Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hi!King

    őstag

    Sziasztok,
    Ha Facebookos accounttal használtam a Mi Fitet, van valami lehetőség kimenteni a rögzített trackeket (elmúlt év trackjeit)? Moddolt Mifit nem működik Facebookos account-al, van egy experiencing user rights menüpont elrejtve, azt hiába próbálom, nem küld e-mailt. Notify and Fitness-re láttam egy lehetséges megoldást, az csak azokra működik, amik még az órában is mentve vannak. Van még Google Play-en egy exportáló app, nagyon alacsonyra értékelve, ahhoz viszont rootolni kell a telefont, csak ezért, ha kétséges a megoldás, nem rootolnám.

    Esetleg más, rootolás nélküli lehetőség nincs? Én nemrég tértem át Mifitről 100%-ban Notify&Fitness-re (ezért is, meg más okból is, sokkal jobb minden szempontból a N&F), és Strava-ra szinkronizálom az új trackeket, később meg más órára akarok áttérni, de jó lenne, ha át tudnám hozni a régi edzéseimet is. Sok-sok google keresés után nemzetközi Bip facebook csoportban is megkérdeztem, egyelőre senki nem tudott rá jó megoldást sajnos.

  • Hi!King

    őstag

    válasz HKorn #11632 üzenetére

    Nekem Notify and Fitness jött be Mi Fit nélkül, igazából mindent tud, amit a Mi Fit, de még többet, és jóval stabilabb maga az app is, és a csatlakozás is.

    Szoftveresen szvsz nagyon gyenge a Huami, ez az óra igazi rakfenéje, pl. volt olyan firmware, aminél rendszeresen lefagytak a gps trackelések, de minden firmware frissítés kockázatos a potenciális hibák miatt. A N&F-el legalább manuális a frissítés, egyetlen hátrány, hogy nincs AGPS.

  • Hi!King

    őstag

    válasz HKorn #11636 üzenetére

    Hát most épp csúszik a N&F menüjében a legújabb fw, de bármelyik telepíthető, a legújabb is a Mifit apk-ból kiszedve, vagy tetszőleges régebbi. Tehát ha egy új éppen instabillá teszi az órat ami a múltban már előfordult, akkor lehet downgrade-elni, mifittel nem tudok hasonlóról.

  • Hi!King

    őstag

    válasz Jabby #11638 üzenetére

    Szerintem a N&F tudja, bár nem vagyok benne biztos, hogy GPX-be is, nem csak TCX-be exportál, mivel nem próbáltam ezt, csak a Strava szinkronizációt, ami tökéletesen működik. Végül csak pár hétig használtam, mert órát váltottam.

    Más:
    A Mifit Facebook accountból exportálást azóta sem tudtam sajnos megoldani. Pótmegoldásként azt csináltam, hogy mivel ugyan rég töröltem, de nem kapcsoltam le a Google Fit szinkronizációt, ezért az kapott valami edzésadatnak tekinthető valamit, TCX formátumban, trackek nélkül, az összes túra kis darabokban, a futások egyben, de lépések alapján becsült távolságokkal (+10-15%), illetve az elmúlt 3-4 hónapból szinte semmi. Ami jó volt, azt is úgy kellett kiszelektálnom, mert simán munkába sétálást is futásoknak nézte, majd importáltam Stravába, így ha nagyon hézagosan is, de valami rögzült az elmúlt évből.

    Ma áttértem egy Polar M430 órára, ég és föld edzés szempontból, a GPS és a csuklós pulzusmérés sokkal pontosabb, tempóváltást is próbáltam, azt is sokkal jobban vette. Szvsz futáskor nem csak a gyengébb szenzor miatt béna a Bip pulzusmérője, hanem mert egyszerűen kicsi, és nem lehet úgy rászorítani, hogy ne mozogjon túlzottan. Ugyanakkor bár a Polarnak is vannak okosóra funkciói, azokban sokkal jobb a Bip, és hétköznapi hordásnál sokkal kényelmesebb is. Mondjuk jó lenne egyszer elérhető áron egy olyan óra, aminél a hétköznapi és az edés watchface is teljesen testre szabható, az egyik óra az előbbit, a másik utóbbit tudja.

    Ennek kapcsán oda akartam adni a Bipet a feleségemnek, ő nem nagyon trackel, de hétköznap használta volna, viszont sehogy nem tudtuk rábírni a Samsung Galaxy J5 telefonját a párosításra (Android 9 van rajta, valahol olvastam, hogy 8-tól felfelé gyakoribb az ilyen gond), sem Mifittel, sem N&F-el, sem Master for Amazfittel. Előbbi nem is látja, utóbbiak szimplán nem tudnak csatlakozni rá, nem az órával van a gond, az én telefonomhoz factory reset után is tud csatlakozni. Végül feladtuk (én még csinálnám, de neki elege lett, nem engedi, hogy tovább próbálkozzak), most vagy odaadom valaki ismerősnek, vagy eladom.
    (Nekem Xiaomi Redmi 4X telefonom van, azzal sosem volt párosítási gondom.)

    [ Szerkesztve ]

  • Hi!King

    őstag

    válasz Rubihet #11655 üzenetére

    Én rendszeresen futottam vele múlt hétig, a tapasztalatom az, hogy ez hektikus. Általanossagban az, hogy GPS jelet talált, pontosan határozta meg a pozíciót és kiírta, hogy GPS jelet talált, harom külön esemény, utóbbi kettő nem hogy nem esett egybe, de még a sorrendje is változott. Firmware frissítésenként is teljesen máshogy viselkedett, volt amikor 2-3 km-t futottam, és még nem írta ki, hogy jelet talált, de megtanultam kb. mikortól érdemes skippelni, nagyjaból 2-3 perc után már pontos volt a pozíció meghatározása, így lehetett (függetlenül attól, hogy egy helyben voltam vagy mozogtam). Meg volt amikor 10 másodpercen belül kiírta, hogy jelet talált, majd elindítva nem vagy csak hülyeségeket mért, kellett pár perc ahhoz, hogy normális legyen. Egyébként mikor már "normálisan" mér, akkor is vegyes, hogy milyen, van amikor nagyon pontos, de van amikor nagyon hülye. Nekem csinált olyat is, hogy 1 km-el arrébv kezdte rögzíteni a futasomat, majd 10 perc múlva a helyére ugrott.

    Az A-GPS-t egyébként a Mifit rendszeresen frissíti, azzal nem kell foglalkozni, de azzal együtt is mindig problémás a jel megtalálása.

  • Hi!King

    őstag

    válasz Rubihet #11658 üzenetére

    "Két eset van:
    Ha lesz jel, az van 2 percen belül, de vártam már 10 percet is akkor sem történt semmi. És az idő ingadozása és vélt valótlan táv mindkét esetben előfordult már."

    Szerintem minden esetben jelölj ki magadnak egy időintervallumot, pl. 2 vagy 3 perc, aztán ha addig nem írja ki, hogy talált, akkor skippeld, és valamit mérni fog, nem biztos, hogy mindig jól az elején. Ha várakozol, akkor lehet valóban akár 10 perc is, egyszer nekem túrázásnál fél óráig nem találta, ráadásul úgy, hogy előtte megvolt, csak véletlenül nem a walkingot indítottam el, hanem mást, ezért lekapcsoltam azt, majd elindítottam a walkingot.

    Szerk.:
    Én téli reggeleken elindultam GPS keresésnél, mert nem akartam egy helyben vacogni, és volt egy oszlopom, ameddig ha nem talált jelet, skippeltem.

    "A mifit-hez minden nap kapcsolódok, de akkor frissít amikor kedve van. Néha napokig nem és én nem találtam olyan opciót, hogy én magam el tudnám indítani. (?)"

    Ha elég friss az A-GPS, akkor nem fogja frissíteni, tudtommal 14 napig valid, és az első napokban még nagyon jó, egyébként azt sem tudod pontosan, mikor frissítette, mert néha random is megcsinálja, mikor pl. munkahelyen ülsz. Szerintem nem ezzel lehet a gondod. Egyébként általában a frissítés elég fura mifittel, ha a főoldalon force-olod a frissítést, elsőre csak soft frissítést csinál, csak másodikra vagy néha sokadikra szinkronizálja a futásokat.

    Nekem is voltak időszakok, amikor több hónapig pontos volt, aztán volt amikor meg több hónapig nem igazán.

    Én pont Polar M430-ra váltottam, futásra ég és föld a kettő, viszont nem mindenben jobb, hiszen nagyobb, nehezebb, a trackelésen kívüli dolgokban (notification-ök, watchface-ek, beállítási lehetőségek) a Bip sokkal többet tud.

    [ Szerkesztve ]

  • Hi!King

    őstag

    válasz Rubihet #11663 üzenetére

    Ami az úszást illeti, az M430 vízálló és van úszás profilja, de úszás távolságot nem mér fordulások alapján, meg stílust sem ismer fel, mint a multisport órák (pl. Polar Vantage M), egyszer már úsztam vele, hosszonként megnyomtam a körváltás gombot, majd ez alapján kézzel beírtam az össztávot, ez megy a Polar Flowban és az Endomondo-ban, Strava-ban sajnos nem.

    Én a Bipet is volt hogy vízbe vittem, de csak mert véletlenül elfelejtettem levenni, fél óráig úsztam vele, és nekem kibírta, de van akinek beázott, ismerősöm is járt így.

    Szerintem az okosóra, sportóra és fitness óra kicsit más-más kategória, lásd pl. az Amazfit Bip-nek a sima watchface-e konfigurálható, addig a Polar M430-nak a futó nézetei.

  • Hi!King

    őstag

    válasz HKorn #11726 üzenetére

    Régebben határozottan azt mondtam volna, hogy nem. Ma viszont azt mondom, hogy igen. Főleg miután kiderült számomra, hogy az óra célközönségének egészen kis töredéke használja sportolás rögzítésére, inkább a Mi Bandhez képest nagyobb kijelző, ezzel jobb, szebb watch face-ek, jobb notification fogadás, szebb design és a hosszú aksi idő miatt veszik a legtöbben ezt az órát. Sportolásra meg vannak jobb, pontosabb órák.

    @bexinho23:
    Én menüből le tudtam kapcsolni (nyilván ehhez újra párosítani kell valamihez), de egyébként a csatlakoztasd üzenettel is hetekig bírja az aksi, szóval ne aggódj.

    [ Szerkesztve ]

  • Hi!King

    őstag

    válasz szkink #11956 üzenetére

    1. Kibír több mint 20 órát GPS trackeléssel ténylegesen is (tapasztalat).
    2. Lehet gond sziklás völgyekben, de ez nem eszköz specifikus, profi GPS készülékekkel is van ott gond.
    3. Nem ajánlom túrázásra, mert megbízhatatlan, egy-egy firmware frissítés után jó sok hülye tracket tud csinálni, vagy szimplán lefagy trackelés közben, eldobva azt, elég idegesítő tud lenni egy 30 km-es túra 28. km-énél. Az már csak apró érdekesség, hogy futás profillal kiírja a földrajzi magasságot, szintemelkedést, gyaloglás profilnál nem, túrázás profil meg amúgy nincs...

    Én anno túrázásra és futásra vettem, 1 év használat után azt kell mondjam, egyikre sem vált be, túrázásra a futásnál is kevésbé.

  • Hi!King

    őstag

    Sziasztok,
    Érdeklődnék, hogy van-e már megoldás Facebook-os mifit accounttal a meglévő trackeket exportálni tcx-be vagy Strava-ra utólagosan szinkronizálni. Fél éve nem volt, az összes lehetséges megoldás befuccsolt, esetleg Mifit, Amazfit vagy bármely más appban volt-e valami pozitív változás ezen a téren?

  • Hi!King

    őstag

    válasz Jabby #12169 üzenetére

    Azóta már megy Facebbok-os mifit accounttal is? Fél éve még nem ment.

  • Hi!King

    őstag

    válasz acsati #12624 üzenetére

    Szia, érdekelne melyik GadgetBridge verzió, és honnan szerezted az APK-t. Korábban próbálkoztam a GadgetBridge-el is, hogy kinyerjem a Mifit activity-ket, de nem jött össze root nélkül (a moddolt Mifit meg csak mi accounttal működik, nekem meg Facebookos van).

  • Hi!King

    őstag

    Sziasztok,
    Az volt a gondom úgy 8 hónappal ezelőtt, hogy váltottam az Amazfit Bipről Polar-ra, és nem tudtam átvinni sehová, pl. Strava-ra sem a korábbi trackeket. Facebook-os Mifit accountom volt, tehát nem működött a moddolt Mifit, a notify&fitness-t csak a végén kezdtem el használni (pedig amúgy ezerszer használhatóbb a Mifitnél), az Amazfit app pedig akkor nem tudott exportálást (a Strava szinkronizálás csak az új edzésekkel ment, erre rá is kérdeztem a supportnál), telefon rootolással állítólag létezett valami gadgetbridge-es módszer, de nem akartam telefont rootolni. Valamilyen módon exportáltam adatokat, de az csak lépésadatok alapján szedett össze némi futást. Párszor jártam itt, kérdeztem, van-e már azóta módszer, sajnos nem volt, akik reagáltak is csak ugyanazokat mondták el.

    Nos, azóta már van megoldás, a mostani Amazfit app már képes gpx-et exportálni (ami nem tcx, de a heart rate adatok amúgy is használhatatlanok), sajnos csak egyenként, de előbb-utóbb megoldom. Azért írom le, mert hátha másnak is van hasonló problémája.

    Mondjuk ahogy viszem át a trackeket, azok minőségét látva utólag látom, hogy mennyire jó döntés volt váltani Polar-ra, anno főleg az elején még nem gondoltam így, mert nem volt összehasonlítási alapom.

  • Hi!King

    őstag

    válasz Cindercone82 #13153 üzenetére

    Az utolsó oldalt elolvastam, nem tudom pontosan tudom honnan indult a vitátok, a lényeg hogy nekem jelenleg barométer nélküli órám van (Polar M430). Úgy, hogy ennek elég jó a GPS pontossága, a GPS alapú magasságmérés tapasztalataim alapján nagy léptékekben nem rossz, pl. télen voltam Kőszegről egy Írott-kő kört túrázni, majd május végén ismét, 10 méter volt a kettő szintkülönbség között, a hegytetőkön, ahol tudni lehet a tengerszint feletti magaságot, max. 10-20 m eltérés szokott lenni. Viszont ahol lakok, síkvidéken, simán teljesen síkon beletesz 20-30 métert 10 km-en, illetve van egy "domb", lehet kb. 100 méter hosszú és 6-8 m szintemelkedéssel, ott szoktam dombedzést csinálni, az túl kicsi ahhoz, hogy jól látható legyen a szintemelkedés a GPS-el. De egy Schneeberg méretű hegyen meg simán relatív egészen pontos.

    Nyilván attól is függ, hová exportálom, mert van olyan rendszer, ami térkép alapján korrigálja. Anno barométer nélküli telefonnal, nem tudom már melyik, Runkeeper vagy Endomondo csinált érdekes dolgokat, mikor Pécsen az egyetemi atlétika pályán futottam köröket, ez egy teljesen sík pálya a hegyoldalban, amit nyilván földmunkával érhettek el anno, körönként rögzített egy rakás szintet, gondolom mert a domborzati térképe szerint folyamatos volt a hegy emelkedése, amilyen egykor lehetett eredeti állapotában.

    A Bipben elvileg van barométer, nem? Mármint a nem S változatban. Csak mert az soha nem látszott, igazából magasságmérésben is rosszabb volt a telefonomnál és a mostani órámnál is.

Új hozzászólás Aktív témák