Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csatahajós

    senior tag

    válasz westlake #45 üzenetére

    Én is ezt vártam, a dual socketes Xeont 6 csatornával CPUnként...így egyelőre a TR felé hajlok, olcsóbban hozza a több magot és ezúttal ahogy elnézem az Asus Zenith Extreme lapját a platformmal sem lesz képességbeli lemaradásuk.

    Linus-szal csak egyetérteni tudok, ez így per pillanat túl kusza és átgondolatlan. A Kaby Lake-X-es i7et még csak-csak megértem, mert a tunigosoknak ez egy klassz alap (igaz nagyon vékony réteg, de legalább van célközönség), de hogy i5-öt 4 maggal 4 szállal ki a rosseb fog egy 300 dolláros alaplapba megvenni amikor ugyanezt megkapod a kis platformba a feléért, harmadáért....na ez beyond me...

    Az meg napnál világosabb volt Linus előtt is, hog a HCC lapkát azt mostanában dobták csak be, amióta a TR infok felröppentek, így nem meglepő, hogy csak később jönnek. Egyébként szerintem ott lesznek majd kakiban, hogy 18-20 magos HCC Skylake-X ide vagy oda, az AMD kb. játszi könnyedséggel húzhat a 19-re lapot egy Naples formájában amely valszeg socket kompatibilis lesz; magyarán HEDT-be is tehetnek akár 32 magot is ha akarnak, persze ezzel valamelyest ők is kiherélnék a saját szerver eladásaikat.

    2-3 hónap és kiderül minden esetre, hogy mit érdemes venni HEDT-ben.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák