Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • koxx

    MODERÁTOR

    válasz Geresics #84540 üzenetére

    Indukcios lap: Bosch, Neff, Miele, Elux, Aeg ami fontos, hogy minel tobb fokozatban lehessen allitani a teljesitmenyt

    Mosogatogep kb ugyanez.
    Huto, valami 300k koruli Liebherr vagy LG, Bosch
    Suto itt mar az extrakert eleg komoly felarat lehet fizetni, Teka, Aeg, Bosch, Elux es a szemelyes kedvencem a Neff slide&hide
    Mikro passz, beepitheto draga is tud lenni, nem hiszem, hogy oriasi difik vannak
    Mosogepbol Mielet vennek, szaritogepbol szinten. Ha nincs ra ekkora keret akkor LG, Aeg, Samsung kb mindegy.

    [ Szerkesztve ]

    Eladó OAKLEY Hijinx Robert Pimple Artist Series Limited Edition napszemüveg

  • Marjai Lászl

    újonc

    válasz Geresics #84540 üzenetére

    Mosogató gépnél az automatikus ajtónyitás szerintem egy jó funkció.

  • balojazz

    aktív tag

    válasz Geresics #84540 üzenetére

    2 éve ugyanebben a cipőben jártam. A hűtőnél (LG) meg a mosogatógépnél (Bosch) fontos volt nekem a C osztály, meg hogy minél halkabb legyen. A mosogatógépnél még az, hogy ne kosaras, hanem tálcás (evőeszköz): egyszerűbb és gyorsabb be- és kipakolni, sokkal több befér, és minimum 14 teríték. A mosógépnél, szárítónál az LG jött be. Elszívónál legalább 600 m3/h-s gép kell, ehhez 150 mm-es cső, 3-4 fokozat, itt Whirlpool lett, ahogy az alap beépített mikrónál is (nincs grill), a főzőlap és a sütő Bosch lett. Mivel meggyőződésem, hogy nagyjából mindegy a márka, elég randomra sikerült, egy csomó kinézett gép nem volt raktáron, így mást rendeltem, illetve egy helyről akartam a logisztika miatt, így ott is módosult a lista. Max egy óra alatt megvolt a nézés és rendelés, ezzel nem szaroztam, nem nézegettem offline, a képek és a leírások elegendők, másnap átvettem őket személyesen. Hogy nagy hibába ne fussak, lecsekkoltam a véleményeket küldöldről is. Egyiket se bántam meg. A hűtő meg a mosógép megvolt már, de kész lettem volna cserélni, ha kell, de nem kellett, és ma is ilyeneket vennék. A mosogatótálca Blanco gránit lett, mert előzőleg is bevált. A wifi sehol nem kell, de úgyis belerakják. A márkákról még annyit, hogy egyesek túl szarul néznek ki és olcsók, mások indokolatlanul drágák, ez alapján a csúcsról és alulról is kiesett egy csomó, így maradt ez a 3. Mindegyik gép kiváló, nem romlottak el, mindenre 2 év gari volt, de van köztük 2 db 7 éves, a többi 2. A kávéfőző egy elnyűhetetlen Szarvasi 10 személyes elektromos lett. Minden jó takarékos lett, mert mi is 5-en nyomjuk, nem akartam kissé nagyobb fogyasztást olcsóbban, mert együtt a sok gépnél már sok lenne, szóval A+++ alias C lett minden. Kb ennyi.

    Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

  • erhas01

    tag

    válasz Geresics #84540 üzenetére

    1
    mosogep:
    tisztitas: ecet vagy citromsav.
    Akarsz takarot mosni? 9kg tol 17-ig valassz.
    7 kg mosogeppel heti atlagban tobbet mostam, mint a 9 kg.
    Tobb lett az uzemeltetesei koltseg.
    2
    Indukcios tuzhely es rozsdamentes edenyek tisztitas:
    szodabikarbona.
    22-24 cm es labos. alacsony es szelesebb edenyeket valassz. uveg teto gozkiengedo lyukkal.
    Az edeny:
    -vasmagot tartalmazzon, magnest vigyel magaddal.
    - pereme legyen cseppenes mentes.
    kifele - olyan, mint a rez futescsonel a peremezes -
    3-4mm iven hajlitott, az oldalfalhoz kepest 90 fokban het millimeteres peremmel. lidl, a spar is ok.
    - a talpa vastagabb.
    megfogod az oldalat az edenynek es megprobalod osszenyomni ovalisra, ami nehezen megy az elvileg szendvicsszerkezetu, vastagabb falu, jobban vezeti a talpatol felfele a hot.
    Az edeny:
    - ful hegesztese ponthegesztes, belul nezd meg mennyire eldolgozott, ha van belul szegecs azt nehezen takaritod.
    - belseje alul legyen ives , nem megtort vagy kilencven fokos ezt is konnyebb takaritani.
    amugy a zomancos labasok is mukodnek indukcioson.
    3
    mikro: lidl-aldi 3 ev. - nem beepitheto -
    leveses tanyer beleferjen, 24cm belso kell e, vagy az olcsobb. egykutya 70- 100 tol kategoria ugras.
    4
    huto es fagyaszto szekreny:
    fogyasztas, zaj, c kategoria, nagy fiokok a fagyasztoban is - ha kiveszed a fagyasztot egy nagy magas legteru legyen
    - beleferjel te is -, fiokelvalaszto ne legyen benne,
    uvegpolc a hutoreszbe.
    nem kell jegkocka, bortarto. marketing
    nofrost, bakteriummentes- ezustel kevert festett - felulet. belso meretet nezd meg belefer e ketto 3,5l es 8l es labos egy polcra. gyorfagyaszto.
    ajtoba nem pakolni, az a hutto legmelegebb resze - csak a zsanert terheled.
    zoldsegrekeszes fiok a hutobe. -2 fok, jo dolog

    fagyasztolada, ha kell kiegeszitonek: a legolcsobb 65 e

    5
    szaritogepet a mosogepre teszed, vagy melle?
    munkalap.
    6
    botmixer, habvero,zoldsegaprito - szinten rozsdamentes - ?

    kiegeszites:
    az aruhazi termekeket - is -
    a wdr youtube oldalon a laborokban, szakacsokkal, utca emberevel, szerelokkel tesztelik a nemetek. ami jo, az jo ami nem, azt is leirjak.
    gyenge vezetekek, felfuggesztes alultervezve, beazo szimering, de 10 ev motorgarancia.
    a mosogep mososzer adagolo nem kiveheto nem tisztithato.
    Az LG, Bosch peldaul jo, igen.
    Indukcios tuzhely hokameraval megnezve nem egyenletes a hoeloszlasa.
    Mosogep aquastop viz csatlakozos, beepitett, vagy veszel helyette olyat, vagy digitalis vizoraba szerelt csotoreselzarod van.

    abbol az iranybol kell megkozeliteni a konyhat:
    uveg, rozsda mentes edeny, porcelan
    es a tobbi bevonatos teflon, zomancos, muanyag kopo edenyek
    - feluleti seruleskor megeszed azt is - amibe tarolod, amibe fozod, olyan ize lesz az etelnek.
    barmely edeny - markatol fuggetlenul es szerian belul is -lehet homoru talpu. Egy ilyen edeny 20-30-40 fokkal is nagyobb hofokbeallitassal mukodik egy jobban sikerult darabhoz kepest.
    milyen eteleket esztek? :
    - mit lehet massal helyettesiteni -
    leves, fozelek - labos, fazek,
    palacsinta, rantotta, csirkemell - serpenyo
    sutemeny, sultek - tepsi

    7
    a huto, tuzhely, indukcios fozolap, munkafelulet masfel meteren belul van... :U ki futkos ennyit?
    a mosogatogep hol lesz... :U a mosogato es a huto kozott?
    a mosogatogep, a huto kozepen es a tuzhely: a hutonek 10cm korbe hely, levego es a sugarzo ho egymas mellett
    - napelemmester ur - :U
    plusz 10-30 % fogyasztas es zaj.

    udv: erhas01

  • Teaway

    veterán

    válasz Geresics #84540 üzenetére

    5.) Hűtő
    A beépítési mélység és a szélesség mindenképp fontos, ha bútorok közé kerül, valamint mindenképp nézd majd meg, hogyan tudod átlátni/pakolni a felső polcot kényelmesen, ha kihasználod a teljes magasságot.

    Nincs itthon csokid??

  • Geresics

    addikt

    válasz Geresics #84540 üzenetére

    Köszönöm mindenkinek aki válaszolt, vagy válaszolni fog! :R
    Jelenleg picit elúsztam a dolgaimmal, így alaposabban majd csak a jövő hét során fogom megnézni, és válaszolni, de tényleg nagyon köszönöm a különböző nézőpontokat azoknak, akik már reagáltak!
    Idő közben egy kör-e-maillel megbombáztam 10+ kereskedőt, és szinte biztosan közülük fogok választani, de jelenleg még mindenki ajánlatát sem sikerült megnéznem, pláne nem feldolgoznom. Az már biztos, hogy egy bitang-nagy Excel táblát kell készítenem árakkal, tudással, és képekkel, hogy alaposan túlgondolt döntést hozhassak! :D

    *MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

  • balojazz

    aktív tag

    válasz Geresics #84585 üzenetére

    Ennyire nem kell ráfeszüln szerintem, ezek csak gépek. Ismerős hónapokat rugózott a legjobb használtautó vételén: tesztek, próbavezetések, levelezések, szakik, végül megvette, de 2 év után motorhiba, gtk. Kocsit és lakást is első megnézésre vettük. Nincs olyan, hogy legjobb vétel. Ha mégis, akkor a leggyorsabb a legjobb, azzal nincs sok macera. Csak az igényeidnek kell világosnak lennie.

    Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

  • Gömbike

    senior tag

    válasz Geresics #84585 üzenetére

    A gyakorlat szerint a piac/ kereslet önmagában beárazza a terméket.

    Sajnos előre senki nem lát semmi biztosat, de a személyes megélt és átélt tapasztalatom szerint az AEG- Elux gépek tizenéve hibátlanul kiszolgálnak a saját háztartásomban.

    Bosch vonalon nincs tapasztalatom, elfogadom mások pozitív véleményét.

    Viszont mikróban eddig a több mint 31 éves házasságom alatt elhasznált mikró tapasztalataim alapján a WH a nyerő, de csak és kizárólag abban.

    A ferdeszemű gyártóktól csak gépkocsit vásárolok, azok minőségben es tartósságában nagyon ott vannak.

    Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

  • Reynaldo

    junior tag

    válasz Geresics #84588 üzenetére

    6000-es vagy inkább 7000-es? Nekem gőzöm sincs. Az egyedi tulajdonságok alapján válaszd ki esetleg itt: AEG Aztán, ha sikerült, akkor elvileg az Electrolux oldalán is megtalálható a 600-700-as szériából, ami ugyanazt tudja más néven, és az ismert kuponokkal 30%-al olcsóbban rendelhető. Mindkettő 5 év garanciával adja, és díjmentes szállítással, stb. Csomagajánlat nem mindig előnyös! Ez például önmagában van jobb árban, 171k. Csomagban drágább. Egy Bosch 4-essel itt nemrég probléma volt, nemtom megoldódott-e már, de 6-os szériást találtam helyette jó áron, Bosch WGG14204BY ami 5 évre kitolt garival, szállítással kb.195k.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés