Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jerry311

    nagyúr

    válasz Marci112233 #15358 üzenetére

    Hát ööööööööö, én azt mondom, hogy érdemes erre rákölteni egy kis pénzt és megbeszélni egy közlekedési és/vagy munkaegészségügyi szakjogásszal, vagy céggel (DAS például), esetleg írni a Totalcar autójogász részére. Kétlem, hogy itt a fórumon erre választ kapsz, túl speciális. Egy egyszeri 10-20k HUF-os konzultációs díj még mindig jobb lehet mint évente új jogsit fizetni.

  • Marci112233

    addikt

    válasz Marci112233 #15337 üzenetére

    Nos lejárt a jogsi, és már folyamatban a hosszabbítás, de kérdésem akadt.

    Röviden jogsim T-ből 2009-től van majd 2012-ben szereztem meg a B-t. 2012-ben 10 évre kaptam meg ami most járt le. Viszont 2013-ban kiderült, egyfajta epilepszia betegségem van, így azóta rendszeresen gyógyszert szedek rá. Emiatt kérnem kellett először szakorvosi papírt is, amibe a szakorvos be is írta, hogy mivel 2013 óta nem volt rosszullétem, a hosszabbítást engedélyezi, viszont időtartamot nem írt rá. Mivel a háziorvos ezt kereste, de nem találta, csak 1 évre írta meg a papírt. Így 1 év múlva megint le fog járni a jogsim.
    Kérdésem az hogy jogos az 1 év? Mert ugye a gyógyszer szedés mellett 9 véve már van jogsim, erről tudott a szakorvos is, de semmi korlátozást nem vezettek rá a jogsimra, viszont akkor most miért szivat a háziorvosom?

    Másik, hónapokkal előbb mint lejárna a jogsim, mehetek újra hosszabbítani? Azért kérdezem, mert ugye most 2023 február elején fog lejárni újra a jogsim. De 2022 októberében lesz az éves kontroll a szakorvossal. Akkor kérhetem is rögtön tőle a szakorvosi papírt, amire ráírja hogy hosszabb időre kaphatom meg a jogsit, és mehetek is vele a háziorvoshoz, hogy hosszabbítsa meg, vagy ki kell várnom majd a 23 februári időt?

Új hozzászólás Aktív témák