Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ricsip

    addikt

    válasz HSM #119984 üzenetére

    Kicsit ködös nekem ez a thunderbolt-USB-C világ: a t490-en TB3 csatlakozás van, ha nem tévedek. Ha ide USB-C dokkolót kötök (pl. a fentebb havasolt Lenovo ThinkPad Universal USB-C Dock ) akkor ezen keresztül lesz a max 2xFHD@60hz külső monitor, ahogy írtad? Ez a beépített display-en felül értendő, vagy ilyenkor a beépített display-t nem lehet használni?

    A másik javasolt: Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock
    pl. nálam nem biztos h. játszik, ha a t490-ben a 8.gen core i még csak TB3.

    Illetve az áraik újonnan abnormálisan magasak, hardveraprón levő Lenovo USB C dokkolók valami miatt sokkal gagyibbak, hogy a 30ezres sávban mennek, vagy hol van az átverés?

    Találtam Lenovo-s support article-t, ahol az elérhető maximális felbontások és display számokat írták, különböző dokkolókkal. De nekem az meghaladta az értelmi képességeimet annyira követhetetlen volt, ill. a táblázatok tartalma. Pl. asszimetrikus 1080p+1440p monitorokkal nem számoltak. Van egy régebbi USB C dell dokkolóm, hozzá teszt idejére egy T14g1, ennél a 1440p-s megy 60Hz-en, a 1080p-s pedig interlaced 60hz (effektíve 30Hz, de a monitor OSD-je és a windows nem képes egyformán helyesen kijelezni hogy akkor most mennyi az annyi).
    Na ennél a monitor felállásnál lenne jó a 1080p-s monitort is felhozni natív nem-interlaced 60Hz-re a t490-el is.

    [ Szerkesztve ]

    -

Új hozzászólás Aktív témák