Hirdetés
- Távozik az Apple vezérigazgatója
- iPhone topik
- Xiaomi 15 - kicsi telefon nagy energiával
- Fotók, videók mobillal
- Külföldi prepaid SIM-ek itthon
- Redmi Note 14 5G - jól sikerült az alapmodell
- Így spórolhat az Apple az iPhone 18 kijelzőin
- Samsung Galaxy A52s 5G - jó S-tehetség
- Xiaomi 17 Ultra - jó az optikája
- VoLTE/VoWiFi
-
Mobilarena
Google Chrome
Új hozzászólás Aktív témák
-
mzso
veterán
válasz
Zola007
#23473
üzenetére
Mondjuk használat közben nő meg a memória használatuk, ha megnő. Hosszú használat után érdemes figyelni. Mondjuk bezárván egy hilyán az összes lapot hogy könnyebben ki lehessen szúrni. Bár ez sem tuti. Szerintem a lapok memória használatát is befolyásolják. A tuti az, hogy egy ideig nem használod némelyiket és figyeled, hogy csökken-e a memória használat. És így szűkíted le.
Egyébként szerintem multi-processben normális az ilyesmi memória használat. Mint említettem a FF még sokkal rosszabb is."nem értem egyébként mi értelme ennek a multi-processnek, ugyanis nekem ha bedöglik valamelyik oldal flash vagy JS miatt, akkor borul az egész, nem csak az az 1 lap"
Hogy ez ne legyen meg kell növelni a processek számát. alapból csak egy van. Ami annyira jó, hogy ne fagyassza be a kezelőfelületet teljesen, vagy ne omoljon össze az egész böngésző.
-
mzso
veterán
válasz
Zola007
#23464
üzenetére
A firefox még nem multi process. És jó ideig nem is lesz, mert még csak egy content process terveznek a következő verziókban
De viszont be lehet állítani, hogy multi process legyen. (browser.tabs.remote.force-enable = true, dom.ipc.processCount = 1000)
Nem kell félni ott is megoldották, hogy zabálja a memóriát. Nálam ha sok oldalt megnyitok pikk-pakk elfogy 12-16GB memória. Pedig FF-nél nem kapnak külön process-t a kiegészítők...Nincs mese. Deaktiválni kell a kiegészítőket és megnézni, hogy alakul a memóriahasználat. Esetleg különítsd el a legrosszabbakat és válj meg tőlük vagy cseréld le őket. Pl.: Adblock plusnál jó eséllyel kevesebbet eszik az ublock origin.
-
kispx
addikt
válasz
Zola007
#23467
üzenetére
Szerintem a
chrome://memory-redirect/fülre gondolt. Simán a címsorba írd be.A 900 MB-os memóriahasználat lesz a mérvadó. Mivel a windows-os task manager többször is beszámolja a processzek közötti megosztott memóriát.
Még annyit megnézhetsz, hogy a teljes memória kihasználtság %-ban mennyivel nő a használat közben. Vagy bezárásra mennyivel csökken. Az alapján meggyőződhetsz, hogy tényleg hány MB memóriát használ fel.
Szerk.:
Vagy esetleg a Chrome parancsikonjához hozzáadhatsz egy ilyen kapcsolót:
--user-data-dir=X:\Profilok\Chromium\Lényege, hogy egy új profilt fog létrehozni a megadott mappában és tiszta lappal indul a Chrome úgy, hogy nem bántja a másik profilban lévő adatokat. Így is megnézheted a memóriahasználatot. Törléshez pedig csak a parancsikonból kiszeded, és törlöd a mappát.
-
SP4C3
veterán
válasz
Zola007
#23464
üzenetére
Ha úgy gondolod a gyári chrome-val gond van, akkor feljebb volt ilyesmiről szó. A kiegészítők is automatikusan frissülnek.

-
kispx
addikt
válasz
Zola007
#23452
üzenetére
Gyorsan leírom, mert sietnem kell.
Beállítások -> Speciális beállítások megjelenítése... -> Tartalombeállítások -> JavaScript
Ha van olyan oldal, amihez feltétlenül szükséges a JS, akkor a címsor jobb oldalán megjelenő ikonnal, engedélyezheted csak arra az oldalra.
Ilyen memóriatesztet csakis azonos körülmények között érdemes csinálni. Ha egy frissen megnyitott FF-hez akarsz hasonlítani, akkor a másik böngésző is legyen frissen megnyitva. Egy 3 órája güriző Chrome természetesen, hogy több memóriát eszik. Ha valamit csináltál a böngészőben akkor pontosan úgyanazt csináld meg a másikban is.
Még csak tanulgatom a webfejlesztés, így nincs teljes rálátásom még az ipar erre a részre, de pár észrevétel:
- A Single-page application a webszervertől átveszi a teher egy részét. Viszont így a kliens fog jobban dolgozni. Elméletileg ezzel desktop app élményt tudnak nyújtani a felhasználónak. (Azzal, hogy nem frissíti minden linkre való kattintásra a teljes oldalt, csak annak egy részét dinamikusan módosítja.) Gyakorlatilag én még ezt nem tapasztaltam meg.
- A fejlesztés során használt frameworkök is elég szépen híznak. Egyre nagyobbak és egyre összetettebbek lesznek
- Minden problémára lassan egy másik frameworkök/library-t kell behúznia az oldalnak.
- Telenyomják analitikával az oldalt. Mindent szeretnének megtudni a felhasználóról. Pár éve még diákként olyan projecten is dolgoztam, ahol a felhasználó egérmozgását is megfigyelte és küldte tovább a a backend szervernek. Természetesen nem erőforrás kímélő módon volt leprogramozva a front-endes része.
- Különböző betűtípusok használata. Természetesen nem elég az arial, times new roman, stb beépített betűtípusok, már ilyen-olyan csilivili betűtípusokat kell használni.
- jobban televan pakolva az animációkkal, flashes, ugrálós dolgokkal az oldal. Mint 10 évvel ezelőtt.
- ugyanez a helyzet képek, videók, gif-ekkel is.Láttam valahol egy kimutatást, hogy hogyan változott meg az évek során a weblapok mérete. Ha hazaérek még az belinkelem.
Helyesírásért, és az értelmetlen megfogalmazásért bocsi, csak siettem. -
kispx
addikt
válasz
Zola007
#23449
üzenetére
Inkább az oldalak szaladtak el manapság, nem a böngészők. Már minden sz*rral telerakják őket. Így esélytelen, hogy hogy az oldalt értelmező böngésző alacsony memóriahasználattal menjen.
Erre szoktam mondani, hogy ki kell kapcsolni a JavaScriptet (nem kiegészítő segítségével, hanem a böngészőben), nálam így még sosem ment 500 MB fölé a memóriahasználat.
-
MKLS
aktív tag
válasz
Zola007
#21637
üzenetére
Annyira nem veséztem ki a problémát, de amikor tegnapelőtt először előjött a dolog akkor legalább rászántam magam a rendszer újratelepítésre. Nem vagyok híve a vírusírtásnak, használok aktív antivirust, de ha bekapok valamit akkor általában teljes újratelepítést szoktam csinálni, tudom hülyeség, de régi berögződés. Azt hozzátenném, hogy 2 éves 8.1-et cseréltem most épp 10-re.
Miután Win10-en is ugyanezt produklálta a Chrome és a két OS között az egyetlen közös kapocs a Comodo volt így kezdett gyanússá válni a dolog, de a HIPS basztatás megoldotta a gondot.
Régebben zavart volna, hogy nem tudom konkrétan mi a fran ez, de már nem érdekel, lusta lettem. Megy és kész.

Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Samsung Galaxy S24 Ultra 256GB Titanium Black Megkímélt állapot 12GB RAM 6 hónap garancia
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i7 14700KF 32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- 27% - MSI MAG 321UPX OLED Gaming Monitor! 3840x2160 / 240Hz / 0.03ms / FreeSync
- Xiaomi Redmi Note 14 / 6/128GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia
- 27% - GAMING PC! i5-12400F / RTX 4060 / 16GB DDR5 / 1TB NVMe / B760 / 650w! BeszámítOK
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest





