Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • RockFonok

    tag

    Sziasztok!

    Szerintetek hamarosan tönkremegy a merevlemezem?

    Semmi gond nincs vele, csak a hard disk sentinel ezt mutassa:

    Előre is köszönöm a segítséget!

  • RockFonok

    tag

    válasz varmi2 #46483 üzenetére

    Csak azért aggódtam nehogy a kondíciója lejeb csökkenjen. Mostanában 2db merevlemezem is 4-5 év után jöttek elő a hibák.

    Régi gépembe van 1db 1TB WD merevlemez. A HD Sentinel ezt írja:

    Néha ezt írja 99% de legjobban 100% a teljesítmény
    Hőm: 48 *C ott ír ha a régi gépem megy 1 órát.
    kondíció: 52 %

    Windows XP van rajta de már nem is működik mert nagyon lassú volt rajta a Windows hiába telepítettem újra, most már minden bekapcsolásnál ezt írja lemezolvasási hiba történt. Próbáltam másik sata kábellal is de úgy sem jó. Most jön a lényeg, én ezt a merevlemezt tegnap ki is szereltem a régi gépemből, át rakjam a mostani képembe ugyan úgy 52% volt a kondíciója, de nagyon lassú lett tőle a rendszer, úgyhogy ki is szereltem a mostani gépemből alig akart le állni a windows 10. A HD Sentinel azt írta jó pár újra indulás volt, volt néha a régi gépem csak úgy újra indult le fagyott kék halál.
    Szerinted érdemes még adattárolásnak használni, vagy inkább dobjam ki ?

  • RockFonok

    tag

    Sziasztok!

    Ez a merevlemez jó lesz adattárolásra?

    Régi gépembe van 1db 1TB WD merevlemez. A HD Sentinel ezt írja:

    99%-ott ír néha, de jobban 100%-ott ír a teljesítményre
    Hőm: 48 *C Egy órát használatban van a régi gépem akkor szokott ennyi leni mert a gép nagyon meleg
    kondíció: 52 %

    Windows XP van rajta de már nem is működik mert nagyon lassú volt rajta a Windows hiába telepítettem újra, most már minden bekapcsolásnál ezt írja lemezolvasási hiba történt. Próbáltam másik sata kábellal is de úgy sem jó. Ezt a merevlemezt ki szereltem a régi gépemből hogy ki próbáljam milyen hatással van az újabb gépemre, nagyon lassú volt a windows 10, elég sokáig tartott be töltsenek az asztalon a programok és elég nehezen állt le a gép, így ki is szereltem.
    Szerintetek lassú formázás segítene még rajta?
    Régi gépembe 10x próbálkoztam újra rakni a windowst xp -7 is de minél rosszabb lett és sokszor meg is szakadt a telepítés is, és lassabb is lett, újra indítás után a windowst már nem tudja beolvasni.
    Vagy szerintetek dobjam ki?

    Előre is köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

  • RockFonok

    tag

    Sziasztok!

    A számítógépem merevlemeze hamarosan lehetnek szektorhibái?

    Semmi gond nincs vele a HDD-vel, csak az élettartama csökken.

    Sók áramszünet volt a két év alatt, főleg most nyáron volt majdnem mindennap. Tegnapelőtt már megjött a szünetmenetes tápegységem. Két évig meg egy HKC tápegység volt a gépben de már lecseréltem tavaly. A HKC tápegység párszor volt hogy leállt és egyből újraindult a gép de ez is csak nyáron fordult elő, én meg azt hittem áramszünet volt, néha hangos volt a HKC tápegység ventilátorra miatt nem bírta kis por volt rajta.

    Konfig:

    Gépház: M-Tech AS08A-BK
    TÁP: FSP 400W HEXA
    Alaplap: MSI H61M-P31 (G3)
    Processzor: intel® core™ i3-3220 cpu @ 3.30ghz 3.30 GHz
    Ram: 8GB DDR3 1333Mhz
    Merevlemez: Toshiba 1TB
    Merevlemez: WD 1TB
    22x dual layer DVD író
    Cyber Power BU600E 600VA szünetmentes tápegység

    Remélem nem kell vennem hamarosan új HDD-t. Jó lenne még ki bírnák 8-15 évet vagy többet is.

    Szerintetek kezdjek el aggóni?

    Előre is köszönöm a segítséget.

    [ Szerkesztve ]

  • RockFonok

    tag

    Sziasztok!

    Nem tudom találkoztatok már ilyen hibával. Én a win10 frissítésére gyanakszok, mert az előtt nem volt semmi gond.

    Le frissült a win10, le fagyot a gép, egér mozog de semmit se csinál ha rányomtam bármire, ki írt hibákat a meghajtóról és a filmes mappámat át íródót, játék közben újra indult a gép mert frissített. Pár nap sok kék halálom volt és folyton ciklusban, ez miatt újba raktam a win10. Megint frissült, szintén lefagyott, egér megint semmit se ér, és elég lassan is kapcsolt be a gép, pedig ssd-m van, pc led-je egyfolytában csak világított (pedig villognia szabad a piros lednek), ez egy hétig csinálta, ki cseréltem a dvd író sata kábelére és a hdd-ét (de az alaplapon a sata vezérlőket nem), meg be a dvd íróba, meg szűnt a lassulás, és a led is újra villogót, egy hétig így hagytam, vissza cseréltem a sata kábelt, semmi baj az óta sem, a led is villog. De pár napja megint frissített a win10 szintén nem működött az egér, és néha a tálcán a programok újra töltenek egy pillanatra villognak.

    Szerintem a sata kábelnak semmi baja, mert az óta nincs gond, egyértelmű a win10 rongálja, mert én le teszteltem másik sata kábellal is és vissza is cseréltem és semmi gond. Csak azt vettem észre az alaplapon a sata port kicsit ferde.

    Gépem adatai:

    TÁP: FSP 400W HEXA

    Alaplap: MSI H61M-P31 (G3)

    Processzor: intel® core™ i3-3220 cpu @ 3.30ghz 3.30 GHz

    Ram: 8GB DDR3 1333Mhz

    SSD: Adata 128 GB

    Merevlemez: Toshiba 1TB

    Merevlemez: WD 1TB

    22x dual layer DVD író

    Ezt írta még egy honnapja ezelőtt a meghajtóról.

    Kép:
    [link]

    Hard disk [link]

    [link]

    [link]

    De néha programok a tálcán töltenek, miért?

    De úgy cseréltem ki a sata kábelt a DVD írójával, hogy az alaplapon nem húztam ki őket, csak a meghajtókon cseréltem ki, de a DVD íróval nem volt gond, így vissza is cseréltem a meghajtókon 1 hét után, most már 4 hete semmi gond nincs vele, semmi új hibát nem ír a hard disk.

    És mikkor még nem cseréltem ki a sata kábelt, akkor a HDD meghajtó eltűnt, és lassan jött elő az MSI logó mikkor be kapcsoltam a gépet, de a led folyamatosan világított. Vissza cseréltem és ilyen gond nincs már.

    Át íródott a filmes mappám a HDD-n meg amit linkelek képet írta ki
    [link]
    a meghajtóról.
    Más nap már csak kékhalál fogadott, ezek a összes hiba akkor kezdődött mikkor frissített a win10 és lefagyott, és az egér se működöt mikkor kattintottam bárhová.

    Mikkor akartam lehúzni télen a Thosíba-t elég nehezen jött le a sata portról, kicsit jobbra és balra mozgattam a sata kábelt.
    Ezért ferdült meg a vezérlő?

    Így áll a ferde SATA port: [link]
    Nem a saját képem, csak be jelöltem.

    Thosíba-t elég nehezen jött le a sata portról télen, mikkor szereltem be az SSD-t a HDD helyére.

    Előre is köszönöm a segítségeteket!

    [ Szerkesztve ]

  • RockFonok

    tag

    Sziasztok!

    Ez háttértár hibák lehetnek?

    Gép adatai:

    Gépház: MTECH AS08A-BK BLUE

    TÁP: FSP 400W HEXA

    Alaplap: MSI H61M-P31 (G3)

    Processzor: intel® core™ i3-3220 cpu @ 3.30ghz 3.30 GHz

    Ram: G.SKILL 2*8GB DDR3 1600MHz F3-1600C11S-8GNT

    SSD: Adata 128 GB

    Merevlemez: Toshiba 1TB

    Merevlemez: WD 1TB

    22x dual layer DVD író

    Videokártya Radeon 550 2GB

    Univerzál média servert használtam sokszor nem válaszol a program, Kodi program se válaszol ha kiegészítőn nézek filmeket, mostanság a Windows régi videó vágó program se jó működik már pedig sokat használtam régen.

    A másik baj egyszer volt csak mikkor jelentkeztem be a desny+-ra lefagyott a gép és a Hdd ledje nem villogott semmi jelet nem adott monitort ki és vissza kapcsoltam teljesen zöld volt az egész képernyő, csak reset oldotta meg a gép hibát

    Kellene vennem már új gépet?

    Windows 10 home van az SSD-n.

    Vannak benne kék ledes ventilátorok de már kerregnek de az első venti néha bekapcsolásnál 2 percig olyan hangosan pörög csoda nem esik szét.

    SSD:
    https://kepkuldes.com/image/iLxGom
    https://kepkuldes.com/image/iLxXEB

    HDD:
    https://kepkuldes.com/image/iLxcV0
    https://kepkuldes.com/image/iLx2XN
    https://kepkuldes.com/image/iLxaJA
    https://kepkuldes.com/image/iLxdoF

    Az egyik HDD-re már régóta több mint 100 napot ír.

    Sok áram szünet az évek alatt, de már van szünet mentesem csak kellet új aksi nyáron mert pont megadta magát a régi és akkor sokat el ment a nyáron is, meg volt egy rossz sata kábelem is amit már cseréltem régen.

    Vagy vegyek új HDD-ket SSD-t?
    Vagy teljes új PC-t?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák