- Magisk
- One mobilszolgáltatások
- Xiaomi Smart Band 10 - a hetedik napon megpihen
- Honor 200 - kétszázért pont jó lenne
- Eurós árlista a Google Pixel 10 telefonokhoz
- Ne legyetek bátorak, ha ezt a rollert választjátok - OOTD T10
- Telekom mobilszolgáltatások
- Azonnali mobilos kérdések órája
- Leépíti a Sony az európai piacot?
- iPhone topik
Aktív témák
-
#92251648
törölt tag
Szerintem tudják, mit hagynak ki, én legalábbis nem mazochistának ismerem őket. Nálam is járt AV erősítő (egy nem éppen alapkategóriás Yamaha és H/K), de kínszenvedés volt a zenehallgatás vele egy 25 évvel ezelőtti alapszintű Denon PMA-hoz képest is. Példákat sokáig lehetne még sorolni, de nem ez a lényeg. Az általad hivatkozott fenenagy félvezetős újítások (amikre továbbra is várnék példát), fejlődéseket én valamiért nem látom és nem is hallom. Ettől függetlenül ma is gyártanak nagyszerű készülékeket, csak itt jellemzően nem azokról folyik a csevegés.
-
#92251648
törölt tag
Az eredmény nem kétséges, de talán Neked meglepetést okozna. Egyszerűbbet mondok: egy 20 évvel ezelőtti középkategóriás sztereó erősítőt tegyél egy mai középkategóriás AV erősítő mellé és hallgasd meg őket egymás után ugyanabban a rendszerben. Ez is nagy csodálkozást okozhat. Talán nem véletlen, hogy a hifistáknál nem látsz csilivili AV receivert.
-
#92251648
törölt tag
-
#92251648
törölt tag
válasz
python1 #27252 üzenetére
Az MP3 tömörítésnél levágnak a magasból,mély-ből ,középből,na már most ugye így elég gagyi a dolog,viszont EQ-zod akkor kicsit tudod korrigálni a dolgokat,persze ésszel bánni vele.
Érdemes utánanézni a tömörítési eljárásnak. MP3 kódolásnál a hallható tartományban semmiféle EQ-zás nem történik, csak 16 kHz felett vágja el a spektrumot, amit átlagos ember már nem is hall. Erősen leegyszerűsítve: a kódolás során a jelfolyamból kiveszik a redundáns (ismétlődő) elemeket, illetve az emberi hallás fogyatékosságai miatt sok ember számára észrevehetetlen kis szintű hangokat, így csökkentik az adatmennyiséget.Nem feltétlen kell külső DAK-ot digitálisan összekötni,éppen ezt taglaljuk az usb-s jobb.
Ha mondjuk egy rossz minőségű asztali CD-t veszünk alapul, ami rossz jelet küld ki,azt semmilyen DAK vagy processzor nem tud feljavítani,hogy jó legyen a minősége.Tehát ha az alaplapi chipszetted szart sem ér akkor jön jól az usb-s megoldás,mert teljesen kikerüli az alaplapi chipsettett.Az USB is digitális összeköttetés. Ugyanakkor a CD-játszók, olcsóbb hangkártyák saját DAC-jai (mert ezekben is van ám) a gyenge órajel, tápellátás, stb. miatt véreznek el. A külső, önálló DAC-okban általában komolyabb megoldásokat, alkatrészeket használnak, így a legtöbb egybeépített, de digitális kimenettel rendelkező készülék hangján képesek javítani.
-
#92251648
törölt tag
válasz
bajnokpityu #27251 üzenetére
ezt ki lehet szűrni a teknikámmal?
Nem tudom, milyen technikára gondolsz, de a torz jelet nem nagyon lehet utólag torzítatlanná tenni.miért problémásabb belső eszköznél jól kezelni a jittert?
Nem azon múlik, hogy belső, vagy külső az eszköz, hanem hogy a jel milyen formátumban utazik. E szempontból nagy különbség van az USB és az SPDIF továbbítás között.na ezt nem értettem. nekem mintha a két félmondat között kimaradt volna egy harmadik.a dac az szinte mindig spdifről van hajtva
Manapság már a legtöbb DAC-on van Firewire vagy USB csatlakozás is.de akkor miért tűnik nekem egész jónak a filléres usb hangkarim?
Minden viszonylagos. -
#92251648
törölt tag
"Nem értek a számítógépekhez, ezért megkérdezem, miért jobb az USB-n kiadott hang az optikain (S/P-DIF) kinyerhetőnél???"
Nem feltétlenül jobb, mindkettőt el lehet rontani. A gyenge hangkártyák csapnivaló digitális jelet adnak ki magukból, némelyik még át is konvertálja azt. USB és Firewire összeköttetésnél némileg egyszerűsödik a jitternek nevezett időzítési problémahalmaz és lehetőségünk van a külső eszköz PC-ről történő szoftveres vezérlésére is. Ellenben a legtöbb olcsó külső hangkártyában/DAC-ban nagyon gagyi az USB receiver rész, ezért az olcsó DAC-ok általában jobban szólnak SPDIF bemenetről táplálva. Célszerű vagy egy normális USB/SPDIF átalakító (KingRex, HiFace) beszerzése, vagy olyan készülék vásárlása, amiben már nívós az USB receiver, csak hát ezek nem olcsóak.
-
#92251648
törölt tag
válasz
KisApám #27221 üzenetére
Minden hangsugárzó meghálálja, ha komolyabb forrás van előtte. Ettől függetlenül célszerű a leggyengébb láncszemet cserélni, csak hát ez nem mindig jön össze, illetve nem mindig tudja a tulajdonos, melyik cucc torka véres leginkább.
Amúgy meg ezekkel a csiriviri "modern" A/V erősítőkkel inkább csak a zsákutcába lehet betolatni.
-
#92251648
törölt tag
válasz
Vidala #27159 üzenetére
"Nem szól gyengébben, sőt jobban szól, viszont a hibák is hatványozottan kijönnek. Ettől nem lesz olyan élvezhető."
No de egy komoly lejátszó rendszer maga a felvétel hibáit is jobban megmutatja, amennyiben erre figyelünk. Akkor ebből az következik, hogy nem szabad jó rendszeren zenét hallgatni? Kétlem.
-
#92251648
törölt tag
válasz
Vidala #27157 üzenetére
"Egy vacakabb CD vs. magasabb bitrátájú mp3 még valóban okozhat fejtörést, de ez egy jobb CD esetében max azoknál, akiknek már valami nem stimmel a hallásával."
Nagyjából itt a lényeg. Másképpen megfogalmazva egy jól beállított rendszeren az MP3 bőven nagyobb élményt ad, mint egy gagyi láncon bármilyen formátum.
Sikerült már több, a hallásából élő szakit is zavarba hoznom a kérdésben, nem nagyon tudták eldönteni, hogy amit hallanak, az MP3-e. Ettől függetlenül természetesen törekedni kell a minél jobb minőségű forrás (Flac, Wave, HD formátumok) beszerzésére, de csak azért butaság lenne kidobni a kedvenc zenénket, mert csak MP3-ban van meg.
-
#92251648
törölt tag
"egy normális rendszer pontosan úgy játsza ahogy az le van kódolva. Szar a minőség, szar lesz a hangzás is."
Van a minőségi létrán egy középszint, ami nagyon kényes a forrásra, zenei stílusra. A legtöbb "komoly" rendszeren kínszenvedés rockot, vagy szimfonikust hallgatni. Ha feljebb merészkedünk, azt tapasztaljuk, hogy mindenféle muzsika élvezhetővé válik és az addig rossznak gondolt felvételek is egészen szépen szólalnak meg, ha el tudunk vonatkoztatni a szembetűnő hibáiktól (mint pl. a régi fekete korongok alapzaja sem zavart igazán senkit, ha jól be volt állítva a lemezjátszó).
-
#92251648
törölt tag
válasz
nebulo5 #27153 üzenetére
"ha már eleve nincs az alsó és felső hangtartomány a tömörítésben, akkor nincs is mit hangilag megjelenítenie egy jobb rendszernek sem...."
Ha egy felvételből hiányzik valami, az nem a tömörítés hibája. Az MP3 kódolás nem igazán szól bele a frekvenciamenetbe, pláne nem a mélyebb hangoknál.
-
#92251648
törölt tag
válasz
ricsik #27147 üzenetére
"Minél jobb a rendszer, annál jobban kijönnek a rendszer részletei és problémái."
... és előnyei. Mi a logika abban, hogy adott minőségű forrás egy jobb rendszeren gyengébben szól?
Persze hozzá kell tenni, MP3-ból is létezik sok. Egy tisztességesen tömörített, magas bitrátás MP3 egyáltalán nem a hallgathatatlan kategória. Sokkal nagyobb különbségek vannak a felvételek között, tehát attól, hogy valami tömörítetlen, nem törvényszerűen szól jól.
-
#92251648
törölt tag
válasz
burcz.techno #27115 üzenetére
"Sajnos kevés FLAC minőségű zenei hanganyaghoz tudok hozzá jutni. A zenék amiket hallgatok azok majd h. nem mind mind 'hallgathatatlan' minőségű mp3 ba vannak. Ahhoz, h. zenével szórakoztassam magam, nem fogok vásárolni több száz hanglemezt több száz ezer forintért. Mint említettem ennyire nem vagyok eleresztve anyagilag... Most őszintén... véleményed szerint ennyire sz*r az mp3 minősége?!"
Egyik kedvenc elfoglaltságom, hogy az MP3 fóbiában szenvedőknek lejátszom ugyanazon muzsikát több formátumban is. Nagyon ritka eset, hogy eltalálják, melyik az MP3.
-
#92251648
törölt tag
Aktív témák
Hirdetés
- Iszonyatos mennyiségű hulladékkal járhat a Windows 10 terméktámogatásának vége
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Mibe tegyem a megtakarításaimat?
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 7***(X) "Zen 4" (AM5)
- Magisk
- Linux kezdőknek
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- One mobilszolgáltatások
- Kuponkunyeráló
- Bittorrent topik
- További aktív témák...
- 120" 4K HDR Házimozi (Optoma UHD 51 + 120 olasz mozivászon)
- SAMSUNG (QE75QN85B) 190CM NEO QLED SMART PRÉMIUM LED TV! AKCIÓ
- SAMSUNG (QE85QN95DAT) 215CM 4K NEO-QLED 144HZ CSÚCS TV ! AKCIÓ
- SAMSUNG (QE65LS03TAUXXC) 165CM 4K SMART Q-LED FRAME PRÉMIUM ! AKCIÓ!
- SAMSUNG (QE85QN85B) 215CM NEO-QLED SMART PRÉMIUM ! AKCIÓ!
- Csere-Beszámítás! Asztali számítógép PC Játékra. I5 12400F / RTX 3070 / 32GB DDR4 / 1TB SSD
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 13400F 16/32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone i9 14900KF 64GB RAM RTX 5090 32GB GAMER PC termékbeszámítással
- LG 55G4 - 55" OLED evo - 4K 144Hz & 0.1ms - MLA Plus - 3000 Nits - NVIDIA G-Sync - FreeSync Premium
- DELL PowerEdge R730xd 26SFF rack szerver - 2xE5-2680v3 (24c/48t, 2.5/3.3GHz), 64GB RAM, 10G, H730
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest