomályosítást" Úgy gondoltam, hogy vágom a dolgot, de rá kellett jönnöm, hogy van még mit tanulnom. :B Előre is elnézést, ha kissé hosszú leszek

    Mivel, nagyon gyorsan jönnek ki az új LE verziók (tegnap is jelzett a Minix-em), gondoltam: nehogy két szék közé essek, csinálok egy másolatot a jól működő rendszeremről, ha véletlenül nem lesz annyira jó az új frissítés.
    Eddig úgy mentettem le az LE rendszeremet -mint kiderült, sok értelme ennek nem volt-, hogy bementem az LE saját mappájában és a Rendszer/Rendszer és Kodi mentéssel lementettem a teljes hóbelevancot (ez egy .tar kiterjesztésű, elég nagy, 7,8Gb fájlt generált) és ha gáz lesz, akkor az egyel lejjebb lévő "Mentés visszaállítás" amivel visszatudom pakolni a bizt. mentést. Hát ez nekem nem jött össze :(((

    Tegnap egy másik, gyorsabb kártyára, (amin már volt egy szűz új, még be nem lakott 8.0.2.e) rászerettem volna húzni a jelenlegi, stabil és belakott 8.2.3.1.-est, de kiírta, hogy nem tudja, mert nincs elég hely a lemezen (jogos, egy 16GB-s kártyát használok, és egy 8GB-sra akartam rátenni)
    Gondoltam, hogy akkor ráteszek egy másik -szintén belakott 8.0.2.e-s- korábbi mentésemet, hogy legalább a beállításokat és a teljes jukeboxot meglegyen a másolatomon (rengeteg filmem/sorozatom van, így nagyon nagy az adatbázisom is)
    Rá is ment, de amikor be bootolt semmi változást nem láttam (maradt a gyári skin, az angol felület és az adatbázist sem sikerült áttennie) Az volt a furcsa, hogy a bootolás után úgy hip-hop bejött az LE logo, pedig az update-k során fél óráig is eltart, az új feltelepítése.

    Ezután próbálkoztam az 905/912-es összefoglalóban leírt (62h1) Backup addonnal, amivel sikerült a szűz 8.0.2.e SD-re, a jelenleg használatos 8.2.3.1.-es beállításait és az adatbázist is ráhúznom, úgy hogy a rendszer továbbra is maradt a régi 8.2.0.e verzión.
    A "gond" csak az, hogy nem tudta 100%-ban átemelni a beállításokat. Nekem kellett a hátteret, a betű színeit, meg más kis dolgot beállítani.

    A kérdéseim:
    1. Ezek szerint ez a Kodi Backup dolog, csak az adatbázist (JukeBoxot) és az általam beállított dolgokat menti le, egy más -akár régebbi-változatra, úgy hogy nem írja át a mentett SD-n lévő régebbi verziót?
    2. A beállításoknál láttam ilyet: Saját mappa1 és 2. Ezek mik? Ha bepipáltam teljesen kifagyott a mentés, megállt az első filmem adatánál és 30 percig nem is mozdult. Ki kellett lépnem.
    3. Ha ez a normális biztonsági mentés, akkor mi az, amit az LE mappában -fentebb már írt- rendszer mentésnek hívnak és mit csinálok rosszul, hogy nem tölti vissza egy másik, uolyan verziót használó SD-re az adatokat?

    Thx

  • Technoman

    őstag

    Sziasztok, Hátha tudtok segíteni...
    Van egy Amlogic s905-ös Boxom (Minix Neo u1), amin jelenleg a legfrissebb CorElec (9.2) van.
    Sok-sok filmem és sorozatom van, amit Jukebox formában, profi módon katalogizálva van már évek óta. Eddig minden szépen működött, viszont az utóbbi időben észrevettem, hogy amikor rámegyek egy film egyik szereplőjére régebben egy ok gombnyomásnál kijött 2 lehetőség: keresés a filmek/sorozatok között vagy adatlap és a színész teljes eddigi életútja.
    Na, nekem ez sehogy sem akar előjönni, már hetek óta.
    Aen Nox Silvo-t használok. A kiegészítők mind működnek.
    Szerintetek min kéne állítanom, hogy működjön az info oldal
    thx

  • Technoman

    őstag

    válasz junkpod #3567 üzenetére

    Kösz az ötletet. Úgy látszik, hogy nem a rendszerem (kártya, készülék soft.) a hibás. Mivel:
    -Cash tár ürítés, frissítés, kikapcsolás meg minden istennyavalya megvolt.
    - más kártyára feltelepítettem a stabil CorElec9.03-at, majd onnan visszamásoltam az előzőleg lementett videotárat (nem a teljes rendszerproggal)
    Esetleg még megpróbálkozom régebbi szoft-tal is (CE vagy LE-vel)

Új hozzászólás Aktív témák