- Samsung Galaxy S23 Ultra - non plus ultra
- Apple Watch
- iPhone topik
- Milyen okostelefont vegyek?
- Egy kompakt készülék ma a legkelendőbb
- Google Pixel 8a - kis telefon kis késéssel
- Egyre kevésbé érdekli az okostelefon Európát
- Apple iPhone 16 Pro - rutinvizsga
- Motorola Edge 50 Neo - az egyensúly gyengesége
- Android szakmai topik
Új hozzászólás Aktív témák
-
Dundy
tag
Köszi a tanácsot. A Dreamboxok Linux alapon NFS szerverre tudnak mountolni. Német fórumokon lehet erről csak olvasni, ott a DS220 ill DS110j-re mintha azt írnák, hogy lehet a DM500as dreambox beltériről a DS110j-ben levő winchire mountolni és arra felvenni és arról visszajátszani.
Épp most fordítja majd egy németes ismerősöm, nekem csak az angol megy.
Itt van pl, hogy a Dlink NAS-ra hogy lehet "mountolni", ugyanezt szeretném majd DS110j-re:
http://www.austech.info/dreambox/15983-mounting-dm500s-nas.html
Bocs, hogy egy picit off topik.
-
Jah, csak sajnos a pénz beszél
Azt nézd meg, hogy az eszközöd UPnP AV Server kompatibilis-e.
Idézet a helpből:
UPnP AV SERVER
The DNS-313 has a built-in UPnPAV media server that can be used with UPnP AV compatible media players.Alex91: Olyat vettem volna, csak drágább, és sokkal többet tud és sok fölöslegeset is, amit tuti nem használnék ki. Nekem egy egyszerű, olcsó, kicsi és jó kellett volna... azthittem ez megteszi, de több sebből vérzik
De igazad van... -
Dundy
tag
Sziasztok!
DNS-313-at szeretnék venni és kíváncsi vagyok, hogy valaki tudja-e, hogy Dreambox DM500-at lehet-e mountolni a DNS-313-ra és ha igen, akkor hogyan.
Köszi!
-
DNS-313 tulaj lettem, leírom néhány napos tapasztalataimat.
Tulajdonságok:
H/W Ver.: B1
F/W Ver.: 2.00Ez a legújabb hardver variáns a legfrissebb elérhető (gyári) firmware-el, mely felépítésben állítólag eltér a korábbi verzióktól, így sajnos erre nem telepíthető a magyar 2.15-es fw és így a webian sem.
Router:
DIR-655, H/W Ver.: A4, F/W Ver.: 1.31EUAz első dolog ami érdekelt, az az eszköz sebessége. Itt máris letört a lelkesedésem
- cat5 kábellel írás: 8MB/s, olvasás: 16-20MB/sec
- cat6 kábellel írás: 8-9MB/s, olvasás: 20MB/sec
Jumboframe bekapcsolva az asztali gépen, router is támogatja, viszont a NAS ezzel a firmware-el asszem nemAzért vettem, mert szerettem volna úgy elérni bárhonnan bármikor a munkámmal kapcsolatos file-jaimat, hogy ne kelljen a gépet állandóan bekapcsolva hagyni.
Torrent nekem egyáltalán nem fontos, talán egyszer-egyszer majd...
Így távolról való eléréshez legfontosabb az FTP server, amin szintén elvérzik az eszköz
Karakterkódolásnak unicode-ot, central, east, west, meg minden égtáj european nyelvet lehet beállítani, de akármelyikkel nézem, a sima TXT file-jaim olvashatatlanok lesznek
Félek ha így kezdek el írni a dolgaimba, akkor elrontja
Csak egy 10-essel kellett volna többet rászánnom, és egy Synology DS110j tulajdonosa lehettem volna, mely sokkal professzionálisabb és gyorsabb, mint ez már csak első ránézésre is...
Olvastam, hogy esetleg nemsokára várható a 2.15-ös firmware B1-esítése, melytől elég nagy változásokat várok... Ha nem lesz, akkor eladom...
-
mpierre
veterán
A torrentet törlöm a kliensből, meg a hozzátartozó egyéb fájlokat, amiket a letöltéskor generál a chili (.cin meg ilyenek). A letöltött állományt átmásolom a szgépre, de azt nem tudom törölni a dns 313-ról. Írásvédettségre hivatkozva megtagadja a törlést. Hálózati meghajtóként látom a nas-t, tehát ezzel nincs gond.
Ellenben, ha valamit felmásolok a nas-ra, akkor azt tudom törölni is. Csak a letöltötteket nem engedi törölni.
Ja! A másik gondom, hogy csak az egyik gépről tudok webiannal hozzáférni a nas-hoz, a másik gépről csak hálózati meghajtóként működik, a webian nem jön be. (Otthoni hálózat: modem - router - erre akasztva két szgép, meg a dns-313.)
-
Pali79
aktív tag
A vinyóról töröltél mindent? Erre gondolok először. Aztán a helyzet az, hogy én is megküzdöttem a telepítéssel rendesen. Saját laptopomról sehogysem sikerült, a feleségeméről meg simán. Halvány gőzöm sincs róla, hogy miért. Mindkettő XP-s gép.
mpierre: hogy érted, hogy nem tudod törölni? Ha torrentet kiveszed a kliensől, a total commanderrel mint hálózati meghajtót kell lásd és ugyanúgy kéne tudnod dolgozni rajta mintha sima vinyó lenne.
-
mpierre
veterán
Elméletileg amennyit beállítasz neki. (Nálam jött le torrent 2-300 k-val is, feltöltés pedig 50 k körül. Nem nézem folyamatosan, csak írt ki ilyet a chili, amikor épp ránéztem.)
Nekem is lenne gondom (a 2.15fw van fent):
A szgépről aktív vagyok utorrenttel, de a nas a chilivel csak passzív. A router szükséges portja nyitott (elvileg). Lehet ezen változtatni?
A letöltött állományokat nem tudom törölni a nasról (totális homály számomra a linux). -
mjanoshu
csendes tag
Tudna valaki segiteni hogyan kell a 2.15-os fw-t feltelepiteni jelenleg 2.00 as van.
Tudom hogy egy csomo dolgot leirtak az oldalon, de sajnos hiába szedem le innen
http://bian.extra.hu/webian/install.php
nem akarja feltelepiteni egyszer elindul kéri a Vista a "tiltás feloldását" majd már a telepítőig sem jut el.Elég kezdő vagyok, ebben a témában köszönöm ha valaki tud segíteni.
-
G4b1
csendes tag
Eladó egy keveset használt nas kihasználatlanság miatt
-
-
Pali79
aktív tag
Nekem "csak" 1,5T-s samu van benne. Nekem is volt olyan, hogy csak tekerte a procit és gyakorlatilag nem csinált semmit. Ki is lőttem a TM-et hátha attól van de nem (megjegyzem, hogy nálam csak a TM, fanctrl, samba megy egyébként is). Én kikapcsoltam egy időre, megvártam míg teljesen kihűl (kb fél nap, mondjuk ez nyáron volt) aztán vissza, led kék lett és a proci is megnyugodott, nekem is kb ennyi torrent fut egyszerre (5 le, 40 fel
). Én is kezdem kinőni a 1,5T-t, pedig most vettem, asszem tovább kell lépni és másik NAS-t kell nézni
-
plokij
csendes tag
Használta már valaki 2Tb-os HDD-vel?
Hosszas olvasgatás után (dlinkhelp.eu) sikerült egy tökéletesen működő torrent klienses NAS-t összehoznom:
DNS-313
2.15 fw
1Tb wd green
webian+transmission (max kapcsolatok számát levettem 110-re) letöltés egyszerre kb5 torrent, feltöltés 25 torrent
Letöltés pc-re gigabites hálózaton: 3-9MB/s max15MB/sKinőttem a wincsit beraktam egy 2Tb-s Hitachi-t feltelepítettem ahogy kell átmásoltam a kb 1Tb-nyi adatot (windows alatt két napig másoltam ext2 fájlrendszer miatt) Bekapcsolás után a led zölden világít (azt jelzi kevés a hely), de azért működik. Feltöltés megy rendesen (20 torrent), de letöltésnel nagyon teker a winyó (io viszi a cpu 60-80%-át).Idönként megdöglik és nem tud teljes (8Mb) sebességgel letölteni.
Szóval megy már valakinek 2Tb-s wicsivel? -
Pali79
aktív tag
Mármegbocsáss, de azt nem írtad oda, hogy usb-n a wdtv és a többi gép meg a hálón. Erre magadtól is rájöhettél volna, hogy nem lehet ha picit visszaolvasol a topicba.
Egyébként veszel 3000-ért egy usb-s lan kártyát és hálőba kötöd a wdtv-t és már meg is oldódott a probléma. -
Sentinel80
aktív tag
Szia!
A reset 5 perc után se csinált semmit. Random jelleggel mintha néha tovább jutna telepítés néha nem. Nekem a végén már semmi nem történt reset után
a leírás szerint a power lednek villania kell 1et. Egy hozzáértő azt írta tegnap este nekem, hogy van egy flash memóriája ahova elment dolgokat, szóval ha peches vagy mint én, megszívod. A reset a flash memóriákat úgy tünik nem törli vagy nálam a reset nem működik. Az admin felületre pedig be se enged, hiába használom az admin, "üres" párost.
Visszavittem garanciálisan, meglátom mit tudnak vele kezdeni.
Lassúság: ez a hálódtól is függ. A leírtak alapján ezzel nincs is baj, ennyit tud egy átlag routerrel.
-
kozi71
senior tag
válasz
Sentinel80 #69 üzenetére
Én is most vettem a héten egy ilyet. Nálam csak a gyári CD-n lévő firmware működik vele.
Se a magyar, se az új gyári 2.00 nem akar.Mikor reset-t csináltál akkor megvártad míg zöld nem lesz a felső led?
Nem kellet kivenni sem. Csak hálókábel kihúz, USB be és úgy levenni a particiókat, a számítógép-kezelés rendszereszköz-zel.
A magyarnál szintén így akad el nálam is a vége előtt közvetlenül. Csak a reset-es újrarakás segít. Jelszónál telepítésnél mikor kérdezi, ne adj meg semmit. Csak lépj tovább. Akkor maradnia kell az ADMIN-nak. A másik hely meg üres.Nálam D-link Dir-655 routerrel ficereg, feltölt 8000kb max. Letöltés a duplája. Szóval lassú mint a fene. Kár volt bele a gyors vinyót vennem. Ja, még azt is észrevettem, hogy formázás után, ha lefuttatom a saját scan diskjét rögtön talál javítani való hibát. Ettől függetlenül rendesen működik. Adat tárolásra megteszi.
-
Sentinel80
aktív tag
Sziasztok a segítségeteket szeretném kérni.
Vásároltam egy DNS-313-at azonban,
Gyárilag (orig CD, szoft) kipróbáltam minden rendben volt, láttam hálozaton a meghajtót. FIX ip cím kiosztás van. Fel is kinálta a lehetőséget, hogy a hálozati beállításokat megadjam, hisz eltér. Ezután, láttam is meghajtóként a HDD-t. Ami érdekes volt, hogy a webadmin részre nem tudtam belépni hiába írtam admin, jelszó semmit...
Mondom rendben, de nekem új FW kell.
Kivettem és megformáztam unformatedre, törölve a particiókat is.
Megformázza a merevlemezt a 313, újraindítás következik (tovább-al) halom újraindúl, és csúszka is elindúl, de megakad 90%-nál...Mostmár csak USB meghajónak tudom használni...
Mi lehet a baj? ,5x futottam neki, de semmi. Megpróbáltam egy reset-el, de ugyanaz a jelenség, mintha a telepítő nem lépne tovább a feltérképezéshez.
Most már az eredeti szoftverrel se sikerül, mi lehet a baj?
A webadmin miért nem fogadta el az üres jelszót?
-
Mike T.
tag
én is egy wd tv-vel használnám.
láthatja egyszerre a wdtv és a routeren keresztül hálózaton egy másik gép is?köszi!
-
Pali79
aktív tag
A dlinkhelp.eu oldalon, a fejlesztések topicba keresd meg, frankó szájbarágósan le van írva minden.
GAI: hát neked nagyon nem erre az eszközre van szükséged az tuti. Egyébként ha egy adatokkal teli vinyót akarsz használni akkor a NAS-ok felejtősek, mind hdd formattal kezdi az életét
Sőt van olyan (netgear) ami olyan lehetetlen fájl rendszert használ, ha kiveszed belőle a vinyót akkorse tudod leszedni róla az adatokat.
Encian: a gond csak ott van, hogy a TV-k többsége nem támogatja az USB-s hdd-ket. Egyébként nem is igazán értem a kolléga 50 km-es kérdését
De feltöltésben nem valami nagy király a cucc, ftp-n feltölteni netre, máshol filmet nézni sztem felejtős. -
cellpeti
nagyúr
Sziasztok!
Ha nekem lenne egy ilyenem,akkor a TV-n hogy tudnám meglesni azokat a képeket amik ezen vannak fent?
illetve milyen távolságból jó az átvitel? Ha én 50kmre akarok róla filmet nézni,csak a sávszélesség befolyásolja,vagy ilyet nem is lehet vele?
-
Encian
tag
-
Sziasztok!
Picit elképedtem az itt olvasottakon... Pénteken rendeltem egy ilyen kütyüt, még nem érkezett meg, de úgy látom, elég rendesen megszívtam. Nekem csak egy olyan mobile rack kellett volna, ami gyorsabb, mint az USB... Nem érdekel a torrent kliens meg a többi szolgáltatás, csak annyi kell, hogy össze legyen kötve a winyó a PC-vel egy USB-nél gyorsabb kapcsolattal. Van egy 1.5 terás winyóm tele adattal, amit szeretnék az USB2.0-nál elérhető gyorsabb sebességre bírni. Erre a topikot olvasva kiderül, hogy:
- újra partícionálhatom a winyót, hogy működjön a NAS-ban, és ezzel bukom az összes adatot
- és még ha működik, akkor is max 10-20 MB/sec???Hát ennyit az USB is tol jobb napjaiban... Igaz ez? Valóban ilyen lassú lenne, akkor is, ha gigabites switch-el kötöm össze a géppel? Mert ha igen, akkor kb kibontás nélkül adom el a p*ba. Tudom én vagyok a láma, hogy nem olvastam hamarabb utána, de nem is gondoltam volna, hogy ez ilyen macerás, és ráadásul mégcsak nem is gyorsabb az USB-nél...
-
sirály69
őstag
Király!
Még 1X köszi!
-
canniball
nagyúr
-
sirály69
őstag
Sziasztok!
Megváltam (kihasználatlanság miatt) a 313-as gépezetemtől...
A hdd-t megtartottam(rajta az adataimmal).
Azt szeretném megtudni, hogy hogyan tudom a pcbe berakva a hdd-ről leszedni az adataimat? -
Dohren
tag
targytalan. nem neztem meg a letoltott DNS313-215HU.exe-t mit csomagolt ki. minden mukodik
-
jandraman
csendes tag
sziasztok
én most vásároltam 1 dns-313 masinát meg 1 1t vinyot
segitene valaki a vinyó nyers
kőszőnőm
Új hozzászólás Aktív témák
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad T490s - i5-8GEN I 16GB I 512SSD I 14" FHD I Cam I W11 I Gari!
- Apple iPhone 13 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Telefon felvásárlás!! Apple iPhone SE (2016), Apple iPhone SE2 (2020), Apple iPhone SE3 (2022)
- Új! Targus - USB-C Dual HDMI 4K HUB - 2 HDMI-vel. Saját töltő nélkül 2 monitorral (120Hz)
- LENOVO ThinkBook 13s - 13.3" FullHD IPS - i5-10210U - 8GB - 256GB SSD - Win11 - MAGYAR
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem
Város: Budapest