Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DraXoN

    addikt

    válasz Carlos Padre #9 üzenetére

    Egyedül mobiloknál, és laptopoknál számítana ez, mert "könnyítene" a designon annyit, hogy a fogyasztást is lejebb tudná tornászni (nem kicsit).. A tervezés gyorsulna, így hamarabb meglehetne egy-egy gyártástechnológiai átállás (lást ARM).

    De sokan tévednek az ARM hatékonyságát illetőleg, mert ha utóbbit felskálázzák arra a teljesítményszintre amit az átlag asztali PC képvisel, akkor nem nagyon lenne energiahatékonyabb, főleg, hogy mivel a windows ököszisztéma más rendszer köré épült a sok emulált futtatási réteg szintén nem keveset rontana (de még natív formában is kérdéses lenne az előny).

    Az ARM-nek csupán abból van előnye, hogy ők pár évente dobják a visszafelé kompatibilitást, így nincs akkora utasításcsomag amit csak amiatt cipelniük kell.

    De igazából ha az ARM miatt van egy jól működő emulációs réteg, akkor az x86 is simán dobhatja a régi cuccok miatt cipelt dolgait és ő is áttérhet a szoftveres megoldásra az adott programok esetében.. valójában teljesítményben elég lenne sok régi programnak az amit csak emulálva tudnak futtatni. Amit aktívan fejlesztenek meg, csak modernebb fordítóval újra kell fordítani (esetleg pár ponton a kódba belenyúlni).. a teljesítmény igényes programokat úgy is pár évente kell módosítani, ha a legmodernebb cpuk valamennyi (utasítás)lehetőségét ki akarnák használni.

  • arabus

    addikt

    válasz Carlos Padre #1 üzenetére

    Várhatod mert ilyen már nincs amiről te itt beszélsz.
    EM64T és x86-64 van,kicsit lemaradtál valahol,de igen húsz éve volt olyan szellemi termékük.
    Aztán meg hát nehéz igy kimondani de hogy vársz egy valakitől valamit akinek maga a processzor nem szellemi terméke?
    Hiszen a 8086 az meg az INTEL szellemi terméke.
    Szóval nehéz lesz ezt ugy kivitelezni hogy az AMD mégcsak nem is processzorgyártó.
    Nem sok közük van az egészhez és soha nem is volt.
    Igaz az amd64 előtt 10 évig koppintgatták (általában nem sok sikerrel) az INTEL processzorokat.

  • E.Kaufmann

    veterán

    válasz Carlos Padre #3 üzenetére

    Szerintem ez a megközelítés is sántít. Már a Pentium Pro és K5?/K6 óta mikroutasításokra szedik a feldolgozandó utasítást. Gondolom első körben ezt a részt piszkálnák meg, ezután át lehetne nézni, mely mikroutasításokra és mely azt kiszolgáló részegységre lenne szükség, gondolom ez ezért is nagy feladat, mert nem elég kiiktatni azt, ami már nem kell, hanem újra is érdemes szervezni az egész belső felépítést.
    Erről jutott eszembe, hogy volt mostanában egy videó, hogy a 90-es években melyik volt a leggyorsabb Windows NT-s gép x86 win32-es alkalmazások futtatására, és az Alpha processzoros gépek jöttek ki, igaz, annyi csalással, hogy egy segédprogram előfordította a telepített programokat :D

  • Rive

    veterán

    válasz Carlos Padre #1 üzenetére

    .. IA32... rengeteg helyet es tranzisztort emeszt fel...

    A mai tech mellett igazából pont a tranyószám nem oszt, nem szoroz. Az egész 80386 kevesebb, mint 300k tranyó volt, de még a PIII is csak tízmillió körül. Ma meg bőven milliárd fölött kotorásznak.

    Szimplán könnyebb lenne optimalizálni a felépítést egy kevésbé kaotikus architektúrára.

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés