Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • r4z

    nagyúr

    Sziasztok!

    Lenne egy elég összetett problémám.
    Adott egy XML adatbázis, amiből egy HTML táblázatba gyűjtöttem ki az adatokat jQueryvel. Eddig minden jól ment. Azonban minden elemhez tartozik két string típusú változó (str1 és str2), amikre igaz, hogy str1 és str2 első néhány karaktere megegyezik, az egyező részt kell kivennem sz str2 stringből.

    Ezt a két stringet kéne összehasonlítania egy (szerintem) while ciklusnak, és kiköpnie egy i-t, ahol az i annak a karakternek a sorszáma, ami utolsóként megegyezik a két stringben. Ezzel az i-vel substringgel már el tudnám választani a str2 két részét. A segítségeteket kérném a while ciklushoz.

    Példa:

    str1 -- str2 ------ i
    alma -- aluljáró -- 2
    sarok - sarokpolc - 5
    kendő - kender ---- 4

    Ezen kívül egymás utáni rekordokban az str1 megegyezik, és az szeretném, hogy ugyanannyi (legkevesebb) karaktert válasszon ki nekik.
    alma - aluljáró - 2
    alma - almárium - 3
    alma - alváz ---- 2

    Tehát 2 kell eredményül itt.

    [ Szerkesztve ]

    I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

  • r4z

    nagyúr

    válasz Karma #3991 üzenetére

    A másodiknak az a lényege, hogy az egy gyártótól származó italok márkanevei egységesen legyenek kiemelve (igen, ez a jQuery topikban lévő adatbázishoz kapcsolódik). Konkrétabban:

    Gyártó:
    Rockstar Energy
    Italok:
    Rockstar Energy Drink
    Rockstar Punched Guava
    Rockstar Recovery Limonade

    Azt szeretném, hogy az elsőnél ne legyen kiemelve az Energy is, hanem egységesen csak a Rockstar mindnél.

    Ezt a jQuery által lekérdezett ID-k alapján szerintem vissza lehetne keresni, csak ötletem sincs, hogyan kéne. A local- vagy sessionStorage talán segíthet, mondjuk hogy ha eltérő gyártó kerül oda, mint az felgyűlt, akkor hozza csak létre a bejegyzéseket a HTML táblában, és utána a localStorage-et üríti.

    Jim-Y:
    Köszi a kódot, az első biztosan jó lesz, mert mindig ugyanúgy kezdődik a két string. A másodikkal játszadozok picit.

    [ Szerkesztve ]

    I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

  • r4z

    nagyúr

    válasz Karma #3996 üzenetére

    Ó, ez így nagyon jó :) Át is tudtam alakítani az XML-t JSON objektummá a HTML-en belül egy rejtett div-ben AJAX-szal, majd a div tartalmából létrehoztam a változót. Még egy kicsit tisztább is lett az adathalmaz.

    Viszont amire nem jövök rá, hogy hogy indul be ez az egész összehasonlító folyamat :B

    I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

  • r4z

    nagyúr

    válasz Karma #4004 üzenetére

    Érthető :R

    Egy dolgot mondj még meg, kérlek: miért lehet az, hogy hiába másolom be a kódot karakterről karakterre, és még a JSON objektumot is hozzá igazítom. hogy pont olyan legyen, mint nálad (és ami amúgy valid), nem hajlandó működni. JSFiddle-ön is működik.

    Két dolgot csináltam vele összesen:
    - belefoglaltam egy functionbe
    - a function első sorában megadtam neki a változót, ami tartalmazza a JSON objektumot.

    A return product.Tipus.sameUntil(manufacturer); sornál viszont a Chrome konzolja Uncaught TypeErrror: cannot call method 'sameUntil' of undefined hibát dob. :F

    I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

Új hozzászólás Aktív témák