- Kirakatba tette a Google a Pixel 10-eket
- Itt egy pár fotó az iPhone 17 sorozatról
- Profi stratégiára vált a Galaxy S26
- Huawei Mate 9 - Mate evangéliuma
- Samsung Galaxy A56 - megbízható középszerűség
- Kikristályosodik a Razr 60
- Bemutatkozott a Poco X7 és X7 Pro
- Huawei Watch Fit 3 - zöldalma
- Samsung Galaxy S23 és S23+ - ami belül van, az számít igazán
- Fotók, videók mobillal
Hirdetés
Talpon vagyunk, köszönjük a sok biztatást! Ha segíteni szeretnél, boldogan ajánljuk Előfizetéseinket!
-
Mobilarena
Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!
Új hozzászólás Aktív témák
-
-
Duran
tag
válasz
Mauddip #47108 üzenetére
Sajnos esélyes, hogy romlani fog a dolog. Van egy zeneszerverként üzemelő régi asztalim, hasonlóan jártam egy 9400GT van benne. Eleinte csak néha csíkozott be, aztán már kezdte a bootnál, majd pedig teljesen megdöglött
. Mindez olyan 3 hónap alatt zajlott le.
Én minden féle módszert elkövettem, órajel csökkentéstől kezdve a ráolvasásig, de semmi nem segített, csak a csökkentett mód, esetleg kisebb felbontások, kisebb színmélység.. Persze ez nem törvényszerű, úgyhogy nyugodtan próbálj meg visszavenni egy picit az órajelekből, de nem valószínű, hogy megoldja a gondot, mivel windows alatt amúgy sem üzemel a kártya max órajeleken.
Nem valószínű, hogy másik alkatrész okozza a hibát, egyszerűen letelt a vga-nak.
Nálam hasonló volt a sztori, sokszor lefagyott a gép hasonló módokon mint ahogy írod, majd a fiókban kotorászva ráleltem egy 9600GT-re, beleraktam, és voila, azóta tökéletesen működik a gép.
-
Duran
tag
válasz
Mauddip #47103 üzenetére
Nem tudom megmézni a videót, de mivel a kollega itt eggyel feljebb vram problémára gondol, így sejtem mi lehet benne.
Legelső körben a videokártya túlmelegedését kell kizárnod. Monitorozd a hőmérsékletet terhelés alatt. Erre alkalmas az MSI Afterburner, esetleg bár én amit kedvelek az az AIDA64 rendszerstabilitás teszt része.
Ha a kártya nem melegszik túl, elképzelhető, hogy meghibásodott a videoramod, erre van egy ún. Video Memory Stress Test nevű progi.
Ha ezek a hibák nincsenek, próbálj meg szoftveres úton módosítani, első körben rakj vissza egy olyan verziójú drivert, melynél a hiba még tuti, hogy nem jelentkezett, a következő pedig annyi, hogy vedd vissza kicsit a gpu és a vram órajeleket mondjuk 200 mhz-vel. Ha az utóbbitól megszűnnek az artifact-ek szintén bebizonyosodhat, hogy a kártya hibás.
Első körben nagyjából ennyi.
Új hozzászólás Aktív témák
- OTP Bank topic
- Folyószámla, bankszámla, bankváltás, külföldi kártyahasználat
- Amlogic S905, S912 processzoros készülékek
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- Könyvajánló
- NVIDIA GeForce RTX 5070 / 5070 Ti (GB205 / 203)
- Battlefield 6
- Házimozi belépő szinten
- Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO) / Counter-Strike 2 (CS2)
- Székesfehérvár és környéke adok-veszek-beszélgetek
- További aktív témák...
- HP EliteBook 830 G8 i5-1135G7 16GB 512GB 1 év garancia
- HUAWEI MateBook 13 2020 - Kijelző nélkül - I7-10510U - 16GB - 512GB SSD - Win11 - MAGYAR
- HIBÁTLAN iPhone SE 2020 128GB Red -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS2192, 100% Akkumulátor
- REFURBISHED - DELL Thunderbolt Dock WD19TBS docking station (210-AZBV)
- Külföldi csomagszállítás Packeta csomagpontokon keresztül!
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest