-
Mobilarena
I. Általános tudnivalók
1. Mielőtt kérdezel, olvasd el legalább a II. részben levő linkeket és semmiképpen se félj a Google-t használni!
2. Igen, lehet pénzt keresni vele de nem könnyű és kockázatos, ezt nem lehet elég sokszor hangsúlyozni. Csak akkor fektess bele, ha van játszópénzed, mert lehet, hogy egyik napról a másikra bukod az egészet és még egy jó nagy áramszámlát is kapsz a nyakadba.
3. A bányászat nehézségi szintje immár több éve olyan magasra emelkedett, hogy a videókártyák teljesítménye alkalmatlan profitcélú Bitcoin bányászatra, még "ingyen" árammal is. Amennyiben bányászatból remélsz számottevő profitot, több millió forintos beruházásra lesz szükséged, célirányú hardver (ASIC) vásárlására és specializált hosting megoldásra (lehetőség szerint valahol ahol Magyarországnál jóval olcsóbb az elektromos áram ára).
Új hozzászólás Aktív témák
-
shortcutme
tag
válasz
#54627584 #9575 üzenetére
A BitGo-ról tudok, hogy így működik, de mivel mind a 3 kulcsot a bitgo weboldala generálja, ezért, ha az kompromittálva van, akkor ugyanúgy semmi nem véd meg attól, hogy a támadó ellopja azokat.
Egyedül a trezor-féle, kijelzőn megerősítős megoldás tűnik biztonságosnak számomra.
-
janos666
nagyúr
válasz
#54627584 #9539 üzenetére
Nem igazán értem, hogy miért lenne ez jó. Inkább azzal értek egyet, hogy a Bitcoin csak azoknak jó, akik már benne vannak a rendszerben és ott is szándékoznak maradni (bizonyos méretű lábnyommal), vagy nem bánják, ha most belelépnek úgy, hogy maradnak is.
I. Először valahogy át kell váltani a pénzt BTC-be, ami nem feltétlenül lesz gyors vagy kényelmes, de főleg nem ingyen:
- vagy el kell utalni egy váltóra és ott fizetni valamennyi fee-t (+ opcionális slippage)
- megszervezni a személyes találkozót és megállapodni valamilyen OTC árban
- fel/keresni egy express automatát és kifizetni a viszonylag magas díjátII. Most esetleg jön egy minimális txfee (talán küldhető anélkül az adott coin adag, de nem mindig célszerű így, és valószínű, hogy úgy tovább tart).
III. Ezután a másik oldalon megint el kell adni valahogy és esetleg kiutalni, jön megint a fee (+ slippage)
És szerint még ez a legkevesebb, mert közben, még ha viszonylag simán is megy minden, nyugodtan ugorhat néhány százaléknyit (50-50% valószínűséggel bármelyik irányba), extrém esetben többet is (mivel most alapvetően csak mozgatni akarunk, nem spekulálni, így azzal kell számolnunk, hogy könnyen ellenünk fog mozdulni), hacsak nem volt mindkét oldalon előre rögzítve valahogy az ár.
Az árfolyamrögzítés talán legbiztonságosabb módja, ha a fogadó fél azzal kb. egy időben short-ol pontosan annyi BTC-t, amennyit hamarosan küldenek neki, vagy ha megoldott, hogy a váltón belül instant tranzakciókat lehessen bonyolítani (a saját wallet-ei-ben/közt nem vár block confirm-ra), esetleg ha előre megegyeznek az OTC árakról.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
● Bitcoin adásvétel a topikban tilos!
- LG Ultragear 27GN60R (fekete szín)
- Azta! Dell Latitude 7440 -65% "Kis Gamer" Üzleti Profi Ultrabook 14" i7-1370P 16/512 FHD+ IRIS Xe
- Lenovo Thinkpad X280, 12,5" FHD IPS Touch , I5-8350U CPU, 8GB DDR4, 256GB SSD, W11 ( olvasd végig )
- Lenovo Thinkpad T480, 14" FHD , I5-8350U CPU, 8GB DDR4, 256GB SSD, W11
- Eladó Garanciális Thrustmaster T248 kormány és pedál + TH8S váltó + kamion váltógomb
- AKCIÓ! GIGABYTE AORUS MASTER RX 6800 XT 16GB videokártya garanciával hibátlan működéssel
- Dell P2419H P2419Hc Full HD LED IPS 24" + P2719H 27" LCD monitor (vékony keretes)
- Eladó Apple iPhone Xr 64GB fekete / ÚJ KIJELZŐ / 100% AKKU / 12 hónap jótállással!
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 5700X3D 32/64GB RAM RX 7800 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Csere-Beszámítás! Asus Rog Strix G731GU Gamer Noti! I7 9750H / GTX 1660TI / 16GB D4 / 512 SSD
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged