Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • z0d1AK

    veterán

    Tegnap rendeltünk a Buddha étteremből, gondoltuk kipróbáljuk, hogy milyen.
    Véleményem nem fogalmaznám meg külön, inkább bemásolom, hogy mit írtam nekik ma:

    ,,Tisztelt Buddha Ételbár,

    A tegnapi nap folyamán tett megrendelésünkkel kapcsolatban sajnos több okból sem voltunk megelégedve, sőt csalódottak voltunk.

    A megrendelés során ígért idő helyett jóval lassabban érkezett meg az étel, 1,5 óra volt, ami azért is nehezen érthető, mert nem volt messze az étteremtől a kiszállítási cím és eldugott helyről sem beszélhetünk.

    A megrendelés átvételét követően konstatáltuk csak, hogy a megrendelésben szereplő palacsinta, ami ajándékként járt a meghirdetett akcióban a megrendelés mellé, nem érkezett meg. Ezt sajnos nem vettük észre amikor a futártól átvettük a megrendelést, ugyanis szatyorba becsomagolva, szorosan összekötve vettük át az egészet. Csak miután szétvágtuk a csomagolást, vettük észre, hogy elmaradt a beígért palacsinta.

    Az ételek minőségével sem voltunk teljesen megelégedve. Egy közepes és egy nagy adagot rendeltünk, holott elsőre nehéz volt megállapítani, hogy melyik-melyik, ugyanis a közepes egyáltalán nem volt kisebb, sőt talán még több is volt, mint a nagynak rendelt adag.

    Az erős-savanyú leves állaga nem olyan volt, mint amilyet az étel megkívánt volna, az íze sem emlékeztetett arra, mint amit általában erős-savanyú levesnek hívnak más helyeken. A nagy adagban többek között tojásos rizs volt - a megrendelés szerint, valójában azonban sima rizset kaptunk. Az ételek állaga és íze sem feltétlenül volt olyan, mint amit elvártunk volna. Bár minden feltét csirkés volt, húst csak elvétve találtunk benne, jóval kevesebb volt annál, mint amit a konkurensek adnak. A közepes tálban többek között sült zöldségek voltak, amelyek szinte tocsogtak az olajtól. Amikor rendelésnél ezt a tételt választottuk, ennél egy fokkal egészségesebb ételre számítottunk.

    Ez volt az első alkalom, hogy a Buddha étteremtől rendeltünk, azonban sajnos a lassú szállítás, a ki nem szállított palacsinta és az ételek minősége miatt sajnos valószínűleg következőben nem fogunk élni ezzel a lehetőséggel.

    Üdvözlettel,

    Kovács Ádám"

    | Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

  • z0d1AK

    veterán

    Tegnap úgy gondoltuk, hogy az utóbbi időben itt feltűnt pozitív hozzászólások után kipróbáljuk a Mikepércsi úton lévő Döner Kebab Pizzériát, pontosabban az általuk kínált dönert.

    Tegnap, pénteken este rendeltünk weben. A weboldal 15 évvel ezelőtti dizájn és funkcionalitás, jogszabálynak sem felel meg, de ez részlet kérdés, a megrendelést sikeresen elküldtük 17:24-kor. 18.45-kor felhívtam őket telefonon, hogy több, mint egy órával a rendelés után már úgy kezd hiányozni a kaja. A telefonban a srác többször elnézést kért és közölte, hogy egy futárjuk van, ezért ilyen lassú. Az, hogy mégis körülbelül mikorra várjuk a kaját, nem tudta megmondani. 19:07-kor csengett a kaputelefon (Bem térre rendeltük). Nem én fizettem. A rendelés 3030 forint volt, 4100 ft-t adott oda barátnőm, a srác egy ezrest visszaadott, fordult és ment. Elnézést nem kért a több, mint 1,5 órás kiszállításért és úgy tűnt, hogy a 70 forint visszajárót alanyi jogon borravalónak gondolta. A webshopban van egy checkbox, hogy kérek-e számlát, erre nem volt szükség, nem értem. Ennek ellenére nem hogy számla nem volt, de még nyugta sem. Ez alapján van zsebre ment az adóm, vagy valahol elhagyták a nyugtát. Igazából ez is szabálytalan, bármelyik opciót is nézzük.

    Rátérek a kajára. Egy nagy és egy normal méretű dönertálat kértünk. A meglátásom szerint mind a két méret kisebb, mint a Segner téri döneresnél, ott a nagy és a fél tál is nagyobb adag. Magával az ízekkel, összetétellel sem voltam elégedett. Megint csak a Segner téri dönereshez tudok hasonlítani (sokat járok oda). A hús mennyisége szerintem kevés volt, annak íze elég semleges volt, fűszert nem is nagyon éreztem, sőt az sem nagyon különült el, hogy éppen húst, vagy krumplit eszem-e. A zöldség is kevésnek tűnt, nem is volt szerintem teljesen friss, elég összeesett volt (talán meg volt párolva?). A szósz sem nyerte el a tetszésem, fura utóízt éreztem.

    Összességében tehát nálam, aki nagy húsfaló és szeretem a fűszeres kajákat, továbbra is a Segner téri az egyetlen elfogadható döneres a városban, ahova szívesen visszajárok. Ami problémám van ott, hogy nincs házhozszállítás, elég sokszor vannak zárva és megkérik az árát mindennek (de legalább kiadós és finom).

    | Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

  • z0d1AK

    veterán

    válasz Bjørgersson #336 üzenetére

    Az Oli az gyros, a Segner pedig döner. Alapvetően nagyjából ugyan azok vannak benne, viszont más a fűszerezése.
    Az Oli gyrosszal az a bajom, hogy mikor ott vagyunk, általában fél órát ott ülünk, mire megkapjuk. Eddig nem volt olyan, hogy 20 percnél kevesebbet kellett volna várni. A kiszállítás sem nevezhető gyorsnak. Az adag/ár arányt ott sem tartom jobbnak a Segner téri döneresnél. Az íz az oké, de nincs annyi hús, illetve a fűszer nálam ott is kevés.

    A Duna Döner tetszik, nem rossz, jó a hús, van zöldség is, talán a szósz ami vérszegény kicsit. Az adat ott sem olyan, hogy dagadjak tőle. A Segneren ha veszünk egy nagy adagot 2700 ft-ért, akkor az kettőnknek elég és utána csak víz kell és elfolyok a fotelben az este folyamán. A Duna Dönernél ha veszünk két tálat (nem tudom az árát), akkor azt bevágjuk, de belém még férne utána.

    | Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

  • z0d1AK

    veterán

    válasz Real Ghoost #361 üzenetére

    Az a száraznak titulált, lepényszerű pita volna úgymond az eredeti, legalábbid németeknél csak olyat adnak a törökök. Amit itthon sok helyen pitaként adnak, puha tésztával, azt azért nem szeretem, mert ha sok szószt öntenek a tetejére, akkor az pár perc múlva a pita aljával együtt folyik ki a kezeim közül.

    | Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

Új hozzászólás Aktív témák