Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • solyomsherif

    csendes tag

    válasz Lien #88 üzenetére

    Mi szerkezet tervezőként küzdöttünk az Archicad inporttal. Nálunk tényleg nincs szükség olyan sok familyre hogy összerakjuk a modellünket, az acélszerkezeteteket nem számolva. Persze a Magyarországon alkalmazott acélszelvények familyjét is gyorsan összegyűjtöttük, másrészt aki acél gyártmányt akar annak ott a Tekla... megoldjuk azzal.

    Nekem az lett a leghatékonyabb megoldás hogy az Archicad honlapjáról letöltöttem az IFC Model Exchange bővítményt. Ez nem belinkeli az IFC-t hanem beolvassa. Az elemek nagyrészét felismeri, mármint a fal fal lesz, az ablak ablak stb, de természetesen ezek nem teljesen úgy viselkednek mintha revitben készültek volna. A falakat, födémeket tudom szerkeszteni (réteges szerkezeteket is) de a nyílászárókat nem. De ez logikus is... Na most mi pillanatok alatt átállítjuk a falakat, födmeket, oszlopokat, gerendákat revit familyre és kezdődhet a munka. Azokat az építész szerkezeteket amik a statikában lényegtelenek kikapcsoljuk (ablakokat is, mert csak a nyílás számít), vagy akár bekapcsolva hagyjuk és ha kell látszik úgy ahogy van, azokat amik meg növelik a modellfájl méretét egyszerűen töröljük. Ezek az autók, kerékpárok. Érdekes módon a bútorok, növények nem olyan nagy fájl növelők, de azokat is törölni szoktuk, a vasbeton hamarabb kerül a helyére :)

    Lehet gépészként te is hasznát vennéd ennek a módszernek. Vagy találtál más megoldást?

    Egyébként a hatékonyság nagy mértékben függ az archicad fájl készítőjétől is. Van olyan építész iroda akinek egy ~10 e m2-es társasházát 2x8 óra alatt munkára fogható állapotra hoztam egyedül, de volt pár hete egy 300 m2 körüli családi házunk amire szintén ráment egy nap...

Új hozzászólás Aktív témák