Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vimes

    senior tag

    Sziasztok,
    A héten vettem egy Lenovo X220-as gépet, de nem találtam meg a Bluetooth-t az Eszközkezelőben. Kicsit utánanéztem a témának (ez a gép az első ThinkPad-em, illetve nem is használtam előtte egy ThnikPad-et se, tehát nem vagyok túl jártas a témában), és megtudtam, hogy egy-két szoftvert fel kell telepíteni a gépre, hogy a funkciógombokat működésre bírjam ('Fn' gomb + F1-F12 billentyűzetkombinációkra gondolok most konkrétan), amivel a Bluetooth-t is be lehet kapcsolni, ami alapállapotban állítóleg ki van kapcsolva. Felraktam egy-két szoftvert, de nem az összeset (lásd feltöltött kép).

    A ThinkLight, a fényerőállítás, meg kimenettel kapcsolatos beállítások (F7 gombbal) működnek, de a többi funkcióhoz úgy tűnik szükség van a Lenovo-s szoftverekre, de a hócipőm tele van a keresgéléssel. Amire jutottam, hogy van vmi ThinkVanatage szoftver, ami segít a szoftverek telepítésében, de amikor kiválasztom a Lenovo terméktámogatási oldalán a ThinkVantage Technology kategóriát, vagy százféle letöltést dob a listába. Valaki tud segíteni, abban hogy felkerüljenek azok a szoftverek, amivel a 'Fn'-es funkcióbillentyűket működésre lehet bírni? Előre is köszönöm a segítséget!

    [ Szerkesztve ]

    "Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

  • vimes

    senior tag

    Nos, ami a Bluetooth kérdését illeti: elméletileg van benne, hiszen a kijelző alatti LEDek között van olyan, ami (3 darab van belőlük) a középső LED az. Illetve beléptem a BIOS-ba szétnézni, benéztem abba a menüpontba, amit Tim82 javasolt (bocsi a rossz képminőségért):

    Ezt látva át is kapcsoltam a Bluetooth-t "Enabled"-re, de még mindig nem jelent meg semmilyen új eszköz az Eszközkezelőben, gondolom be kellene kapcsolni az Fn + F5-re megjelenő ablakban, de ehhez valahogy működésre kellene bírni a Fn gombos hotkey-eket.

    (#80352) Chaser: "Powermanager, drivere és a hotkey kell."
    A "hotkey" már fel van telepítve ha megnézed az előző (#80349) hozzászólásomhoz csatolt képet, amin a gépre feltelepített programok listája látható, ott vannak azok a programok, amiket "Hotkey Features Integration for Windows 8" program feltelepít a gépre (Lenovo Patch Utility, Lenovo Patch Utility 64 bit, On Screen Dispaly).
    A "Powermanager" az a ThinkVantage Tools-os Power Manager? Mert most mikor olvasgattam a felhasználói kézikönyvet, ezt találtam (A ThinkVantage Tools még nincs telepítve):

    A telepített programok között ilyen van: "Lenovo Power Management Driver" (lsd. előző hsz.-hez csatolt kép). Ez akkor nem az, gondolom.

    "Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

  • vimes

    senior tag

    válasz vimes #80356 üzenetére

    No sikerült beizzítani a Bluetooth-t, de (még) nem teljes az öröm. Letöltöttem, elindítottam a ThinkVantage-os Power Manager-t, a telepítés első fele lefutott, majd a második felében, mikor a Power Manager drivert kellett volna telepíteni, leállt a telepítő, azzal, hogy "Cannot run on this system". Ezután újraindítottam a gépet, és csodák csodájára felvillant a Bluetooth LED, az Eszközkezelőben is megjelent a Bluetooth eszköz. Megnéztem a telepített programok listáját, de semmi új program nem települt :F Működik is a Bluetooth, ahogy kell, de a Windows-os eszközökkel, pl. a Gépházban hiába nyomok rá a Bluetooth beállításoknál, hogy "Ki" nem aludt ki a Bluetooth LED-je. De a mobiltelefonom nem találja meg, a notebookot, csak ha bekapcsolom a Bluetooth-t a Gépházban. Gondolom, kellenének a hotkey-ek, de fogalmam sincs, hogyan hozom őket működésbe. Lehet hogy Windows 10 alatt ez egy lehetetlen feladat lesz. Az ember azt hinné, hogy egy win 7 kompatibilis szoftver fut win 10-en is. Most akkor win 8 alatt se futna? Innen szedtem le a Power Manager telepítőjét.

    "Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

  • vimes

    senior tag

    válasz metal01 #80360 üzenetére

    Azt nem tudod, mi a helyzet Windows 8-cal? Nem életfontosságú, csak már mindent feltelepítettem (persze lehetett volna több eszem). Van minden win10/8/7, de tudom szedni a Microsoft DreamSparkról, csak azért a win 7 már nem egy mai gyerek, egy win 8-cal kiegyeznék, nem tudom. Persze az lenne a legfontosabb, hogy minden tökéletesen működjön. Persze olyan sokáig nem vacillálhatok, mivel aktív használatra kell a gép, azért is vettem.

    "Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

  • vimes

    senior tag

    válasz Tim82 #80362 üzenetére

    Nem, de most megtettem. Annyi lett a különbség, hogy Fn + F5-re bejön az oldalsó műveletközpont sáv, és bekapcsolja a repülőgép üzemmódot. Nem az a fekete képernyő jön be, amit pl. te posztoltál ki korábban, ahol lehetett állítani a wifit, bluetootht, stb.A Bluetooth LED állapota nem változott még mindig világít, hiába kapcsolom ki-be a Bluetooth-t. De pl. Fn + F6-ra ezt kapom (a kép szélét levágtam, mert nem fért a 600 KB limitbe, de az üzi látszik):

    Ahogy látom, nálad működnek ezek a funkciók. Ha nem tolakodó a kérsés, elmondod, hogy milyen rendszert használsz?

    Szerk.: gondolom a power manager hiánya lehet az ok, amiért nem a fekete képernyő jelenik meg, hanem az oldalról beugró Műveletközpont. Nincs a Power Management-ből win 10-es változat, vagy ami megy win8-cal. A legfrissebb, amit találtam, win 7-et támogatott maximum (errort is dobott a telepítés második felénél, ahogy korábban írtam). Lehet hogy win7 downgrade-re kényszerülök végül? :(

    [ Szerkesztve ]

    "Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

  • vimes

    senior tag

    válasz Tim82 #80367 üzenetére

    Lehet win7 lesz belőle, nem tetszenek ezek a félkész megoldások, azon minden működik, ahogy elnézem.

    Ja, és hogy igazábol válaszolja a hsz-re :D : sajnos nem oldotta meg :(

    [ Szerkesztve ]

    "Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

  • vimes

    senior tag

    Nos, mint mondtam, visszaváltottam Win7-re, most már működik a Bluetooth ki-bekapcsolás, és az Fn gombos hotkey-ek is. Köszönöm mindenkinek a segítségét :)

    "Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

  • vimes

    senior tag

    Sziasztok,

    nem tudom felvetodott-e mar az X220 kapcsan az, hogy a CPU orajele 800 MHz-re korlatozodik, ha nincs bent az akku, es AC adapterrol megy a gep. Utananeztem a jelensegnek, es azt olvastam egyeb kulfoldi forumokon (meg egy X220 tesztben), hogy 90W-os adapterrel hasznalataval "megoldodik" ez a gond, es nem korlatozodik le 800 MHz-re a proci. Ez tenyleg igaz?

    "Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

  • vimes

    senior tag

    Van itt valaki aki Win 8.1 alatt a Windows 7-es ThinkVantage-es szoftvereket használja, vagy a Lenovo Settingst? A settings-es metro appot nem lehet valahogy megszerezni MS acc csinálása nélkül?

    "Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

  • vimes

    senior tag

    válasz peti_s #82048 üzenetére

    Használtam 7-et, ezen a gépen is, de egyszerűen, nem tetszik az egész... Ennyi. Ezen nem tudom mit kell :U arcokat vágni... persze az a jó ami nekem tetszik a többi meg a hülye birka, tudom :(

    "Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

  • vimes

    senior tag

    válasz LamerGyuri #82050 üzenetére

    Akkor inkább semmi.

    Ja, az, hogy ennyire primtív dologokon vitatkoznak, hát... az ő bizonyítványuk. Végeztem ezzel a flame szállal, aminek kb. semmi köze nem volt a kérdéshez.

    [ Szerkesztve ]

    "Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

  • vimes

    senior tag

    válasz sutszi #82052 üzenetére

    "Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

  • vimes

    senior tag

    Sziasztok,

    az lenne a kérdésem, hogy ki lehet takatrítani úgy a gép hűtését (X220), hogy nem szedem szét nagyon magát a gépet? Nem tudom, hogy mekkora por lehet belül, de mivel a gép 4 éves, és fogalmam sincs, hogy az előző tulaj takarította-e, érdemes lenne megnézni. (Eddig még egyáltalán nem nyúltam hozzá, még a billentyűt sem szedtem ki, nem volt okom rá.) Ha kikapom a billentyűzetet, és kitakarítom a CPU fan-t, az elég? Mit ajánlotok hozzá? Ecset, sűrített levegő kell hozzá (? gondolom). Asztali PC-nél csak rámentem a ventire egy puha szőrű ecsettel, majd kifújtam a port ami esetleg még ott maradt. Köszönöm a segítséget!

    "Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

  • vimes

    senior tag

    válasz Kbali #89336 üzenetére

    Mondjuk az durva, hogy 250 ciklus után ennyit bír. Nálam 2 híján 500 ciklus van az akkumulátorban, de még mindíg simán bír 4 órát, 5-öt is, ha figyelek rá, hogy ne pazaroljam az energiát.

    "Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

  • vimes

    senior tag

    Értem, tehát nem lehet megúszni az teljes szétszedést. Közben megtaláltam a Hardware Maintence Manualt, rá is néztem, de majd elolvasom a hétvégén, mielőtt nekivágnék, meg rénézek, milyen a helyzet. A hőfokok szerintem rendben vannak, csak gondolom lassan már ráférne a takarítása, főleg ha tényleg nem volt még egyszer sem kitakarítva belül.

    "Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

  • vimes

    senior tag

    válasz Picco #89377 üzenetére

    Én is ilyesmi tisztításra gondoltam, amikor megkérdeztem, hogy elég-e egy ilyen. Csak rágugliztam, hogy "thinkpad x220 fan cleaning" és ezt a Lenovo-fórum témát találtam, amiben kb. ezt írták tanácsnak.

    Csak mivel zöldfülű vagyok-e téren (nem volt a mostani előtt egy ThinkPad-em se, plusz mióta megvan se csavartam ki rajta egy csavart se), kérdeztem itt meg, hogy ez járható út-e, mivel itt nyilván olyan emberek vannak, akik sokkal jobban értenek hozzá, mint én.

    Ránéztem a CPU hőfokokra/ventillátor fordulatszámra is. Üresjáratban kb. 40-45°C, böngészésnél bő 50. Most YouTube-on néztem FullHD videót tesztként szűk 60°C ot mért az AIDA64, de ha valami CPU igényes dolgot csinálok amikor stabilen 60% felett teker a proci, akkor 70 fok simán megvan, olykor 75 is. A legnagyobb hőfok, amire emlékszem (nem most volt) épp nem érte el pár fok híján a 90°C-t, (talán DOTA 2) ekkor viszont ment minden 100%-on. Nem tudom, ezek mennyire magasak, viszont most nem terveztem pasztázást.

    De mindenféleképp elolvasom a hardware maintenance manualt először, plusz megkuksizom a cpu fan-t is, hogy mi újság vele, ha másért nem, a pasztázás miatt, mert ha arra kerül a sor, azt majd saját kezűleg megcsinálom. Azért kérdeztem rá, mert őszintén megmondom nem akartam túl sokat szerelni, és ez pont jó lenne/lett volna.

    Btw. azt meg tudja nekem mondani valaki, hogy a gyári 160GB-os gyári HDD ér-e még valamit? A Hard Disk Senitel szerint 100%-os a kondíciója, de meguntam a hosszú boot-időket (emlékszem régebben itt is kérdezgettem, hogy mennyire normális a boot-időm), főleg, hogy mikor elkezdem akkumulátorról használni a gépet, előfordult már 1 perces fekete képernyő is, ezért mikor időm lesz, ki is cserélem SSD-re. Vagy jobban járok, ha leformázom, és elteszem inkább tartalékba?

    "Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

  • vimes

    senior tag

    Sziasztok,

    T430 billentyűzetén egy billentyűt hogyan lehet helyre tenni (egészen konkrétan az Fn billentyűt)? Egyszer csak azt vettem észre, hogy picit magasabban ül, mint a a többi billentyű. Megnéztem, és mikor bevilágítottam, akkor láttam, hogy a billentyű alatt van valami fehér műanyag "betét" aminek a fülei ilyen kis fém karomba kapaszkodnak, és a jobb felső sarokban a műanyag fül kint van, nem fogja a jobb felső fém karom.

    Hogyan lehetne ezt helyre tenni? Próbáltam tűvel/manikűrszerszámmal betolni a kijött műanyag fület a helyére, de azzal nem sikerült, de erőltetni sem akartam túlságosan, nehogy letörjem. Gondolom úgy lehetne a legegyszerűbben visszapattintani a fület, ha előtte levenném a key cap-et, és úgy nem kellene oldalról nyúlkálni. Le lehet venni egyáltalán (úgy, hogy ne törjön/repedjen el a billentyű/key cap)? Mennyire macerás így hogy nem tart minden fül? Vagy jobban járok ha bemegyek vele valami szervízbe, ahol nagyobb eséllyel nem rontják el :) ? Köszönöm a segítséget.

    Btw. szerintem akkor sikerült ezt a csodát művelni, mikor puha ruhával áttöröltem a billentyűzetet, több mint valószínű, hogy a ruha beakadhatott valami résbe a billentyűnél.

    [ Szerkesztve ]

    "Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

  • vimes

    senior tag

    Sziasztok,

    Tanácsot szeretnék kérni, mert bődületes nagy f*szságot csináltam :(

    Röviden el szerettem volna adni az X220-ast, és felkészítvén arra, hogy eladjam, gondoltam minden portot, csatlakozást, stb. átnézek rajta, hogy megfelelően működnek-e. Azt tudni kell, hogy a gépen a DisplayPort csatlakozójából ki van törve egy darab, megmondom őszintén fogalmam sincs, hogy így vettem-e, mert ezt csak jó fél évvel később láttam, mert nem használom egyáltalán a DisplayPort-ot, csak a 15pin-es hagyományos VGA-t, de ez nem is lényeg. Szóval hiányzik belőle egy darab, de az összes pin/tű "megvan" ennek ellenére.

    Szóval gondoltam azért kipróbálom egyszer legalább, hogy mi újság van, hogy ne írjak valótlant a hirdetésbe. Szóval vettem egy DP/HDMI átalakítót. Ma reggel gondoltam ki is próbálom, bedugtam a DisplayPort-ba a megfelelő végét, és viszlát. :W Még a HDMI kábelt sem volt alkalmam bedugni az átalakító másik végébe, szóval gondolom nem az átalakítóval volt gond, hanem a DisplayPort lett hibás, akkor, mikor kitört belőle az a kis darab, bármikor is történt.

    Helyzet: se kép, se hang. Ha rádugom az adapterre a gépet, az akku LED felvillan a fedlapon, ahogy kell, de be nem kapcsol. Az már tuti, hogy így az alaplap kuka. Hogyan lehetne megmenteni (belőle valamit)? Egy alaplapcsere segítene/megérné egyáltalán? Vagy tudok a gépből egy kis pénzt csinálni, ha megbont(ta)tom, és eladom a működő alkatrészeket (pl. kijelző, memória, stb.)? Mondjuk az is jó kérdés, hogy egyáltalán túlélhette bármi is a gépből? köszönöm :R

    "Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

  • vimes

    senior tag

    válasz Tikakukac #93781 üzenetére

    Szia,

    Azóta elvittem egy helyi szervízbe, hátha mondanak rá valamit. Ott nem vállalták a javítást, azt mondták vigyem be Szegedre egy másik szervízbe, hátha ők tudnak mit kezdeni vele. Plusz azt, hogy valószínű hogy zárlat miatt ment gallyra, de valószínű, hogy a többi komponens megúszta, mert bőven van védelem a gépben.

    Alaplapcserét mondtak, mondjuk az leginkább csak eBay-es rendeléssel lenne értelmes lépés (anyagilag). Ha tényleg csak bizti kicsapásról van szó, akkor az alaplapot kell javítani, vagy csere van ott is?
    Azt meg lehet nagyjából becsülni, hogy mennyiért lehetne így felrakni apróra egyben? Vagy inkább egy Ármestert zargassak ezzel?

    Ha bárki tud mondani esetleg még valaki "szakit" Szegeden, az nem lenne rossz :)

    "Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

  • vimes

    senior tag

    válasz Tikakukac #93785 üzenetére

    Szia,
    Nagyon úgy néz ki, akkor lapcsere lesz ebből (nekem, vagy aki megveszi annak), mert mint írtam ki van törve a műanyag részből egy kis darab, még ha a pinek meg is vannak mind. Szóval szerintem az a port kuka... köszi a segítségedet! :R

    "Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

  • vimes

    senior tag

    válasz RoboGuru #93788 üzenetére

    Hát megpróbáltam, hátha :B sajnos nem jött be, úgy néz ki. Pedig de jó lett volna :K

    "Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

Új hozzászólás Aktív témák