Hirdetés
-
Mobilarena
I. Általános tudnivalók

1. Mielőtt kérdezel, olvasd el legalább a II. részben levő linkeket és semmiképpen se félj a Google-t használni!
2. Igen, lehet pénzt keresni vele de nem könnyű és kockázatos, ezt nem lehet elég sokszor hangsúlyozni. Csak akkor fektess bele, ha van játszópénzed, mert lehet, hogy egyik napról a másikra bukod az egészet és még egy jó nagy áramszámlát is kapsz a nyakadba.
3. A bányászat nehézségi szintje immár több éve olyan magasra emelkedett, hogy a videókártyák teljesítménye alkalmatlan profitcélú Bitcoin bányászatra, még "ingyen" árammal is. Amennyiben bányászatból remélsz számottevő profitot, több millió forintos beruházásra lesz szükséged, célirányú hardver (ASIC) vásárlására és specializált hosting megoldásra (lehetőség szerint valahol ahol Magyarországnál jóval olcsóbb az elektromos áram ára).
Új hozzászólás Aktív témák
-
op9
aktív tag
Sziasztok!
Paper wallet-en gondolkozom, es az lenne a kérdésem, hogy hogyan lehetne elég biztonságosan megoldani, ha nem rendelkezem nyomtatóval.
1. Bootolható USB-re egy oprendszer + bitaddress offline fájljaival
2. internet elérés nélkül bootolni az usb-ről
3. bitaddress offline -> Paper wallet -> BIP38-cal generálni public és private key-t
4. ezeket akár lementeni képként/szövegként, mert a private használhatatlan a BIP38 nélkül. (ezt esetleg kinyomtatni egy public helyen)Private visszafejtése ugyanúgy bootolt USB-vel.
Ez így rendben van?
Esetleg van valami open source program, amiben meg lehetne azt is csinálni, mintha a bitaddress -> Brain Wallet-jén saját szövegből generáltatok bitcoin key-eket, majd erre a szövegre adok meg egy saját BIP38-as kódolást (esetleg QR-t is készít hozzá)?
Mert sajnos a bitaddress-en saját generálásból készít BIP38-ast. Vagy tőlem lehet másik fajta kódolás is, de gondolom a BIP38-at azért használják, mert a legbiztonságosabbak közé tartozik.Köszi!

Új hozzászólás Aktív témák
● Bitcoin adásvétel a topikban tilos!
- NVIDIA GeForce RTX 5070 / 5070 Ti (GB205 / 203)
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Kínai és egyéb olcsó órák topikja
- CES 2026: újraértelmezte a billentyűzet fogalmát a HP
- Suzuki topik
- Milyen légkondit a lakásba?
- Xiaomi 15T Pro - a téma nincs lezárva
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- sziku69: Szólánc.
- Napelem
- További aktív témák...
- Jó állapotú Playstation 2 SLIM SCPH-70005 csomag eladó!
- Emc CX4-4PDAE STORAGE- adattároló - 15X 3TB - Több db van
- BESZÁMÍTÁS! LENOVO ThinkPad P15 Gen2 munkaállomás - i7 11800H 16GB DDR4 512GB SSD Quadro T1200 4GB W
- BESZÁMÍTÁS! LENOVO ThinkPad P15s Gen2 munkaállomás - i7 1165G7 16GB DDR4 512GB SSD Quadro T500 4GB W
- BESZÁMÍTÁS! LENOVO ThinkPad P15 Gen2 munkaállomás - i7 11800H 32GB DDR4 1TB SSD RTX A2000 4GB W
- BESZÁMÍTÁS! GIGABYTE A520M R5 5500 16GB DDR4 512GB SSD GTX 1070 8GB Zalman T3 Plus DeepCool 400W
- Felsőkategóriás Gamer PC! Csere-Beszámítás! R9 9800X3D / RTX 5080 16GB / 32GB DDR5 / 2TB SSD!
- Dell Latitude Core i5 - i7 - 6-7-8-10-11-12-13. gen. üzleti kategóriás notebookok számlával
- GYÖNYÖRŰ iPhone 12 mini 64GB White -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3849, 100% Akksi
- GYÖNYÖRŰ iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black -1 ÉV GARANCIA -Kártyafüggetlen, MS4031
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest




