Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Viktor0610 #1 üzenetére

    Hogy lehet jelszót változtatni a fórumon? :)

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Ha valaki épp unatkozik, és örömét lelné benne, segíthetne "felvilágosodni" egy informatika-technikai kérdésben.

    Azt nagyjából kapizsgálom, hogy működik a gép, mikor már programok futnak (még egyszerűbb C++ gyakorló-progikat is hegesztettem már - de csak egy szabadon választható egyetemi tantárgy mérnökkaron; nem vagyok sem programozó vagy mikroelektonikai mérnök ; ).
    Egyszer mereven bámultam már egy integrált, ami elvileg leírja a a számoló/számítógépek működését (analízis I mérnökkaron :DDD), és azt hiszem egy pillanatra még fel is fogtam (mára persze már elfelejtettem).
    Az is dereng, hogy először BIOS, aztán OS, aztán programok, és a programnyelveket lehet lefelé bontani a gépközeli nyelvekig (vagyis akár pont a "gépnyelvig", de nem akarok nagy hülyeséget mondani azzal, hogy a regiszterekig...)

    Egy dolgot nem tudok még elképzelni sem magamtól, és még sehol sem hallottam rá utalást, ahogy senki sem adott rá értékelhető választ, mikor kérdeztem:

    - Mitől indul el a gép? (Úgy is mondhatnám: Mitől kel életre?)

    Mármint... Ráadjuk a feszültséget az áramkörre, és...?
    Mi az az "Isteni szikra", amitől az áram alá helyezett alkatrészben elkezd lefutni a legelső program, hogy aztán BIOS és OS, stb. Mi kézteti arra a legelső pillanatban fennálló állapotot, hogy elkezdjen végrehajtani valamit? (Ne csak fűzsön, mint egy néna Edison izzó?)

    Olyan talány ez nekem, mint a "mitől kelt életre Frankenstein szörnye"? Mert lelke az nemigen van neki. Ha mégis lenne, gondolom hallottam már róla, és nem engednék, hogy csak úgy kidobják az elavult hardware-eket a veszélyes hulladékokhoz, újrahasznosítsák, és stb.

    Szóval...? Van erre egy korrekt válasz, vagy ez egy nem_nevezetes_örök_talány, mint ahogy a fizikusoknak is mindig kerülközik valami, amit még nem tudnak megmagyarázni, és max tippelgetnek, hogy "Igen! Atom ; ... ; Egybefonódó dimenziók és szuperhúrok!"

    Szerintem ha ezt a kérdést megfejtenénk, akkor a valódi mesterséges intelligencia alapkövét is lefektetnénk.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz janos666 #5023 üzenetére

    És egy másik, hasonló kérdés. Ez egyszerűbb, és talán szégyellnem is kéne magam, hogy nem sikerült egyedül összerakni a puzzle-t, mert ehhez elvileg mindent tudok (hogy a komplexebb folyamat egyes elemei önmagukban hogy viselkednek).

    Hogy továbbíthatunk információt analóg jellel? :))
    A digitális jelátvitelt értem. Már-már hihetetlen, hogy nem ezt találták fel először (jó, ok... hiányoztak más dolgok, amik még kellenek hozzá :DDD).

    Van ugye egy hullámunk, amihez tartozik egy (vagy több diszkrét, de általában véges számú ; a zajt elhanyagolva) frekvencia. (Nem kell leírni, mi az az 1/sec :P).

    Meg ha már hullám, kéne hogy legyen amplitúdója (szintén diszkrét pontokhoz tartozó valós számmal leírható érték ; a hibákat és zajt elhagyva).

    Azt is okítgatták mérnökkaron, és szórakoztunk is oszcilloszkóppal, hogy mi mindent lehet eljátszani egy hullámgenerátorral.

    Egyszer, még kiskoromban mondta nekem valaki (és szerintem ez most a szög a szememben, amitől nem látok rendesen), hogy a hullámhossztól függ a jellel átvihető, egységnyi időtartamra számolt információmennyiség, és ezért szól szebben az FM, mint az AM (persze csak ha a hangkeltő eszközünk -vagy hát bármilyen "vevő"nk képességei elérik, vagy meghaladják a jeltovábbítási technológia korlátait...)

    Nos, akkor...

    Mégis hogy lesz abból információtartalom, ha egy adott hullámhosszú jelet sugárzunk?
    Mi változik a kódolás függvényében? (Mi maga a kódolás?)
    - Nyújtogatja az amplitúdót, vagy változik a jel alakja (úgy, hogy a frekvencia fix marad?) De hogy tudná ezt egy analóg vevő dekódolni...? (Mármint egy nem túlbonyolított eszköz, mert gondolom nem a leggazdaságtalanabb vagy műszakilag legrosszabb megoldás volt a cél...)
    - Vagy netán a jel erőssége változik (és akkor a dekódolás egy feszültségértéket ad, és az a feszültség (szükség szerint erősítés után) tudja meghajtani az analóg eszközt (mint pl. kilőni az elektront a foszforra, mozgatni a hangszórómembránt, átpöccinteni a kapcsolót, stb...?)

    Húha... Ahhoz képest, hogy azt hittem it közelebb állok a felismeréshez, most rájöttem, hogy a közelében sem járok, csak van egy nagy kérdőjelem. (Mondjuk lehet, hogy valamikor jártam már közelebb, csak el is felejtettem, és most kifejezetten rossz logikával álltam hozzá, és fulladtam el...)

    Valami viszonylag egyszerűen felfogható magyarázat valakinél?

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Esetleg innen egy matematikus? :) ---> Matematika - help! #2697 :F

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Lehet valahol Budapesten kapni fluoreszkáló virágot (ahol maga a növény világít a sötétben valami vegyszeres kezeléstől), mondjuk orchideát?

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz philoxenia #30714 üzenetére

    Kösz. :R (Konkrétan orchidea csak rendelésre van, és már nem "gyártanak" idén, de van más fluoreszkálójuk készen.)

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz philoxenia #30714 üzenetére

    Benéztem a boltba. Szép kis üzlet, kedves eladólánnyal (szépen be is csomagolta extra díj nélkül), de a flavatar kínálatuk azért igen szűkös volt, szinte csak kaktuszfélékből állt (és még valami műanyag kacattal megrakott vázában volt eldugva valami növény, amit meg se találtam a díszek közt), ami mondjuk valahol érthető (biztos ez áll el sokáig a polcon így kezelve is). Reméltem lesz legalább valami egyszerű, hagyományos értelemben 'szép' virág (akár csak egy szál rózsa), ha már egzotikusabbak (orchidea vagy hasonló) nem is. Végül elhoztam valami kaktuszfélét, ami nem tüskés. Kár, hogy a két ünnep közt sem készítettek rendelésre más növényből. Talán majd legközelebb...

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Tudja valaki a megoldást arra, ha Edge és Firefox böngészőkben is állandóan csak hibaüzeneteket kapok a https://ematrica.nemzetiutdij.hu oldalon?
    Nem sikerült belépnem, ezért kértem email-t a jelszóváltoztatáshoz, de mindig azt mondja, hogy hibás jelszót adtam meg, pedig többször is ellenőriztem, hogy megfelel-e a leírtaknak és copy-paste másoltam át mindkét mezőbe notepad-ból. Az "írj nekünk" oldalon pedig nem tudom ezt bejelenteni, mert ott azt a hibaüzenetet kapom, hogy nem megfelelő az üzenetem formátuma. :U

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Top cat #31127 üzenetére

    Azzal kezdtem, csak a végén már mindenhogy próbálgattam azért is, hogy ne csak csillagot lássak gépelés közben.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz ToBeY #31183 üzenetére

    Ez a maxra tekert Fényerő/Háttérfény beállításra vonatkozik (és nem mindig fedi teljesen a valóságot, vagy legalább is nem színhelyes képmódokra vonatkozik, mert visz el a maximumból a fehéregyensúly korrekció), ami akkor érdekes, ha nagyon világos környezetben is használod majd. Pl. egy teljesen sötét szobába elég 80 cd/m^2 is (ízlés és érzékenység szerint, ez csak egy olyan iránymutató szám), míg ha rátűz a nap a kijelzőre, 300 sem biztos, hogy elég. Általános esetre saccra olyan 120-at szoktak javasolni. Legtöbben ízlés szerint állítják be (mérés nélkül), vagy nem nyúlnak hozzá a gyári alapbeállításhoz (ami általában nem a csúszka maximum, de sokszor igen fényes, mondjuk olyan 160-180).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Essejó #31129 üzenetére

    IE11-el és Chrome v80-al is ugyan ez a hiba jelszómódosításkor:
    Hiba! Kérjük, ellenőrizze, hogy megfelelő új jelszót adott-e meg!
    Azóta sem reagáltak az email-emre. :O
    Még arra tudok gondolni, hogy bár magyar billentyűkiosztás, de angol Windows nyelvi beállítás (a FireFox is angol, az Edge és IE pedig szintén átveszi a Windows nyelvet).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz ToBeY #31199 üzenetére

    Szerintem elég a QHD, de attól is függ, hogy milyen messziről nézed (milyen az asztal kialakítása és elhelyezése, hogy ülsz a székben, stb). Játékban horror kiszolgálni az UHD-t, és DPI skálázás nélkül (ami nem mindig működik jól!) nehéz elolvasni a legtöbb alapértelmezett szövegméretet, ha nem elég nagy a kijelző vagy nem ülsz elég közel. Viszont nagyobb a munkaterület (fel tudod osztani az UHD-t úgy, mint ha lenne 4db FHD monitorod), illetve natívan ki tudod rakni az UHD tartalmakat (film, sorozat, ha nézel ilyet a gépen).
    Én pl. 55"-os UHD-t nézek 1.5m-ről.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz ToBeY #31206 üzenetére

    Én így mindenképp a 32" 4k-ra szavaznék. Azon ilyen távolságból szerintem pont jó lenne a DPI (kényelmesen látnád DPI skálázás nélkül a betűket és GUI elemeket). Csinálj neki helyet! Filmezni is egyértelműen jobb élmény nagyobb képátlóval! A munkaterület is nagyobb lesz a felbontással együtt, csak kis méretben úgysem tudnád jól kihasználni (minden szöveget/ikont nagyíttatni kéne, hogy lásd is, ha nem elég nagy a méret, csak a felbontás).

    (#31189) Essejó
    Közben kaptam egy ilyet:
    There was a temporary problem delivering your message to ugyfel@nemzetiutdij.hu. Gmail will retry for 46 more hours. You'll be notified if the delivery fails permanently.
    Lehet, hogy mikor egyszer ellopták az email jelszavam, akkor spam-elték őket, és letiltották?
    Bár ebben az a fura, hogy Gmail fiókból küldtem, de mailbox-os címmel (az van regisztrálva). Írjak nekik gmail-em címről? :U

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Essejó #31211 üzenetére

    Volt vele gondom bőven, de időnként még kerül elő olyasmi, ami a mailbox-on van (akár nem is lehet email-t változtatni, és nem akarok új fiókot nyitni, míg hozzá tudok férni a régihez), de alapvetően működik.
    Mikor egyszer a jelszavát is ellopták (nem tudom hogy, összesen egyszer történt ilyen a 10+ éves "PC-s karrierem" során, hogy jelszavakat loptak tőlem), akkor átnyálaztam minden mentett login-t és átraktam gmail-re, amit tudtam, mert ott van 2FA.
    Viszont ha 3 hónapig nem lépsz be a weboldalukon, átmenetileg letiltják a fiókot (de azóta figyelek erre, hogy egyszer szembesültem vele és olvastam róla).
    Szimplán https://mailbox.hu/, most tényleg ismét új külseje van.

    (#31216) ToBeY
    Szerintem még egy pont a nagyobbik mellett, hogy íveltet szerintem ne vegyél (és amit linkeltél 27-es, az az).

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Az, hogy "Na, szép." [...], az alapvetően cinikus, vagy őszintén örvendő megnyilvánulás? (Nem derül ki egyértelműbben a kontextusból sem. És most tegyük fel, hogy aki írja, az jobb nyelvtanból, mint én.)

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz krizmo_ #31287 üzenetére

    Ja, csak ez írásban volt, kevés kontextussal (kérdés követte). Már reagáltam is neki úgy, mint ha pozitív lett volna, aztán elkezdte piszkálni az agyam, hogy talán nem az volt, mert ez általában nem úgy szokott hangozni, ha élő beszélgetésben hallom, és valahol talán még örülnék is, ha nem az lett volna. :))

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz philoxenia #31301 üzenetére

    Az alapkiképzés nyers technikai részét (megismerkedés a katonai felszerelésekkel, akár a harctechnikákkal, stb) még én is sajnálom kicsit, ha megkaphattam volna magában és tömörítve (nem 1-2 év, hanem 1-2 hónap max és inkább mondjuk hétvégékre szétszórva), pedig nagyon nem vagyok katonaéletre való (lusta, antiszoc, kissé anarchista lélek, az a féle gyerek, akit a "különcségéért/nyomiságáért" a gyermek társai piszkáltak/gúnyoltak, az önfejűségéért pedig a nevelőivel került annyiszor összetűzésbe, mint egy "huligán" [a társai közt népszerű csínytevő féle] csak épp ilyenkor is rajtam nevettek, nem velem :DDD ).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Inkább itt válaszolok, mert ott OFF szagú volt ( /tema/java_topic/hsz_11087-11087.html ):

    Az most az egyik kattanásom, hogy tanulnom kéne valamit pusztán "agytréning" jelleggel, mert nagyon elbutultam ~5 év lustaságban (semmit sem csináltam, és már érzem magamon, pánikbeteg kezdek tőle lenni, hogy romlanak a kognitív képességek).
    A másik pedig, hogy ki akarom próbálni, hogy milyen lenne kiköltözni valami angol nyelvterületre, de akkor dolgoznom kéne a megélhetésére, és nincs semmi piacképes szakmai képesítésem (ha befejezném a mérnök diplomát, az se lenne túl sima ügy az eltérő mértékegység-, és szabványrendszer miatt).
    Így jönne az ötlet, hogy akkor tanulhatnék itthon programozást (nem ~1.5M HUF-os "intenzív" 3-4 hónapos kurzuson), és ha úgy tűnik megyegethetne ez nekem, akkor esetleg kipróbálhatnám milyen benne dolgozni.

    Én most csak a nyílt forráskódú szoftverek kapcsán látok, esetleg kontárkodok bele C(++) kódba, esetleg Python script-ről hallok. A külföldi ismerőseim a Java Script-et szokták emlegetni (hogy ma kb. semmi másra nincs szükségük), egy másik ismerősömmel társalogva pedig valahogy a sima Java-nál lukadtunk ki, mint javaslat számomra.
    Szóval valamire rá kéne bökni. Nyelvre, oktató anyagra, stb, amivel elkezdek legalább bohóckodni (na, talán ez ér valamit ilyenkor a drága kurzusokban, hogy ezt megmondják az embernek, nem ő töpreng).

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz BiP #32079 üzenetére

    Építőmérnök BSc / Közlekedési létesítmények [https://prohardver.hu/tema/jar_valaki_a_bme-re_a_ph_sok_kozul/hsz_14752-14752.html]
    Jó, tudom, biztos megszokja az ember pár hónap alatt a számokat (el tudja képzelni az egy láb hosszúságot fejszámolgatás nélkül, de a váltások is gyorsan berögződnek az átmeneti időszakra), szoftverben tervezésnél nem is annyira számít (úgyis minden csak egy x,y,z koordináta a saját rendszerében), kivitelezésnél pedig ott van előtte a terep, meglévő elemek, számok nélkül is látni, hogy mi mekkora.

    Mondjuk... nem tudom, hogy ha nagyon kéne, a leckekönyvemmel (amiről csak a diplomamunka hiányzik + persze államvizsga) is találnék-e alacsonyabb, de vállalható fizetéssel munkát mérnökként, akár tervezésben is úgy, hogy egy "igazi mérnők" (kellő tapasztalattal, kamarai tervezői jogosultsággal, stb) passzolja szét a munkát hozzám hasonlóknak, és a végén ő nézi át, javítja, írja alá. Most ugrott be, hogy ilyen munkát kínáltak nekem itthon nem sokkal azután, hogy "kibuktam" az egyetemről, csak pszichológiailag ugyan úgy ellenkeztem, mint az ellen, hogy befejezzem, de ez már régen volt, már eltűnt ez a szorongás és az "undor", ami abból fakadt (ott nem a szakmát utáltam meg, csak úgy éreztem, hogy kidobott idő az egész iskola: Minek erőlködjek, ha napi szinten az öngyilkosság kerülget és úgysem akarok dolgozni sehol ugyan ezért... aztán ez kivetült az oktatókra, az iskolára, végül a szakmára...).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz FattyDove #32081 üzenetére

    Bent is keletkezik (kopik a szőnyeg, a ruha amit viselsz, a törölközők, az ágyhuzat, stb) és az ablakon, ajtón is szűrődik be (még a jól szigetelten is, soha nincs teljes hermetikus zárás, nem tudsz odabent megfulladni akkor sem, ha napokra bezárkózol).
    Az ajtókat nehéz gyorsan zárni, ha nagyon jó a szigetelés, ha szaladnak, akkor bőven van rés az ablaknál, a falban vezetett csatornákon át (pl. a fali elektromos konnektor mellett is szűrődhet levegő a falban futó kábelcsatornán át kifelé, rovarok is mászhatnak ilyen utakon be...).

    (#32082) csicso82 - Ha a szellőzhető az ad egy enyhe túlnyomást is (befelé fúj, kifelé nem szív sehol, csak enged), akkor a nyílászárókon (is) kifelé szökik a benti levegő, nem befelé a kinti.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Mivel úgy tűnik, hogy boltokban még sokáig hordani kérik, keresnék valami "szebb" és kényelmesebb arckendőt az orvosi textilmaszk helyett. A második BSG sorozat felújított Cylon arcára gondoltam, de nem találok. Bár abban sem vagyok biztos, hogy milyen szóval keressem azt a száj elé tekerhető kendőt (magyarul sem vagyok benne biztos, hogy kendő, vagy sál...).
    Az a vicc, hogy régen (egy-két éve) állandóan láttam hasonló hirdetéseket (mondjuk inkább katonai terep, vagy csontváz, de talán Terminátor fémváz festéssel is), de most nem.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz EmberXY #34560 üzenetére

    Nektek itt jól működik a kórtörténet? Nekem nemrég teleszemetelték azzal, hogy egy hónapokkal ezelőtti vér-, és röntgen vizsgálatom összes részletét felvitték tételesen, és így már nem listázza visszamenőleg a korábbi dolgaimat (sőt, most a röntgenekből is az első van a lista vége felé, nem a kontrol).
    Mondjuk a lényeg, hogy bármi hülyeséget is írtak a balesetin a záróleletre (pl. teljes csontszélességnyi diszlokáció), már nem fáj, vagy ropog a bordám (kb. a 6.-8. hét közt múlt el).

    Más: Titeket ki szokott időnként léptetni a prohardver? (Anélkül, hogy cooki-kat töröltök, vagy újra beléptek más eszközözön?)

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz EmberXY #34563 üzenetére

    Tele van olyanokkal, hogy nátrium, glukóz, koleszterin, stb vizsgálat, de külön is szerepel az, hogy vérvizsgálat. Ezek mind egy napra vannak dátumozva, de egyesével vannak felvezetve (és persze eredmény nélkül - azt tudom, hogy a lelet, diagnózis, laboreredmény nem lesz itt, csak a vizsgálat neve).

    Szerk.:
    Oh! Eddig 1 évet próbáltam lekérdezni. Kipróbáltam 9-et, és most látom, hogy 2015/03 és 2020/03 közt egyszerűen nem volt semmi bejegyzés. De korábban is volt vérvizsgálatom, és az is tételesen szerepel. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz EmberXY #34572 üzenetére

    Én is a jogviszony miatt kezdtem turkálni (könyvelői javasolta), de az sem megbízható. Szeptembertől újra diák vagyok, de ezt csak 2 hónappal később jegyezték ott be, és most mínuszban van az adószámla egyenlegem, mert nem fizettem be múlt hónapban a járulékot, amit tudtommal diákként nem kell.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Felismeri valaki, hogy mi lehet ez? Emlékszem, hogy én mentettem le egy TXT file-ba 2 üveg bor után, de ha fegyvert fognak a fejemhez, akkor sem tudnám megmondani, hogy honnan szedtem, és mire jó. Valószínűleg nem jelszó, de 1-2 karaktert persze átírtam benne... :F
    6N1.TI5.AC7.18A.G1U.1DD.WWF.61M.AL5.1FG.83A.9Z

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Találkozott már valaki olyannal, hogy nyersen nem volt sem fura színe/állaga, vagy szaga egy tojásnak, de miután tükörtojás lett belőle, akkor annak savanykás túró íze volt?
    Mivel úgy sütöm, hogy összesül 4-5 darab tojás, így próbáltam megenni a többi 3-at körülötte, és egyszer-kétszer belenyaltam a túró ízűbe is.
    A fura, hogy beírtam ezt google-be, de semmi nyomát nem találta a jelenségnek.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    #43630 coco2 + #43631 Inhouse
    Ez úgy történt, hogy felütöttem 4 tojást egy pohárba, szagolva/nézegetve, majd átöntöttem a forró serpenyőbe, onnan kicsúsztattam a tányérra (majd pár másodperce vissza a másik oldalát is sütni, vissza ki a tányérra), és bár összefolyt a fehérje (már a pohárban), amitől nem volt jól körülhatárolható, de a 4-ből csak 1-nek volt határozottan fura íze (felszeleteltem némi ráhagyással a "rossz" javára, és megettem a többit). Szóval nem az ízérzékelésemmel volt a gond, hanem az egyik tojással.
    Csak furcsálltam, hogy beírtam google-be: "savanyú túró tojás", és egyetlen találatot sem kaptam. Szagoltam, láttam már romlott tojást, bár kóstolni még nem kóstoltam tudatosan (mert azt nyilván már meg sem sütöm, persze lehet hogy ettem már kész ételt, amibe belekeveredett egy rossz, csak elfedte a többi összetevő, de az nem referencia). Ezért lettem kíváncsi, hogy mi volt ez a jelenség.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz BiP #43642 üzenetére

    Nálam évente egy-két alkalommal fordul elő, hogy rossz egy tojás, és évi kb. 200 alkalommal fogyasztok tojást, úgyhogy teljesen elhanyagolható veszteség, ha néha ki kell önteni akár 3+1 tojás a szemetesbe. Emiatt kár elrontani a rutint, hogy felütöm és felhasználom (nem mindig rántotta, vagy "tükörtojás" lesz, használom zab alapú pizzatésztához, palacsintához, és néha más egyedi receptekhez, mint a kókuszreszelék+tojás+almareszelék, vagy ugyan ez zabpehellyel, ami aztán sütőbe kerül, stb, és olyankor is csak így készítem elő egy porhárban sorra ütve).

    Úgy "fordítok meg" minden ilyet, ami serpenyőbe kerül és fordítást igényel ("tükörtojás", vagy "palacsinta" -> zárójelbe rakom, mert mindet kicsit egyedi módon készítem, nem "hagyományosan"), hogy előkészítem az összetevőket egy pohárban/edényben, beöntöm a serpenyőbe, majd mikor elég sültnek tekintem, akkor kicsúsztatom egy tányérra, aztán visszabillentem a tányérból a serpenyőbe (nekem ez így sokkal egyszerűbb, mint a plafon felé feldobálni, és a levegőben elkapni, vagy két spatulával szarakodni, hogy hátha fel tudom velük emelni, és átfordítani anélkül, hogy elszakad, vagy összetapad saját magával - egyszerűen csúsztatom, majd mindkettőt egymás felé billentem, átfordítom, és kész...), hogy kicsit süljön a másik oldala is (ezt "tükörtojással" általában már csak úgy, hogy le van véve a serpenyő a főzőlapról, és csak a serpenyő maradék hője süti még kicsit a másik oldalt, "palacsintánál" pedig visszaveszek a fokozatból és kevesebb időt áll már ott).

    Ilyen módszerrel a "tükörtojás" és "palacsinta" kb. egyformán néznek ki. Egy kb. 90% lapostányér átmérőjű "pacák", kb. állandó magassággal. Utána a tányérban fel lehet szeletelni, és lehet hamizni. Nem kell szarakodni olyasmivel, hogy egyenként forgatod, így-úgy alányúkálsz, vagy dobálod...

    Ha rántotta lesz, akkor is egyben ütöm elő, beöntöm a serpenyőbe, aztán szinte azonnal elkezdem kavargatni, amitől a végére egész apró kis cafatokból áll az egész (pillanatnyi ízlés kérdése, hogy mennyire lesz lágy, vagy akár egészen pirult, míg kavargatom).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz coco2 #43646 üzenetére

    Ahogy írtam, a "tükörtojás"-t épp csak annyira fordítom meg, hogy leemelem a serpenyőt az indukciós főzőlapról (nálam már rég csak indukciós van, de a gázlángossal is hasonlóan jártam el, az ellenállásost pedig rühellem, úgyhogy itthon olyan sohasem volt), csúsztatom át tányérra, majd billentem át a főzőlapról/gázlángról leemelt állapotban a kezemben tartott a serpenyőbe, hogy pár másodpercig süsse a már átforrósodott serpenyő 'a másik' oldalát (nem rakom vissza a gázláng/ellenállás/indukció karjaiba a serpenyőt, csak magában a már korábbról felforrósított serpenyőben hagyom állni egy kicsit). Ez már csak csak egy minimális kis sütés az eredetileg 'felső' felületnek, mert egy oldalról sütve ránézésre picit nyers marad a teteje (ami nem feltétlenül gond, mert tudom, hogy igazából nyersen is megihatnám a felütött tojásokat "Schwarzenegger/Terminátor módra", de az anyám belém nevelte, hogy "a nyers tojás veszélyes" [gyermekkoromban mégis előszeretettel pusztítottam el a nyers tojásos tészta keverékeket, amiket "későbbi sütésre alkalmatlannak" nyilvánítottak a keverés közben, és a kutyának/macskának akartak dobni, én pedig benyamiztam, mint a manna, hogy "hé, így jobb, mint sütve", mert így kellemesen nedves, sütve viszont már csak egy száraz sz@r]..., így ma lavírozok a kettő közt, ha tojásról van szó - nincs se túlsütve, se félig nyersen hagyva...).
    * Azóta (mióta a nagy/szülő nők már nem élnek) minden saját receptem "nedves" marad sütés után is (esetenként kellően sok vizet is adok hozzá + öntök vizet a sütő aljára, hogy végig párás maradjon a környezet sütés közben is).

    Bár az egyedi recepteket inkább az indukálta, hogy a korai huszonéves koromban kiderült, hogy a gluténtól és tejfehérjétől van ekcémám és akném, ami áthidalható zab pehely/liszt átállással, ami még tetszik is az ízlelésemnek [mindenből jobban szeretem a "vadat" -> még sohasem ettem finomabb húsokat, mint az erdőben leterített nyulak/őzek, a 'bolti' akármik nekem azok után olyanok, mint egy tál trutymó a Mátrix filmből, és akkor a bolti csirkéről még nem is beszéltünk, ami azok után csak egy moslék, amit anyagi okok miatt legurítok a hétköznapokban... (Közben pedig sajnálom azokat, akik sohasem esznek igazi vadhúst -> és ez már durván pszichológiai is, de amit te magad gyilkolsz le, az valahogy még egy nagyságereddel finomabb, mint amit egy másik vadász lőtt le, és akár ingyen ajándékba adta neked... ez szerintem egyszerűen a vérünkben van, hogy egy rosszul elkészített saját préda is finomabb, mint egy ingyen kapott préda tuti recepttel, a 'bolti' pedig ennek a legalja...]).

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Mást is zavar rajtam kívül, ha esetleg elkezdte eltanulni azt, hogy az összes 5-6 féle különböző kötőszó helyet (és, illetve, is...), melyek közül mind-mind máskor passzol szépen, minden mondatban a "meg"-et kezdte használni?
    Próbáltam behatárolni, és a családom, illetve ahhoz kötődő ismeretségen kívül a prohardver fórumra (sőt, Ph cikkekre) szűkítettem le a gyanúsítottakat. De érdekes ebben a kérdésben, hogy nem emlékszem, hogy apámék (vagy más fizikailag jelenlévő emberek a környezetemben) mikor kezdték ezt használni (mert szerintem csak pár éve). Ha rákérdezek náluk, ők egyszerűen tagadják is, hogy ez így lenne (feltehetően nem veszik észre magukon, vagy a környezetükön). Gondolom, hogy ők is részben egymástól, illetve valószínűleg az internetről tanulják (mert ma már a 70+ generáció is Facebook-ozik), mert ezen a területen (Szolnok megye, ami elvileg szinte teljesen a fámát követi minimális területi jellegzetességekkel - már aki "művelt/iskolázott", de nagyjából még az is, aki nem) ez régen nem így volt (na jó m3gb@szlak az mindig így volt, de kb. ennyi :)) ).

    Ma is olvasgattam itt a fórumot, és makogni kezdtem magamban minden "meg" helyett a szebb kötőszót, ami nekem abban a mondatban tetszene, de nem tudom, hogy ez elég lesz-e. És akkor ki tudja még, hogy mit az, amit észre sem veszek (mert az elég durva, ha 5-6 féle kötőszó egyetlen egyre cserélődik, amit ráadásul sohasem használtam előtte, még a változatosság kedvéért sem).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz BiP #43785 üzenetére

    Most kezdtem olvasni egy hír alatt a hozzászólásokat, és kapásból:
    [#5] "A Binance meg minden gond nélkül" -> pedig helyett
    [#7] "Do kwon-t meg jól karóba kéne húzni" -> "-"
    [#9] "meg a dur meg a lufi" -> és helyett , majd szintén tőle [#10] -> "FIAT meg a kontrollált"
    [#22 "ez biztonságos, meg jövő, meg le a hatalommal, felügyelettel"
    Ez a topic itt kifújt, de szerintem elég látványos volt. Nem kellett szándékosan keresnem.
    Cikket most hirtelen nem találtam, de Ph cikkben is szemet szúrt már párszor.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz janos666 #43790 üzenetére

    Na, találtam közben cikket is: [Külön AMD Software-t kapott a...]
    "IGP-vel rendelkező Ryzen, meg Athlon APU-kat is"
    De nem ez az első, hogy Abu cikkjeiben látom. Sőt, talán máséban is szemet szúrt már.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz janos666 #43790 üzenetére

    Hmm. Most néztem újra a Rick & Morty pár részét, és közben utánanéztem annak, hogy mi az a "Mandela effect", és azóta pont annak érzem ezt, hogy sokan "meg"-re cseréltek több kötőszót, mint elsősorban az "és"-t. Már olyankor is hallom, ha főzés/étkezés/szerelgetés közben bekapcsolom a TV-t TV műsorral (már 10+ éve nem nézek TV adást, csak ha efféle "háttérzajnak" kell, mikor igazából elsődlegesen márt csinálok).

    De ha már ennél a tárgynál jártam, van egy másik "Mandela effect"-em is: Csak valamikor 1-2 éve tudtam meg, hogy Alaszka már régóta az USA-hoz tartozik. A szigetekről, mint pl. Hawaii tudtam, de ez az kontinensdarab Észak-Amerikából nekem teljesen ki volt esve (vagy kimaradt valahogy az iskolázottságomból, vagy valamiért elfelejtettem).
    Ez csak azért érdekes két ízben, mert a síkba vetített térképen Alaszka csak egy köpésre van Oroszország keleti szélétől. -> Ami viszont felvet egy másik kérdést is, hogy miért Colombus fedezte fel Amerikát, ha játszva át lehetett hajózni ott Északon a két kontinens közt (és kis keresgélés alapján volt is Orosz kolónia Alaszkában, mielőtt felszámolták). A másik a hidegháborús történelem/földrajz. Mikor Oroszország Kubába vitt rakétákat, az USA miért nem vitt Alaszka Nyugati csücskébe, ha Alaszka=USA? :))

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Mi lehet annak a matematikai valószínűsége, hogy ma véletlenül elkalandoztam erre a Wikipedia oldalra, ahol láttam ezt a képet, majd egy-két órával később belegörgettem a Twitte-be, és újra szembejött velem: [kép] :F
    Először persze rögtön az jutott eszembe, hogy "hú, mennyire alaposan követnek engem különböző weboldalak közt" (pedig van mindenféle blokkóm). Viszont nem ez a válasz, mert úgy került elém ez a kép a Twitter-en, hogy válaszolt rá valaki, akit követek (Musk). :U

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Cs1csó #44010 üzenetére

    Jaj, nem, nem ilyesmire utaltam, hogy hacker-ek, csak a szokásos szimpla reklámozás és "internetrabszolgaság" követés, amit minden nagy cég csinál a legkisebb user-el is.
    A reklámkövetésről nem tudom hol jár ma, mert van reklámblokkolóm (uBlock Origin), úgyhogy ajánlgathatja felőlem a svájci péniszpumpát és tranz pornót, úgysem látom. ;]

    De ha megnézed ezt, mi tegnap nagyon meglepett, ez egy abszolút véletlennek tűnik, mert - Teljesen önállóan tévedtem arra a wikipedia oldalra tegnap. Nem reklámra kattintottam, hanem sorban nyálazgattam tovább az egyik wikipedia szócikk hivatkozását a másik után, míg ott is jártam, és megnéztem ezt a képet.
    - Aztán 1-2 órán belül megint láttam ugyan azt a képet a twitter-en, de ott sem reklámként, hanem valaki, akit követek válaszolt valamire, amibe beszúrták (pár tucat embert követek összesen, és Elon Musk twitter fiókja biztos nem olyan robot, akii engem figyel - amúgy twitter-en más a nicknevem, mert a yahoo-s email címemmel együtt elveszett a korai fiókom).

    Nem először láttam már életemben különböző helyeken ezt a képet, mert egy régi '70-es évek regényének egyik illusztrációja. De azért közel sem mindennapos esemény, évente 1-2 alkalommal fordulhat elő, hogy felbukkan előttem.

    Szóval tegnap el sem gondolkodtam addig, mint ma te, hogy hackerek. De amilyen apró valószínűsége van ennek így, még azt sem zárnám ki totálisan, hogy Elon Musk nem is reagált arra a tweet-re ezzel a képpel, csak én látom ezt a böngészpmben, mert "hacker"-ek.
    (Egyébként jó régen egész sok crypto coin-om volt - ma már sajnos nincs -, úgyhogy amiatt esetleg benne lehetnek a nickneveim, email címeim, ottani jelszavaim, stb az olcsóbb listában, amiket a feltört crypto exchange-ekről loptak el account balance infókkal együtt. Szóval bár nagyon picike hal vagyok, de azokon az elavult listákon mai szemmel nem csak ikra. -> Legrosszabb, mikor azt hiszik, hogy van pénzed, pedig nincs... Sok phising email landol emiatt a spam mappában, jön pár pm/dm még ma is. Csak emlékeztetnek rá, hogy ezt a crypto dolgot mennyire elbasztam hosszabb távon.)

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz coco2 #44019 üzenetére

    Én használtam 4-5 évvel ezelőtt (valami Himalája Szigeteken regisztrált bankét, VISA), de úgy tudtam, hogy pár éve már betiltották őket felénk.
    Volt, akik tucatszámra árulták őket ("közvetítő"ként) és Biutcoin-t is elfogadtak (akár úgy is, hogy küldtél nekik BTC-t és megjelent a kártyán az EUR vagy USD).
    De ez már elég rég volt...
    Viszont az ilyenekről nem lehetett más számlák közt utalni (csak ki/be magadnak), csak vásárolni, vagy ATM-al készpénzt felvenni (persze napi limittel, de ha vehettél egy tucatot egyszerre, ez végképp nem volt probléma).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Inhouse #44035 üzenetére

    Alkohol százalékot mérnek "piszkos" közegben is, mint a páratlan szeszes italok?

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz AlyrArkhon #44050 üzenetére

    Ugyan már! Megromlani nem fog egy újrafagyasztástól, ha csak arról van szó, hogy a hűtőben pihent egy napot és most átteszik a fagyasztóba pár órára, aztán elfogyasztják. Végig hűtve volt és be volt csomagolva (és gondolom nem napokon át állt a hűtőben, de főleg nem szobahőmérsékleten, mert abból már lehetne baj).

    Viszont nem értem, hogy mi a gond azzal, ha egyszerűen hűtő-hidegen megeszik most kanállal? :U Jobb lesz, mint újrafagyasztva.
    (Mondjuk annyi baj lehet vele, hogy eleve nem egészséges az édesség, de azon túl...)

    Ettem már olyan jégkrémet, hogy aki megkínált vele bedobta a mikrohullámú sütőbe, hogy közelebb hozza negatív 1-2 fokhoz a -20 helyett, és helyette véletlenül 30 fokos krém lett belőle. Még a csokoládédarabkái is elolvadtak, és talán jobb cucc lett, mint -20 fokosan lett volna. Teljesen élvezhető volt langyosan.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz AlyrArkhon #44056 üzenetére

    A rövid időn belüli újrafagyasztás sokkal inkább minőségi, mintsem egészségügyi kérdés.
    Már egyetlen lassú fagyasztás és olvasztás is káros a minőségre (próbálj meg lefagyasztani egy szelet sajtot otthon, és szinte élvezhetetlen lesz kiolvasztás után), de én még az egyszeri ipari gyorsfagyasztásért sem rajongok. Igazából minden "vacak" minőségű már, ha otthon lassan fagyasztod és olvasztod. De ettől még nem egészségügyi kockázat.
    (Ugyanakkor persze a két fagyasztás közt eltelt időt se hagyjuk ki a kérdésből olyan dolgoknál, amik fagyasztás nélkül gyorsan romlanak, mert ha közben megromlik, akkor a következő fagyasztás nyilván nem teszi úja fogyaszthatóvá, mint valami sterilizálás.)
    Viszont semmi egészségügyi kockázata nem lesz mondjuk egy konzerv babnak, ha egymás után egy éven át 365-ször lefagyasztod és kiolvasztod otthon. Mi lenne? :U
    (Nem azt mondom, hogy utána finom lesz, csak hogy nem mérgez meg.)

    De sokszor még a mikroorganizmusok kérdése is csak minőségi probléma. Az élelmiszer környezetében lévő baktériumok nem fognak jobban embert fertőzni, ha elszaporodnak. Akkor lesz belőle egészségügyi probléma, ha ezek az organizmusok mérgeket termelnek.
    Ahogy sokféle gombát, beleértve "nemes penészt" is meg lehet enni, és csak akkor van baj, ha mérgeket termel a kérdéses gomba (a penész is gomba). Ugyan így meg lehetne enni bizonyos algákat is, csak nem feltétlenül gusztusos. (És akkor ott van még pl. a "szürke zóna", mint pl. a pszilocibin gomba, hogy az méreg, vagy gyógyszer. :)) )
    Régen divat volt itthon az "aludt tej" fogyasztás is, ami lényegében romlott tej. Ma már azért sem divat, mert a tartósított tej másképp romlik meg.
    (Személy szerint szinte semmi ilyesmiért nem rajongok, pl. a káposztát is nyersen szeretem, nem savanyítva. Amit szeretnék, az a penészes sajt, csak azt a tej miatt nem ehetem rendszeresen. De ez már csak ízlés kérdése.)

    A vízhálózatok csöveinek falát is élő hártya szövi be. Sőt, van, ahol pusztán mechanikai szűréssel (a természetesen jelenlévő homokos kavics, vagy hasonló használatával) kerül be a hálózatba ivóvízként a folyóvíz (Budapesten sokan a Dunát isszák), ami aztán vastagon tele van "mindennel" (extra poén, mikor a szennyvíz magasabban kerül be a folyóba, mint ahol lentebb kiszűrik az ivóvizet, és ne hidd, hogy űrtechnológiával szűrik). A folyóba vezetett szennyvizet is mikroorganizmusokkal szokás "rohasztani" (léteznem miniatűr membrános szűrők, de ezekre a vegyszerek miatt lehetne szükség, pl. hogy a terhességgátló gyógyszert kivizelve ne igya meg más is, ilyesmik...).

    Egy jégkrémben viszont lehet annyi tartósítószer, hogy hagyományos módon meg sem képes romlani.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz EmberXY #44067 üzenetére

    Tudom, ezért beszéltem eleve külön a kettőről. Csak annyit írtam, hogy "még a gyorsfagyasztásért sem rajongok" annak ellenére, hogy az közel sem okoz akkora szerkezeti pusztítást, mint a lassú.
    De mindegy is, a lényeg az, hogy egyiktől sem lesz mérgező vagy fertőző az étel oda-vissza ismételgetve sem. Max kásás trutymó (de ehető, emészthető).

    #44066 AlyrArkhon - Lehet, hogy egyszer a Föld-et is leszüreteli majd valaki. :))
    Volt is nemrég egy ilyen videojáték: High on Life, ahol az idegenek tudatmódosító szernek szüretelik az alsóbbrendű fajokat. :DDD

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    NEM KÉRDÉS!
    Volt egy részeg agymenésem egy streaming sorozat kapcsán, és ide fogom berni, aztán ide linkelek (és vállalom a következményeket!).

    Tudjátok mi kell nekünk? Dopeman - Az országhaáz fantomja ! :)) :)) :))
    Amcsiban is van ma is sokkal gyengébb "minőségű" és hasonló témájú médium a TOP10-listákon, csak nálunk halt ez ki a "világbirodalmon kívüli" államokban.
    Pedig ~14 évesen a 2002-es években milyen vicces volt, mikor a "truth or dare" játékban azt mondtad, hogy szereted Dopeman-t, és az "Alpha Dog" 'kigyúrt gyerek' rád nézett, és elpirult, hogy "én is imádom azt az albumot" -> tiszta 2000% természetes "woke" társadalom, "bro romance", csak épp konkrét sex nélkül, illetve csajokkal körbe véve, akik most picit össze vannak zavarodva, hogy akkor most te vagy-e a Beta, ha szemezik veled és vállon tapogat az Alfa...
    És mikor a gimnáziumi tanárok öntötték volna a fejedbe az aktuális komcsi propagandát, akkor a te fejedben az járt, hogy "Hogy lehet egy bíró komcsiból MIÉPes kutya?", és belementél a "harcba" az 'Alfával', hogy random "direkt b@sszuk el a pszichológia tesztet: 'te balról jobbra, én jobbról balra karikázok keresztben mindent,', és az 'alfa' megy terápiára, te pedig skizofrénként bennmaradsz a kiváltságosok közt, és sz@patod az etikett tanárt minden héten az idióta teóriáiddal, hogy "hülye komcsik" (mert ugye majdnem minden tanár komcsi [akkor biztos, de tippre ma is, ez valami általános féreg az oktatásban...], és ha őszintén töltötted volna ki a 0-day tesztet, akkor te lennél terápián etikett helyett...).
    Bár az osztály legjobb csaja is terápián van, de lesz@rod, mert neked a 3. legjobb is elég jó, aki épp előtted ül, és simogatod a haját, mikor vele játszod tovább a "ki mit mer?" játékot, ha le kell komcsizni egy tanárt [egyszer lekomcsiztam "Botkát" -> az apát, akinek a fia ma is komcsi polgármester, és kb. 2 percig csend volt a teremben... Öreg Botka sem mert megszólalni, pedig ő volt az "old guard" utolsó képviselője, aki mert üvölteni és verni, de nekem fel sem állt a székéből, csak gondolkozott, aztán visszatért a régi témához...], mikor tényleg komcsi propagandát próbál tanítani, míg a 'terápiások' zombiként jönnek vissza földrajzra, és szerintem semmi nem ment már be a fejükbe a "fejtágítás" után...)
    Hú... Ugye nem leszek örökre kitiltva? (Tilts ki 2 hétre, azt elfogadom! Köszi!)

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Ezt a Reddit-et lehet valahogy használni?
    Azt hittem értek valamennyire az "internetes kultúrához", de mint ha esélyem sem lenne.
    Rossz "flare"-t választottam, ezért törölték. Visszaraktam más flare-el, törölték mert spam ha ugyan azt kétszer küldöm. Írtam egy kérdést, jött egy irreleváns válasz és egy negatív karma pont. Aztán írtam valami tök más kérdést, és törölték, mert alacsony a karmám, vagy a karma/regidő arány. Mások telepost-olják minden idióta fényképekkel és hülyeségekkel, én pedig lassan ki leszek tiltva örökre. :))

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz inf3rno #44831 üzenetére

    Én csak a Telemon üzeli csomagokat ismerem. Ott a drágább előfizetésekhez viszonylag olcsón lehet kérni második (e)SMI-et (havidíjas, de ~2k), ami a telefonszámmal közös adatkeretet használja, de pár éve ráerőltették az üzleti előfizetőkre a Magenta csomagot, ahol kvázi-ingyen kapsz egy dedikált mobilnet SIM-et egy Huawei router-el (ezt használtam már WiFi-n át, USB-vel nem próbáltam), de bármi más eszközbe átteheted az adat SIM-t (a miénk egy táblagépben van) és jó nagy adatkerettel (azt hiszem 50Gb a minimum, amit kapsz, ha kell, ha nem és annyira "ingyenes", hogy nincs más opció, de már 2-3 telefonszámnál is kijön effektíve nulla köré az adat SIM ára, mert levonogatnak mindenféle kedvezményt, megduplázzák a normál SIM-ek adatkeretét, stb...).

    De azt hiszem, hogy a drágább lakossági csomagok mellé ingyen kérhető a második (e)SIM és még korlátlan mobilcsomag is létezik (fura, hogy üzletinél ilyen látszólag nincs, is, úgyhogy talán el kéne olvasni az apróbetűt, hogy a kolátlanság talán csak az jelenti, hogy Facebook, Youtube, stb nincs számolva, minden más igen és korlátos).

    De szerintem legegyszerűbb, ha nem is játszol második SIM-el és extra USB/WiFi kütyükkel, csak feltolod az adatkeret a meglévő előfizetésen, és bedugod a mobiltelefonod egy USB kábellel a laptopba, amin alapértelmezetté teszed az USB Tehering-et (máris van net, és ha tápról megy a laptop, akkor jó, hogy tölti a telefont is).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Csak nekem áll meg az agyam az ilyen hülyeségektől, hogy ~20x akkora üres műanyagházba rakják a miniatűr elektronikát a gyártók egy hordozásra szánt adattároló (pendrive) esetén? A szétszedett piros egy pár éves, az ezüst egy ~10 éves pendrive:

    Az évek alatt a valós méret csökkent, de tényleges méret mégis előfordul, hogy nagyobb. Mit szívogatnak ezek mind? :U

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz I02S3F #44871 üzenetére

    Na de zsebre tenni anélkül, hogy körberajzolódik a nadrágon át...?
    Azt az ezüstöt is meg lehet fogni.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz BiP #44873 üzenetére

    Már mitől? Ismerős az a fogalom, hogy nyomatékkar? Próbálj eltörni egyre rövidebb szakaszokra egy fogpiszkálót. Ahogy egyre kisebb darabot próbálsz hajlítani, úgy lesz egyre nehezebb, míg puszta kézzel lehetetlen. A zsebedben/táskádban is ez a szituáció.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz coco2 #44883 üzenetére

    Passz. Én az arcomról szedettem le lézerrel egy kis átmérőjű, de makacs anyajegyet (ezt vegyesen lézerrel, tűvel, aztán megint lézerrel gyilkolta a felső ajkamhoz közel), pár apró kis fehér "izét" (utóbbiról később kiderült, hogy elég lett volna egy kozmetikussal kiszúratni, de mindegy, mert nem villantásonként számlázott a doki, hanem kialkudtam egy fix árat a "totál arcbőr pucolásra") és pár apró bőrszínű "kinövést", amiből egy szemhéjon volt (nem tudom mi a neve, de ez hasonlít kicsit arra, amit papiloma-ra dob a goggle, csak kisebb, és nem üt el a színe a háttértől, vagy csak picit) 3-4 éve, kb. 30 évesen, és nyomuk sincs (közvetlen az égetés után tovább látszott a piros pötty, mint ő mondta, vagy neten írják, de 2-3 hónap után már nem találtam a helyüket tükörben).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Próbálok beállítani itthon egy IKEv2 VPN-t. Még nem működik, csak próbáltam tesztelni, és máris ott virít a log-ban, hogy próbált hozzá csatlakozni egy román IP cím.
    Ez mennyire átlagos dolog? 1-2 percig futott a szolgáltatás, úgyhogy gondolom ez a tag folyamatosan figyel engem. :U

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz coco2 #44918 üzenetére

    Az biztos nem árt, ha a laptop akkumulátorát külön adod le valahol akkumulátorként.
    Talán jobb, ha a nyomtatóban nem hagysz töltött festékpatront/tonert (vannak olyan webshop-ok is, amik ezeket visszavásárolják és akár újratöltik, hogy használtként eladják).
    A többi szerintem csak simán elektronikai hulladék.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz coco2 #44920 üzenetére

    Pl. itt láttam. Amit vettem tőlük utángyártott patronokat, a régi "fekete" helyett "szürke" patront küldtek (mármint korom fekete tintával, de szürke matricával és Gray felirattal), amit nem evett meg a nyomtatóm. Mikor a visszaküldés opciót kerestem, akkor találtam ezt az infót, hogy akár még pénzt is adnak üres patronért.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák