- Az iPhone hajthatatlanságán gúnyolódik a Samsung
- Samsung Galaxy S23 és S23+ - ami belül van, az számít igazán
- iPhone topik
- Huawei Watch Fit 3 - zöldalma
- LG V50 ThinQ Dual Screen - az 5G ára
- Megjött a jubileumi Pixel széria
- Milyen okostelefont vegyek?
- Fotók, videók mobillal
- Hivatalos a OnePlus 13 startdátuma
- MIUI / HyperOS topik
Új hozzászólás Aktív témák
-
Sk8erPeter
nagyúr
válasz
dani0907 #1020 üzenetére
Hehe, csak nem "Szoftver laboratórium 2." BME-n?
Az első mondat annak idején nálam is ugyanez volt, csak nekem a tail programot kellett elkészítenem.
A tetszőleges hosszúságú sorokból álló szöveges állományt reprezentáló objektum vizsgálgatásához én cirkuláris buffert készítettem, ami tulajdonképpen egy olyan tároló, amibe folyamatosan pakolgatod bele az elemeket (én a tároló egy adott "rekeszében" a sorokat tároltam \n-ig), és amikor a tároló megtelt, akkor elkezded újból elölről feltöltögetni a tárolódat, és ezen végezgeted a grep-vizsgálatot. Ez azért jó, mert tulajdonképpen tetszőleges hosszúságú sorokból álló szöveges állományt tudsz vizsgálgatni, nem állhat elő olyan helyzet, hogy már olyan brutálisan sok memóriát foglaltál, hogy egyszerűen nincs több szabad memória (mert mondjuk minden szart eltárolsz), viszont talán egész hatékonynak mondható módja a tárolásnak.
Ja, és gondolom nálatok is úgy van, hogy STL-t nem lehet használni, így saját tárolót kell írni.A grep mondjuk elég összetett, ahogy a példa írja, válassz ki néhány megvalósítandó funkciót, ami nem tűnik olyan brutálnak (vagy ahogy érzed
), amikhez a megfelelő kapcsolók tartoznak, és azokat írd meg. Kezdd el írni, és ha elakadtál, konkrétan kérdezz rá, hogy mire gondoltál, mi nem megy, hogy szeretnéd megvalósítani, és akkor tovább is tudunk segíteni remélhetőleg.
Új hozzászólás Aktív témák
● ha kódot szúrsz be, használd a PROGRAMKÓD formázási funkciót!
- Kerékpárosok, bringások ide!
- AMD Navi Radeon™ RX 9xxx sorozat
- Az iPhone hajthatatlanságán gúnyolódik a Samsung
- Cyberpunk 2077
- Formula-1
- alza vélemények - tapasztalatok
- Milyen alaplapot vegyek?
- Samsung Galaxy S23 és S23+ - ami belül van, az számít igazán
- Azonnali alaplapos kérdések órája
- Óra topik
- További aktív témák...
- BESZÁMÍTÁS! HP 15S-FQ1045NH 15 FHD notebook - i5 1035G1 16GB DDR5 512GB SSD Intel Graphics WIN10
- iKing.Hu - Motorola G86 5G Dark Blue Használt, karcmentes állapotban 8 GB RAM / 256 GB tárhely
- REFURBISHED és ÚJ - Lenovo ThinkPad 40AS USB-C docking station (akár 3x4K felbontás)
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i7 14700KF 32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- Telefon felvásárlás!! iPhone 14/iPhone 14 Plus/iPhone 14 Pro/iPhone 14 Pro Max
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest