Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MasterMark

    titán

    válasz bambano #5321 üzenetére

    Akkor valami vagy nincs kitakarítva, vagy valami gond lehet. Esetleg driver gond?

    Switch Tax

  • stigma

    addikt

    válasz bambano #5321 üzenetére

    (#5321) bambano : Köszi szépen, hangja lehet attól van hogy a paszta szar rajta, melyet újra kellene pasztázni, vagy épp a ventillátort kifujlni/tisztítani, de az is lehet, hogy a ventillátor ,,elöregedett".

    (#5323) AiRLAC : Hát elég sok NUC-ot néztem, hogy jövök ki jól vagy rosszabul, hétvégét erre szánom a maradék szabadidőm ami lesz.

    1.verzió: J4105 ITX és J3160-as lapoknál láttam NUC esetében hogy van m.SATA vagy M.2 , viszont az 40k+ ram. => 50k
    2. verzió: Épített NAS: ~ 40k +HDD , de a prociban és bővíthetőségben jobb.
    - Asrock H110-es valamilyen variáns lap : 5-8k
    - G4560-as proci vagy valami ahsonló (2mag/4 szál) : 8-10k esetleg i3-6100 ~12k
    - 8Gb ram: 10k
    - Ház és táp: 20k :=y valami jobb ITX-es Chieftech ház 120W-os táppal vagy LC-Power ház+tápos megoldások
    Összesen: ez is kb 40k, viszont újabb, jobb konstrukciót talán, viszont Gemini lake procis NUC/Lap(ez van nekem is nas-ban) a legjobb ár/érték arány
    3. Amlogic box : Itthon hála isten a függőségeimnek miatt :DDD van egy S905X3-as lejátszó, mely 4/32-es box, melyben a rendszer SD-ről bootol, Boxon van egy USB 3.0-s csati.
    kőkemény 11k volt, kipróbálok rajta holnap a szükséges alkalmazásokat, hogy futnak e rajta és low budget megoldásban vagy veszek egy WD 2,5 TB-os Hdd-t vagy 3,5-ös házat (mert van fölösben egy WD Purple 2TB-os HDD-m) és akkor már összeáll a rendszer.

    Ez persze elég tákolt és szar megoldás, de ha pénz dominál akkor a 3-as verziót választom, ha nem számít akkor 1- vagy 2.-t fogom, mert jobb egy NAS hosszú távra.

    Köszi mindenkinek a segítséget. :R

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

Új hozzászólás Aktív témák