Hirdetés
- iPhone topik
- Milyen okostelefont vegyek?
- One mobilszolgáltatások
- Fele annyit ér az iPhone Air, mint amennyibe pár hete került
- Xiaomi 15T Pro - a téma nincs lezárva
- Apple iPhone 16 Pro - rutinvizsga
- Megtartotta Európában a 7500 mAh-t az Oppo
- Samsung Galaxy Watch6 Classic - tekerd!
- Poco M3 - felújított állomás
- Jelentősen átalakulhat a Xiaomi 17 Ultra kamerarendszere
Új hozzászólás Aktív témák
-
sgergi
veterán
válasz
Loco7us
#2507
üzenetére
1. Azon a képen is hátra fele fúj a venti, és a gyakorlatban is a hátlap felé érdemes fújatni. Ahhoz hogy hátrafele fújjon, ahhoz a memória felöli oldalon kell lennie a ventinek, ez kavarhatott meg. (ugyanis a venti nem szívja a bordáról a levegőt, hanem ráfújja)
A gépben egy előről hátra menő légáramlatot érdemes csinálni, szóval elől beszív, hátul kifúj.2. Szerintem nem lehet a felrakást elrontani, ha stabilan áll, akkor jó lesz.
3. Ha váltasz procik, akkor attól függ milyenre, a 95W-os procikkal még megbírkózik, 125W-osakkal már lehetnek gondok, illetve tuning esetén is cserélni érdemes.
4. c n' q-t nem nagyon vágom, de ne hajtsd 1900-on, mert nem tesz jót a ventinek. Speedfan nevű programmal megpróbálhatod szabályozni, vagy szerezz be egy potmétert, és azzal állítsd lejjebb a fordulatot: pl. Fanmate.
5. Programnak az Everest megtesz, felül rányomsz a stabilitás tesztre, de nem indítod el a tesztet, és máris logozza az eredményeket.
6. 1900-on még jó, hogy hangos. Kb. 1200-1400-as tartományba kéne beállítanod, akkor már nem is gyilkolódna a venti, mert nagy fordulaton hamar eltörik általában, mert gyártási hibás.
-
sgergi
veterán
válasz
aliasHydrO
#2473
üzenetére
Ha nem tudja, akkor veszel egy potmétert, vagy bekötöd fix 5V-ra, és akkor ugyan az lesz az eredmény

-
sgergi
veterán
válasz
aliasHydrO
#2471
üzenetére
Valószínűleg el, de dugd be, és szabályozd le a ventit 800-ra biosban (ha tud ilyen), vagy speedfan-nal, és akkor néma kuss lesz, és nem kell aggódni érte.

-
sgergi
veterán
2 venti csak erős barkácsolással rakható fel, de, ha kreatív vagy, akkor nem lesz nehéz, de egyáltalán nem éri meg, elég az 1 venti is. A venti erősségére kevésbé érzékeny a borda, tehát rakhatsz fel halkabb ventit kisebb légszállítással, ha normális házad van, akkor max 2-3 fokkal lesz melegebb a proci, így egy halk hűtő építhető. AC ventijei jók, van pwm-es is, ha az kell neked és halk is.
-
sgergi
veterán
válasz
Joachim21
#2402
üzenetére
1. Nem, a legtöbb alaplap tudja szabályozni a 3 pines ventiket. (konkrétabban a lapod topikjában tudsz utána nézni, az új Gigabyte-ok nem tudják szabályozni), ha nincs szabályzás, akkor maxon pörög, és itt már hangos a venti, és gyorsan tönkre is megy. Ha szabályozza, akkor max 1400 körül jár (jó esetben), amivel nincs gond.
2. Jól hűt, nekem 1300-as fordulatom nem megy 60 fok fölé a procim nyáron sem. -
sgergi
veterán
válasz
lizakattila
#2360
üzenetére
Elég érdekes. Minden venti megy a gépedben? A hűtő csak úgy nem valószínű, hogy tönkremegy, max, ha kilyukadnak a hőcsövek, mert azoknak más baja nem tud lenni. Nem raktál fel új drivert, új hőmérsékletfigyelő programot, nem frissítetted, az eddig használt programot? Mert egy új verzió lehet teljesen más értéket fog mutatni. Esetleg biosban nem lett véletleg fesz emelve?
-
sgergi
veterán
válasz
milszab
#2344
üzenetére
Passzívan nem biztos, hogy elvisz bármilyen procit is, esetleg valami 45W-os AMD, vagy alaulfeszelt e2xxx-et, de az sem biztos, mert elég kicsit a bordája. Akkor már inkább kösd be 5V-ra, hangja semmi, de mégis van rajta venti. A keret szerintem nem ront a hűtésén, ráadásul tereli a levegőt a megfelelő irányba. (bár lehet kicsit halkabb lenne nélküle, de akkor a venti felfogatására ki kell találni valamit.)
-
sgergi
veterán
-
sgergi
veterán
válasz
--Disztroj--
#2288
üzenetére
Az 1400-as fordulat az már nem sok, azt bírnia kell. A Fanmate-tel belőheted 1300 körülire a ventit, és akkor nem is nagyon kell állítgatnod, ha izzasztod a procit, az e4400-at így is el kell vinnie. Ha viszont új ventit veszel, akkor mondjuk ac-t tudom ajánlani, olcsó és halk, de 4 tűset keress.
Ha minden igaz, akkor a p45 sem tudja kezelni a 3 tűs ventit. -
sgergi
veterán
quad alá ez a hűtő már kevés lehet, másrészt biztos, hogy jól felfekszik a procira a borda (látom Giga lapon van, arra nem mindig fekszik fel jól.), mert ennél hűvösebbnek kéne lennie azért.
Sajnos mostanában nagyon törnek egyébként a ventik, rossz minőségűek. Kb. 1300-as forulatot még bírják, afölött gyorsan tönkremennek.
Ventiből AC jó választás lehet. -
sgergi
veterán
válasz
grabber
#2245
üzenetére
A hangját ki tudod deríteni, egy pillanatra kézzel lassítsd le a tx ventijét a közepénél fogva, ettől nem lesz baja.
A ds3 elvileg tudja szabályozni a fordulatot, ha régi bios van rajta. Ekkor a health status/ cpu ventit Voltage állásba kell rakni. Ha újabb bios van rajta, akkor ilyen menüpont nincs, így csak fizikailag lehet szabályozni. -
sgergi
veterán
válasz
Dark KillerX
#2229
üzenetére
Nem kell kiszerelni.
-
sgergi
veterán
Gyanús, hogy ezek a ventik egyre szarabb minőségűek, mostanában nagyon sok tört el. Biztos ezért ment lejebb a tx2 ára, a ventin spóroltak.

-
sgergi
veterán
Ha a 3 tűs csatit használod, akkor everest kiírja, ha viszont tápra van kötve (gondolom onnan kap 5V-ot), akkor a 3 eredeti kábel közül egy a feszültség,.egy a föld, és egy a fordulatszám-visszajelzés. Ez a tx2-őn úgy néz ki, hogy fesz= piros, test=fekete, a sárga a fordulatszám-visszajelzés. Ezt az 1 kábelt (sárga) kell rádugni egy 3 vagy 4 tűs venticsatira az alaplapona megfelelő helyre, ez általában jobbról a 3. tüske, de nézd meg az alplapod kézikönyvében, ha minden igaz, akkor sense-nek jelölik, vagy senzor-nak, és ekkor kiírja a fordulatszámot.
-
sgergi
veterán
válasz
Zjunior
#2085
üzenetére
Valószínűleg az a "gond", hogy a lapod addig nem kapcsolja be a ventit, amíg a proci egy bizonyos hőmérsékletet el nem ér. Meddig nem kapcsol be a venti? Csak bootolás után nem megy, vagy utána sem, mert elvileg, ha felmelegszik a proci bekapcsol. Próbáld ki, hogy elindítod a vindowst, a gépnek nem lesz baja, ha túlmelegszik, lekapcsol a proci.
-
sgergi
veterán
válasz
BobChemistry
#2070
üzenetére
Biztos, hogy jól van feltéve a tx2? ds3-ra sokszor nem akar rendesen felkattanni, nekem is volt már olyan, hogy azt hittem jól van fent, aztán ilyen magas hőmérsékleteket kaptam én is.
-
sgergi
veterán
A wolfdale prociknak rossz a hőmérő szenzoruk, így nem lehet rá támaszkodni. Alapjáraton 60 fokos? Ha normálisan van rajta a hűtő (felment mind a 4 pöcök), akkor nem lehet ilyen meleg. A hőmérséklet emelkedik, ha terheled? A borda meleg? Ha nincs húzva, és nincs neki plusz fesz adva, akkor nem lehet gond.
-
sgergi
veterán
válasz
Williams
#1984
üzenetére
Valószínűleg egyszer sem sikerült normálisan felrakni.
Nem olyan könnyű, vedd le a ventit, és keresztbe nyomd rá a pöcköket. Pasztából meg nagyon kevés kell. Sokkal hidegebbnek kellene lennie a procidnak. Egyébként lehet, hogy a hőmérő dióda van tönkremenve, azért mutat annyit, mint az előző hűtőddel. -
sgergi
veterán
válasz
keszegduda
#1941
üzenetére
És voltage-al miért is nem jó?
-
sgergi
veterán
válasz
keszegduda
#1938
üzenetére
speedfan-nal próbálkozhatsz.
-
sgergi
veterán
válasz
Devil Smile
#1721
üzenetére
Jó a gyári paszta is.
-
sgergi
veterán
válasz
LorD_ARmES
#1234
üzenetére
A hyper tx2 nagyon megnyomja a lapot, semmi gond nincs vele, eltörtni, tönkretenni nem fogja. Igazából nem tudom, miért rövidebbek a lábai.
-
sgergi
veterán
Hali!
Kérdésem: Mennyit számít hőfokban, ha a tx2-re erősebb venti kerül?
-
sgergi
veterán
válasz
unclefucka
#1113
üzenetére
A műanyag lábakat el lehet távolítani sérülés nélkül is.
Új hozzászólás Aktív témák
- Milyen Android TV boxot vegyek?
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- Milyen monitort vegyek?
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- iPhone topik
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Teljes verziós játékok letöltése ingyen
- Még a krampusz is a hardvereket csekkolja
- Apple MacBook
- Horvát fricska Elon Musk önvezető Tesláira
- További aktív témák...
- Samsung Galaxy Tab A8 32GB, Újszerű, 1 Év Garanciával
- Telefon felvásárlás!! Honor 90 Lite/Honor 90/Honor Magic5 Lite/Honor Magic6 Lite/Honor Magic5 Pro
- BESZÁMÍTÁS! Apple Macbook Pro 16 2023 M3 Pro 36GB 512GB macbook garanciával hibátlan működéssel
- ÚJ BONTATLAN Apple Macbook Air 15,3 M4 10C CPU/10C GPU/16GB/256GB - Silver - HUN- MW1G3MG/A 3 év gar
- HP ZBook Studio x360 Gen5 Intel Xeon E-2176M - Garancia
Állásajánlatok
Cég: BroadBit Hungary Kft.
Város: Budakeszi
Cég: ATW Internet Kft.
Város: Budapest
A gépben egy előről hátra menő légáramlatot érdemes csinálni, szóval elől beszív, hátul kifúj.

Ha minden igaz, akkor a p45 sem tudja kezelni a 3 tűs ventit.




