Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DNReNTi

    őstag

    válasz Zedz #1324 üzenetére

    A kérdés teljesen jogos, mivel a nav tag-nek nem kötelező listát tartalmaznia, tehát tökéletesen jó megoldás lenne az is ha így használnánk:
    <nav>
    <a href="#">Menü 1</a>
    <a href="#">Menü 2</a>
    ...
    </nav>

    Magam részéről én még csak nem is gondolkoztam ezen. :D Szvsz elsőrorban beidegződés, mint a float, használja mindenki ha kell ha nem. :D A menü végül is egy lista, ráadásul (szintén szvsz) olvasmányosabb is listaként a kód. De ha mondjuk többszintű menük készítesz, akkor a fenti példa már elvérzik, be kell vezetni új osztályokat, akkor meg már minek vezetnéd be ha ott a jó öreg lista. Plusz: lehet vele ügyeskedni, ahogy a korábbi példámban írtam. Igaz, egy sima menü esetében eleve elkerülhető ez az ügyeskedés ha a fenti példát használod.

    but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Zedz #1324 üzenetére

    "Amúgy miért listával csináljátok a menüket a nav tagen belül? Akkor nem kell ilyenekkel szórakozni, a böngésző is tudja már, hogy ez bizony egy menü. :)"
    Az <a> tag - gondolom erre az alternatív megoldásra gondoltál, hogy csak ezeket használod list-itemek helyett - egy inline (szövegközi) tag, tehát alapértelmezetten csak olyan stílusok érvényesek rá, mint a többi inline-szintűre... hiába adsz meg neki mondjuk 300px szélességet, ha az csak az általa kitöltött helyet "foglalja" (pl. 100px-nyit). Egy menü elemeinek meghatározásához pedig a legtöbbször valamilyen - legalább minimális - szélességet meg szeretnél határozni.
    Ezért tehát blokkszintű elemekre van szükséged. Például ilyen az unordered vagy ordered list (<ul>, <ol>). A menüelemek egyenként pedig szemantikailag pont megfelelnek egy lista egy-egy elemének (hiszen a menüpontok felsorolása is egy lista), ezért értelemszerűen az a jó, ha azt a taget használod a definiálásukra, amivel éppen listaelemeket határozol meg (<li>). :)
    Lehetnek alternatív megoldások, de ez a logikus.
    Nyilván nem véletlen, hogy a népszerű template-ek, front-end keretrendszerek, mint pl. a Bootstrap is a <nav>-on belüli <ul>-t használják menükészítésre.

    (#1328) Zedz:
    "Először még listáztam én is, de nav óta már nem használom"
    Akkor szokj vissza a használatára. ;]

    (#1325) DNReNTi:
    Nem csak "beidegződés", hanem van logika a használatában, lásd fentebb. :)

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák