Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bandi18

    tag

    válasz Bandi18 #191 üzenetére

    Ma sikerült szert tennem egy Cisco 2950-es switchre :DD és elkezdtem vele játszani. Van itthon egy TP-Link 941ND routerem ami most osztja a hálót itthon kábelen és wifi-n egyaránt. Egyik lábára rádugtam a 2950-et majd a TP-Link 2-3-as LAN portját szépen összedugtam hogy előidézzek egy kis szórási vihart :C . Eredmény a 2950-es portja ami a TP-Link routerre volt csatlakoztatva besárgult. sh spanning-tree parancs eredménye:

    Interface Role Sts Cost Prio.Nbr Type
    ---------------- ---- --- --------- -------- --------------------------------
    Fa0/23 Desg FWD 19 128.23 Edge P2p
    Fa0/24 Desg BLK 19 128.24 P2p

    Szép eredmény a spann-tree-től hogy felismerte a hurkot annak ellenére hogy egy buta eszköz okozta. Sajnos az öröm nem tartott sokáig mert kb 1 perc múlva visszaaktiválta a portot, viszont a szórt forgalmat nem engedte át mivel a portok nem villogtak mint a karácsonyfa :).

    Viszont ami ennél kicsit elgondolkodtatóbb:

    A jelenlegi szolgáltatóm a Digi, aki jött bekötni megmutatta milyen eszközök vannak lerakva mint épületet kiszolgáló Switch :). Nevetséges, sima Netgear switch, egyik portjára rádugva egy valószínűleg DSL modem amin mindenki betárcsáz a hálóba, többi portra mi userek.
    No ha most egy user vesz egy bármilyen olcsó Switchet, rádugja a szolgáltató által kifejtett kábelt, majd mint ahogy én csináltam csinál egy szép kis hurkot.... Pf egy lépcsőháznak elmegy a hálózata, és JóskaPista aki kijön csak annyit lát hogy villog ez a szar működik :).

Új hozzászólás Aktív témák