Hirdetés
- Samsung Galaxy S23 és S23+ - ami belül van, az számít igazán
- Két új Poco C-széria mobil érkezett
- Yettel topik
- Bemutatkozott a Poco X7 és X7 Pro
- Nemzetközi vizekre evezett a Realme GT 7 és GT 7T
- Samsung Galaxy S26 Ultra - fontossági sorrend
- Xiaomi 17 Ultra - jó az optikája
- Honor Magic5 Pro - kamerák bűvöletében
- Poco X8 Pro Max - nem kell ide sem bank, sem akkubank
- Samsung Galaxy Watch (Tizen és Wear OS) ingyenes számlapok, kupon kódok
Új hozzászólás Aktív témák
-
FehérHolló
veterán
Hőmérés szoftveres, 3 kilóméterre van a procitól a thermoellenállás, ami alapján mér, stb. Ha meg a proci magjában lévő diódák alapján akarja lemérni, akkor meg mégnagyobb baromságot fog kapni, mert a kedves programozók nem végezték el villamosmérnöki képzés első félévét úgy nagy többségben, és amikor megkapják, hogy a prociban belül 160-200 fok van, akkor elámulnak, és azt hiszik, hogy ez baromság, és kijavítják a programot, hogy azt mutassa, amit látni szeretnének.
Ezek után ne szegény fórumtársat okoljuk, ha a szobahőmérő 28 fokot mutat, a procira meg azt írja ki a program, hogy 24 fok.
[Szerkesztve] -
PPeter
addikt
A múlt héten több gépet raktam össze, mindegyiknél jelezték, hogy túl hangos a gyári Intel hűtő, mert tuning nélkül is elég jól pörögtek-zúgtak huzamosabb terhelés után. A közvetlen ismerőseim közül többeknek sikerült már kissé rosszul felhelyezni a gyári Intel hűtőt, nálad is ez lehetett a helyzet ha túlságosan melegedett.
[Szerkesztve] -
GreatGodzi
tag
A 820-as nekem is szépen ment benne, de ezt a 930-ast szerintem nem tudja rendesen kezelni...
Elvégre a 945-ös chipsetet nem a 65nm-es procikhoz találták ki, csak muszájból támogatja, és szerintem ez itt a baj. Meg hát a P5LD2 az ASUS-nál olcsó alaplapnak számít, lehet, hogy valami alkatrészen spóroltak a tuning rovására (ha brutál tuningot akarsz, vedd meg az 50e FT-os alaplapot...). Ha így van, akkor ez szemétség, és valahol ezt leírhatnák az alaplap tulajdonságainál a honlapukon. -
Antibá
tag
Eggyet értek.
Sikerült frankón húzható procit szerezni ,egyébként 4654Mhz a vége.
Az az igazság,hogy én meg csendmániás vagyok és már régen vízzel hűtöm a gépeimet,ezért nem okoz gondot a D 940 lehűtése.
A conróra vártam én is ,és vettem is volna,de annak idején azt írták,hogy a conrót kiszolgáló alaplapok,csipkészletek készen vannak és csak a procit várják.
Ennek ellenére nincs igazán jó lap alá,és figyeld meg mire kijön az intel 985-ös,vagy az ati,nvidia féle csipszettes lapok tömkelege addigra pedig már a 4 magos procikat pedzegetik majd.
Hamár itt a vizem ,miért ne húznám addíg ameddig bírja stabilan. -
Antibá
tag
Gondoltam ,hogy valami ilyesmit fogsz visszaírni.
Akkor pontosítok,amikor én vettem a procit még nem is nagyon volt szó a conroról,éppen akkor volt az intel 50%-os árcsökkentése.
Szereztem egy D805-ös procit,nagyon meg voltam vele elégedve.
3800Mhz-en símán ment,de ekkor sikerült szereznem a D940-et és bizonyos okok miatt nekem 35ezerbe van.Nem hagyhattam ki,ígyhát eladtam a D 805-t.
Egyépként arra akartam kilyukadni,hogy ,ha ezek a tesztek nem lennének nem hiszem ,bárki is rájönne hogy egy D960,vagy egy E6400 van a gépében.
Pár hónappal ez előtt mindenki a D9xx sorozatról beszélt,hogy mennyire brutálisan lehet húzni,és milyen fasza.
Most meg mindenki rohan cseréli le a 2 hónapos rendszerét ,mert holmi tesztprogiban x ponttal kevesebbet kap,holott a D-s procija erejét sohasem használta ki az otthoni felhasználások terén.
Nem mondom,hogy,ha ténylegesen lehet kapni a boltokban normális árakon E6600,vagy E6700 procit akkor nem veszek esetleg,de ez még odébb van.
A tesztekkel csak annyit akartam ,hogy a húzott D proci kb az alapon hajtott E6600-tal van egy szinten, ami ha jól tudom most 85000 körül van,persze ,ha lehetne kapni. -
vazzz
őstag
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- PlayStation 5
- Samsung Galaxy S23 és S23+ - ami belül van, az számít igazán
- Futás, futópályák
- Filmvilág
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- Bestbuy játékok
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Autóápolás, karbantartás, fényezés
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- További aktív témák...
- Intel Core I7 13700KF - 16mag/24szál - Új, bontatlan - Gari 2028.01.26. -ig - Eladó!
- Intel i5 és i7 procik (típusok és árak a leírásban)
- Intel i3-10100F Processor 6M Cache, up to 4.30 GHz
- Intel Core i7 9700 12mb 8core 4,7Ghz processzor
- Intel Core I5 14500 - 14mag/20szál - Új, bontatlan - Gari 2027.03.11. -ig - Eladó!
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad L13 G3 - i5-1245U I 16GB I 256SSD I 13,3" WUXGA I Cam I W11 I Garancia!
- GAMER PC! Intel i7-14700 / RTX 4090 / 32GB DDR5 / 1TB NVMe / 1000w Gold! BeszámítOK
- 27% - Corsair Elgato Stream Deck Mini
- Bomba ár! Fujitsu LifeBook U904 - i5-4G I 10GB I 500GB I 14" QHD+ I Cam I W10 I Gari!
- Apple iPhone 15 128GB fekete
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest








